Порядок виконання робіт на станційних коліях

САМОСТІЙНА РОБОТА
ПОРЯДОК ВИКОНАННЯ РОБІТ НА СТАНЦІЙНИХ КОЛІЯХ
Література: Інструкція з руху поїздів і маневрової роботи на залізницях України, п.13.23

Роботи на станційних коліях проводяться з дотриманням вимог Правил технічної експлуатації залізниць України та Інструкції з сигналізації на залізницях України.
Черговий по станції після ознайомлення із змістом запису керівника робіт у журналі огляду дає вказівки черговим постів, сигналістам, черговим стрілочних постів, складачам, а через них і машиністам локомотивів, що працюють на станції, про недопустимість заїзду на ті чи інші колії або ділянки колій, про зменшення швидкості або про особливу пильність при прямуванні по коліях, де виконуються роботи тощо, а про наступне пропускання поїздів та маневрові переміщення заздалегідь повідомляє керівника робіт.
Черговий по станції переводить стрілочні переводи, які ведуть на колію, де виконуються такі роботи, в положення, що виключає заїзд рухомого складу на цю колію, ставить рукоятки стрілок в крайнє положення та навішує червоні ковпачки.
При прийманні поїздів на колії, де проводяться такі роботи, машиністам у разі необхідності видаються попередження про зменшення швидкості або вжиття інших запобіжних заходів.
Під час проведення робіт на контактній мережі в журналі огляду має бути вказано, які саме колії, стрілки або секції контактної мережі закриваються для руху всіх поїздів або тільки електрорухомого складу.
На станційних коліях забороняється проводити роботи, що вимагають огородження сигналами зупинки або зменшення швидкості без згоди чергового по станції та без попереднього запису керівником робіт у Журналі огляду колій, стрілочних переводів, пристроїв СЦБ, зв'язку і контактної мережі. На ділянках, обладнаних диспетчерською централізацією, такі роботи мають виконуватися у вказаному порядку, але тільки з дозволу поїзного диспетчера. При виконанні таких робіт на контактній мережі із знятою напругою, але без порушення цілісності колії та штучних споруд, а також за виконання робіт з усуненням несправностей, що виникли несподівано, запис про початок та закінчення робіт може замінятися реєстрованою в цьому ж Журналі телефонограмою, що передана керівником робіт черговому по станції (на ділянках з диспетчерською централізацією - поїзному диспетчеру).
Введення у дію пристроїв після закінчення робіт виконується черговим по станції на підставі запису керівника робіт у Журналі огляду колій, стрілочних переводів, пристроїв СЦБ, зв'язку та контактної мережі або зареєстрованої в цьому Журналі телефонограми, що передана черговому по станції з подальшим особистим підписом керівника робіт.
Із попереднім записом керівника в Журналі огляду колій, стрілочних переводів, пристроїв СЦБ, зв'язку і контактної мережі про виконання на станційних коліях робіт, що пов'язані з безпекою руху поїздів, черговий по станції повинен ознайомитися та поставити свій підпис. У запису повинно бути указано, які колії та стрілочні переводи і з якого часу закриваються для руху, або вимагають зменшення швидкості. У необхідних випадках повинно бути також вказано, які стрілочні переводи і в якому положенні повинні бути заперті на замок або зашиті костилями. Після цього черговий по станції дає відповідні вказівки черговим стрілочних постів або операторам постів централізації, складачам поїздів і машиністам маневрових локомотивів.
Введення в дію відремонтованих колій, стрілочних переводів, інших пристроїв здійснюється також після відповідного запису керівником робіт у Журналі огляду колій, стрілочних переводів, пристроїв СЦБ, зв'язку і контактної мережі про закінчення робіт та справній дії відповідних пристроїв. Тільки після цього черговий по станції дає вказівку про введення їх у дію.
На дільницях, що обладнані диспетчерською централізацією, ці функції виконує поїзний диспетчер.
При виконанні робіт, що передбачені ПТЕ, запис про початок і закінчення робіт маже замінюватися телефонограмою, що реєструється у цьому ж журналі, і переданою керівником робіт черговому по станції (поїзному диспетчеру) з наступним особистим підписом керівника робіт.

13 PAGE \* MERGEFORMAT 14115
15

Приложенные файлы

  • doc 26763735
    Размер файла: 32 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий