ГОТОВИЙ КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З АПЛІКАЦІЇ

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З АПЛІКАЦІЇ
(середня група)


Тема: «Прикрасимо шляпку».
Програмовий зміст: Систематизувати елементарні знання дошкільнят про головні убори (берети, шапки, капелюхи, ковпаки). Формувати вміння самостійно вибирати кольорову гамму, відповідну радісному настрою. Розвивати кольорове сприйняття, удосконалювати дрібну моторику пальців рук. Викликати позитивний відгук на результати своєї творчості. Виховувати посидючість, старанність.
Матеріали: матеріал: Кольоровий папір, клейонки, пензлики, ножиці, клей.
Попередня робота: Спостереження за людьми «Які головні убори носять люди?» Бесіди на теми: «Головні убори», «Що люди носять?» Читання казок «Кіт у чоботях», «Попелюшка», «Червона шапочка». Розгляд ілюстрацій до казок. Розгляд модних журналів, газет.

Хід заняття:
1. Мотивація діяльності дітей на занятті.
Діти заходять в ігрову кімнату і вітаються (сідають на стільчики).
Вихователь:
- Діти, хочете піти на казковий бал капелюха? (Так, хочемо) Для цього треба підготуватися, підібрати те, що необхідно для балу. Скажіть будь ласка, а де ми можемо взяти речі для балу і капелюх? (в магазині, самі зшити) Що зазвичай люди надягають коли йдуть на бал? (сукні, костюми, туфлі, корону, капелюшки) А давайте згадаємо, які головні убори ви знаєте? (кепка, шапка, кашкет, панамка, берети, циліндр). Ви дітки молодці. А для того щоб ми вирушили на бал нам потрібно потрапити в казкову майстерню. Сідайте на свої місця.
2. Повідомлення теми та мети заняття.
Вихователь:
-Сьогодні ми з вами зробимо хлопчики циліндр, а дівчатка капелюшки. Давайте перетворимося на дизайнерів і прикрасимо свої капелюшки.
3. Показ та пояснення виконання роботи.
Вихователь показує зразок. Аналізує форму гороху (куля), розмір, колір. Звертає увагу на його розміщення на аркуші, знайомить дітей із послідовністю виконання роботи:
-Подивіться, діти у вас на столах лежать матеріали для вашого нового капелюшка (квіти, кружки). Для вас приготовлені капелюхи і циліндри, які ви повинні акуратно прикрасити. Так само для вас приготовлені зразки як можна прикрасити ваші головні убори. Для того, щоб ми з вами приготували красиві головні убори, нам потрібно акуратно вмокнути пензлик в клей, після цього, ми беремо наші капелюшки та циліндри і наклеюємо їх на білий картон. Потім беремо наші прикраси і наклеюємо їх на капелюшки та циліндри.
Вихователь:
Ось я бачу ви все зробили і, напевно, втомилися. Давайте ми з вами трохи пограємо.
4. Фізкультхвилинка («Починаємо відпочивати!»)
Раз, два, три, чотири, п'ять,
Почнемо відпочивать! (потягнутися)
Спинку бадьоро розігнули,
Ручки вгору потягнули!
Раз і два, присісти, встати,
Треба знов відпочивати.
Раз і два вперед нагнутися,
Раз і два назад прогнутися. (виконуємо вказані рухи)
Ось і стали ми сильніші, (показати «силу»)
Здоровіші й веселіші! (посміхнутися один одному).
5. Ігровий прийом.
Вихователь:
-Молодці, сідайте. (Заходить король.)
Король:
-Доброго дня хлопці!
Діти:
-Доброго дня!
Вихователь:
-Доброго дня! Проходьте, будь ласка, ваша величність.
Король:
-Слух до мене дійшов, що ви на бал збираєтеся.
Діти:
-Так.
Вихователь:
-Ваша Величносте, а зараз наші дітки для Вас покажуть які роботи вони зробили. (діти відносять на стіл поруч з королем).
Король:
-Ви,діти, молодці ваші капелюхи найоригінальніші і чудові, на балу ви будете гарніші всіх. Ви одягайтеся на бал, і ми всі там зустрінемося, буду вас з нетерпінням чекати. Але щоб ви потрапили на бал ось вам казкова паличка і саме з нею ви відкриєте казкові двері. До побачення діти.
Діти:
-До побачення.
Вихователь:
-До побачення король.
Підсумок та аналіз заняття.
-Діти, а скажіть, що ми з вами сьогодні робили на занятті? Чим ми прикрашали наші капелюхи? Чия робота вам найбільше сподобалася? Вам сподобалося наше заняття?
Вихователь:
-Діти, ви славно потрудилися, створили такі оригінальні головні убори! А нам пора збиратися на наш бал, ходімо в нашу вбиральню переодягатися. (Діти встають і прощаються.) Всім велике спасибі!


Приложенные файлы

  • doc 23366012
    Размер файла: 41 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий