Призначення покарання ІПС(практ. заняття)


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
«ОДЕСЬКА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ»
Кафедра кримінального права
РОБОЧА ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ
с/к «Призначення покарання»
для студентів Інституту прокуратури та слідства
напрям підготовки бакалаврів з галузі знань 0304 «Право»
6.030401 «Правознавство»
форма навчання денна
кваліфікація бакалавр - юрист
спеціалізація «судово-прокурорська»
Одеса
2015 рік
Назва теми л п/з с/р
1 Поняття покарання, його мета та функції. Система покарань. Інші заходи кримінально-правового характеру 4 4 7
22 Загальні засади і принципи призначення покарання 2 2 4
33 Особливі умови (спеціальні правила) призначення покарання 2 4 5
4 Штраф і позбавлення військового, спеціального звання, рангу, чину або кваліфікаційного класу: практика їх призначення - - 4
5 Позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю і громадські роботи: практика їх призначення - - 4
66 Виправні роботи і службові обмеження для військовослужбовців: практика їх призначення - - 4
77 Конфіскація майна і арешт: практика їх призначення - - 4
8 Обмеження волі і тримання у дисциплінарному батальйоні військовослужбовців: практика їх призначення - - 4
99 Позбавлення волі на певний строк і довічне позбавлення волі - - 4
110 Теорія і практика звільнення від покарання та його відбування 2 4 7
111 Правові проблеми соціальної адаптації засуджених. Судимість - - 4
Всього 10 14 51
ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН
ПЛАНИ ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ
Тема 1. Поняття покарання, його мета та функції. Система покарань. Інші заходи кримінально-правового характеру – 4 години
Поняття та ознаки покарання.
Теорії цілей покарання у науці кримінального права.
Мета покарання за чинним кримінальним законодавством України.
Функції покарання.
Поняття системи покарання та принципи її побудови.Класифікації покарання за чинним законодавством та в науці кримінального права.
Характеристика основних видів покарань.
Характеристика додаткових видів покарань
Характеристика покарань, які можуть застосовуватися як основні, так і додаткові.
Інші заходи кримінально-правового характеру: поняття, види та порядок застосування.
Спеціальна конфіскація: поняття та порядок застосування.
Заходи кримінально-правового характеру щодо юридичних осіб.
Задача № 1
Вироком суду К. засуджено за ч.3 ст.185 КК на 3 роки позбавлення волі. На підставі ст.75 КК його звільнено від відбування покарання з випробуванням із іспитовим строком на 2 роки і відповідно до ст.77 КК йому призначено додаткове покарання у виді штрафу в розмірі 510 грн.
Чи правильно призначений штраф як додаткове покарання?
Задача № 2
Б., керуючи власним автомобілем, перевищив дозволену швидкість і вчинив наїзд на пішохода. Внаслідок наїзду пішохід отримав середньої тяжкості тілесні ушкодження. За ч. 1 ст. 286 КК Б. засуджено до арешту на строк 6 місяців. В апеляції Б. просив врахувати його особу і призначити замість арешту виправні роботи, оскільки, хоча йому виповнилось 62 роки, він продовжує працювати слюсарем, позитивно характеризується за місцем роботи і за місцем проживання.
Яке рішення має прийняти апеляційний суд?
Задача № 3
За привласнення чужого майна в особливо великих розмірах Г. засуджено до позбавлення волі на строк 8 років з конфіскацією всього майна, яке є його власністю. Серед майна був жилий будинок у сільській місцевості, в якому Г. та його сім`я постійно проживали.
Чи підлягає конфіскації такий будинок?
Задача № 4
Суд вироком засудив П. за ч.1 ст.296 КК на 1 рік обмеження волі та на підставі ст.75 КК звільнив його від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 1 рік. П. на день розгляду справи судом досяг пенсійного віку.
Чи правильно застосований кримінальний закон у частині призначення покарання у виді обмеження волі?
Задача № 5
За умисне заподіяння тяжкого тілесного ушкодження при перевищенні меж необхідної оборони щодо Т. була порушена кримінальна справа за ст. 124 КК. На стадії досудового слідства судово-психіатрична експертиза встановила, що він страждає на шизофренію в параноїдальній формі, а тому щодо вчиненого ним суспільно небезпечного діяння є неосудним. У зв’язку з надмірною агресивністю й озлобленістю хворого комісія лікарів-психіатрів визнала, що відносно Т. необхідно застосувати примусовий захід медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу з суворим наглядом.
Як суд має вирішити справу?
Задача № 6
А., будучи раніше судимим, в період випробувального строку знов скоїв злочин. А. на кладовищі протягом години перевернув 30 пам'ятників і витягнув з надгробків 10 хрестів. Згідно з висновками судово-психіатричної експертизи А. страждає хворобливим психічним розладом у вигляді гострого алкогольного галюцинозу, унаслідок зловживання алкоголю.
Чи підлягає А. кримінальній відповідальності за ст. 297 КК України?
Задача № 7
Раніше судимий С. повторно вчинив таємне викрадення чужого майна, поєднане із проникненням у житло, що передбачене ч. 3 ст. 185 КК України. Також він своїми умисними діями вчинив замах на повторне таємне викрадення чужого майна, поєднане з проникненням у житло, але не зміг довести свої дії до кінця з причин, що не залежали від нього, чим вчинив злочин, передбачений ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 185 КК України. Також С. незаконно придбав, зберігав та носив бойові припаси без передбаченого законом дозволу. За результатами судово-психіатричної експертизи С. за своїм психічним станом в теперішній час не може розуміти свої дії та керувати ними.
Яке рішення повинно бути прийняте після закінчення досудового розслідування?
Задача № 8
Вироком суду О. засуджений за ч. 2 ст. 307 КК України на 5 років позбавлення волі з конфіскацією його майна. На підставі ст. 75 КК України він звільнений від відбування покарання з випробуванням і з іспитовим строком на 3 роки. О. засуджений за те, що він 4 квітня 2004 р., біля 9 години, на вул. Преображенській в м. Одесі у невстановленої слідством особи незаконно придбав поліетиленовий пакет з каннабісом (маріхуаною), тобто з особливо небезпечним наркотичним засобом, і зберігав його з метою збуту.
У касаційному поданні Перший заступник Генерального прокурора України, не оспорюючи обґрунтованості засудження О. та правильності кваліфікації його дій, вказує, що суд першої інстанції, призначаючи О. покарання із застосуванням ст. 75 КК України неправильно призначив йому додаткову міру покарання у вигляді конфіскації майна. Виходячи з цього, просять вирок змінити і виключити з вироку рішення суду про конфіскацію майна О.
Чи підлягає задоволенню подання прокурора?
Задача № 9
Після святкування свого дня народження К., якому в цей день виповнилось 18 років, взяв участь у груповій хуліганській бійці. Під час бійки К. завдав двох ударів ножем у груди Ф. і одного удару в живіт Ш. Ф. помер у лікарні наступного дня, а Ш. – через п’ять днів. К. пред’явлено звинувачення за пунктами 1 і 7 ч. 2 ст. 115 КК.
Тема 2. Загальні засади і принципи призначення покарання – 2 години
Загальні засади призначення покарання.
Обставини, що пом’якшують покарання.
Обставини, що обтяжують покарання.
Обставини, що характеризують тяжкість вчиненого злочину та особу винного.
Поняття та види принципів призначення покарання.
Значення загальних та галузевих принципів права під час призна чення покарання.
Спеціальні принципи інституту призначення покарання.
Задача № 1
С., перевозячи будівельні матеріали на автомобілі „КамАЗ”, рухався зі швидкістю, що перевищувала дозволену, посередині дороги. Це призвело до зіткнення з зустрічним автомобілем „Москвич”, водій якого М. та його п’ятирічний син одержали тяжкі ушкодження, від яких того ж дня померли в лікарні.
За ч. 3 ст. 286 КК С. було засуджено до позбавлення волі на строк 10 років. Призначаючи це покарання, суд визнав такими, що обтяжують покарання, обставини: а) злочином заподіяно тяжкі наслідки; б) його вчинено щодо малолітнього.
В апеляції адвокат засудженого вказав: при призначенні покарання суд не врахував те, що: а) потерпілий М. також значно перевищив дозволену швидкість; б) С. раніше судимим не був, за місцем роботи і проживання характеризується позитивно, порушення правил безпеки дорожнього руху допустив уперше, брав участь у наданні допомоги потерпілим. Крім того, на думку адвоката, суд не повинен був враховувати вказані ним обставини як такі, що обтяжують покарання.
Дайте оцінку вироку суду і доводам апеляції.
Задача № 2
М., споживши наркотичну речовину, керував особистим автомобілем "Жигулі" в стані сп'яніння і вчинив при цьому порушення правил дорожнього руху, що призвело до спричинення пішоходові С. тяжкої шкоди здоров'ю.
Чи має право суд при призначенні покарання М. визнати стан наркотичного сп'яніння обставиною, що обтяжує покарання?
Задача № 3
К. викрадав з квартир комерсантів цінне майно, нажите, як йому здавалося, злочинним шляхом, яке він потім реалізовував на речовому ринку, а отримані гроші поштовим переказом відправляв до дитячих будинків і шкіл-інтернатів.
Чи є в даній ситуації пом'якшуючі вину К. обставини?
Задача №4
Вироком суду В.В., раніше неодноразово судимого, засуджено за ч.1 т.115 КК на 7 років позбавлення волі. В.В. визнано винним у тому, що він у нетверезому стані, перебуваючи в будинковолодінні та розпиваючи спиртні напої з В., посварився з останнім та умисно позбавив життя, наніс йому два удари стільцем у життєво важливий орган – голову В., заподіявши тяжкі тілесні ушкодження, в результаті яких настала смерть потерпілого.
Призначаючи покарання засудженому, суд зазначив в якості обставини, що пом’якшує покарання, з'явлення із зізнанням В.В. Водночас суд зазначив, що В.В. характеризується негативно як особа, що підтримує відносини з особами, схильними до вживання спиртних напоїв та вчинення правопорушень, раніше неодноразово судимий, скоїв злочин у нетверезому стані.
Чи обґрунтовано призначив суд покарання В.В.?
Задача №5
Вироком суду М. засуджено за ч.2 ст.121 КК на 8 років позбавлення волі за те, що він, будучи у стані алкогольного сп’яніння, за місцем свого проживання на ґрунті неприязних стосунків, що раптово виникли, умисно завдав своїй матері М.М. три удари руками по голові та численні удари ногами в груди, спричинивши їй тяжкі тілесні ушкодження, від яких настала смерть потерпілої.
При призначенні покарання засудженому суд врахував в якості обставини, що обтяжує покарання, настання тяжких наслідків у вигляді смерті потерпілої.
Чи обґрунтоване врахування судом цієї обтяжуючої обставини?
Тема 3. Особливі умови (спеціальні правила) призначення покарання – 4 години
Призначення покарання за незакінчений злочин.
Призначення покарання за злочин, вчинений у співучасті.
Призначення покарання більш м'якого, ніж передбачено законом.
Призначення покарання за сукупністю злочинів.
Призначення покарання за сукупністю вироків.
Правила складання покарань та зарахування строків попереднього ув'язнення.
Обчислення строків покарання.
Задача № 1
Б. здійснив закінчений замах на крадіжку в особливо великих розмірах, вчинену з проникненням у житло за попередньою змовою групою осіб. За ч.2 ст.15 і ч.5 ст.185 КК його засуджено до позбавлення волі на строк 7 років з конфіскацією всього майна, що є його власністю. Призначаючи таке покарання, суд зазначив у вироку, що він враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, його стадію, щире каяття Б., а також його особу – Б. вчинив злочин вперше, позитивно характеризується за місцем проживання.
На вирок суду прокурор подав апеляційну скаргу з проханням скасувати вирок у зв’язку з невідповідністю призначеного покарання тяжкості злочину та особі засудженого. На думку прокурора, суд не врахував те, що Б. вчинив особливо тяжкий злочин, повністю здійснив злочинний намір щодо заволодіння майном, заподіяв майнову шкоду потерпілому у великих розмірах. Крім того, він вчинив злочин у складі групи за попередньою змовою, з проникненням у житло, був одним з двох його співвиконавців. За таких обставин йому не повинна була призначатись мінімальна міра покарання, передбачена санкцією ч. 5 ст. 185 КК.
Дайте оцінку вироку суду та доводам, викладеним у скарзі.
Задача № 2
В. замовив Г. умисне вбивство своєї дружини за 50 тис. гривень. Г. здійснив посягання на життя потерпілої, але злочин до кінця не довів – дружині було спричинено тяжке тілесне ушкодження. За ч. 3 ст. 15, п.п. 6 і 11 ч. 2 ст. 115 КК Г. засуджено до позбавлення волі на строк 12 років з конфіскацією всього майна, що є його власністю. За ч. 4 ст. 27, ч. 3 ст. 15, п.п. 6 і 11 ч. 2 ст. 115 КК В. засуджено до позбавлення волі на строк 10 років з конфіскацією всього майна, що є його власністю.
На вирок суду в частині призначення покарання В. прокурор подав апеляційну скаргу. В ній він зазначив, що суд не врахував ряд обставин вчинення злочину, зокрема: злочин є особливо тяжким, він вчинений з корисливих мотивів, В. був його ініціатором (замовником) Як замовник В. виконав усі дії, які вважав необхідними для доведення злочину до кінця, злочином завдані тяжкі наслідки, в діях В. мають місце дві обтяжуючі обставини, передбачені ч.2 ст.115 КК. За таких обставин, на думку прокурора, В. не могла бути призначена мінімальна міра покарання, передбачена ч. 2 ст. 115 КК.
Наскільки обґрунтованими є доводи прокурора?
Задача № 3
Протягом двох днів, перебуваючи в стані сп’яніння, П. вчинив злочини, передбачені ч. 3 ст. 296 КК та ч. 4 ст. 296 КК, щодо своєї дружини та її родичів (усього по справі п’ять потерпілих, серед них одна малолітня дитина). Призначаючи покарання за ці злочини, суд врахував такі обставини, як сумлінне ставлення П. до праці, наявність на утриманні тяжко хворої дитини, а також поведінку його дружини, яка, на думку суду, сприяла виникненню ненормальних відносин у сім’ї. Розцінивши вказані обставини як виняткові та врахувавши особу П., суд призначив йому більш м’яке покарання, ніж передбачено законом: за ч. 3 ст. 296 КК – 1 рік 6 місяців виправних робіт з відрахуванням із заробітку засудженого 20%; за ч. 4 ст. 296 КК – 2 роки виправних робіт з відрахуванням із заробітку засудженого 20%. Остаточне покарання за сукупністю злочинів: 2 роки виправних робіт з відрахуванням із заробітку засудженого 20%.
Дайте оцінку вироку суду.
Варіант: З урахуванням наведених у вироку обставин П. був засуджений за ч.3 ст.296 КК до 1 року 6 місяців позбавлення волі, за ч.4 ст.296 КК – до 2 років 6 місяців позбавлення волі, а за сукупністю злочинів – до 3 років позбавлення волі.
Задача № 4
Л. визнана винною у викраденні та збуті наркотичних засобів у великих розмірах. За ч.2 ст.308 КК її засуджено до 5 років позбавлення волі, за ч.2 ст.307 КК – до 6 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, що є її власністю.
В яких межах може бути визначене остаточне покарання Л.?
Варіант: За ч.2 ст.308 КК Л. засуджено до 8 років позбавлення волі, за ч.2 ст.307 КК – до 8 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, що є її власністю.
Задача № 5
Працівник міліції Ш. під час сварки з дружиною заподіяв їй умисне тяжке тілесне ушкодження, а сусідці О., яка намагалась сховати дружину в своїй квартирі, – умисне легке тілесне ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров’я. За ч.1 ст.121 КК його засуджено до 5 років 6 місяців позбавлення волі, за ч.2 ст.125 КК – до 2 років обмеження волі. Остаточне покарання: позбавлення волі на строк 7 років з позбавленням Ш. спеціального звання – капітан міліції.
Дайте оцінку вироку суду.
Задача № 6
Г. визнано винним у вчиненні трьох злочинів і засуджено: за ч.1 ст.185 КК – до штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян; за ч.2 ст.186 – до 5 років позбавлення волі; за ч.2 ст.187 КК – до 10 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, що є його власністю.
Який порядок призначення остаточного покарання за сукупністю трьох і більше злочинів? В яких межах може бути призначене остаточне покарання Г.?
Задача № 7
М. було засуджено за ч.2 ст.187 КК до 10 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, що є його власністю. Відбуваючи покарання, він через 3 роки заподіяв іншому засудженому С. умисне тяжке тілесне ушкодження способом, що мав характер особливого мучення. За ч.2 ст.121 КК його засуджено до 10 років позбавлення волі. До цього покарання суд повністю приєднав невідбуту частину покарання за попереднім вироком і визначив остаточне покарання – 17 років позбавлення волі.
Чи правильно суд призначив М. остаточне покарання?
Варіант: Попереднім вироком М. був засуджений до 10 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, що є його власністю, за ч.3 ст.187 КК.
Задача № 8
Неодноразово судимий М. за ч.4 ст.296 КК був засуджений до 7 років позбавлення волі. Після оголошення вироку він, не погодившись з обраною мірою покарання, висловив погрозу вбивством судді і прокуророві. За скоєння цих злочинів М. був засуджений: за ч.1 ст.377 КК – до 3 років позбавлення волі, за ч.1 ст.345 КК – до 3 років позбавлення волі.
Як слід призначити М. остаточне покарання? Яке максимальне покарання може бути йому призначено?
Тема 4. Теорія і практика звільнення від покарання та його відбування – 4 години
Поняття звільнення від покарання та його відбування.
Звільнення від відбування покарання з випробуванням, його правові наслідки та види:
а) звільнення від відбування покарання з випробуванням, передбачене ст. 75 КК;
б) звільнення від відбування покарання з випробуванням вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до семи років.
Звільнення від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років.
Звільнення від покарання за хворобою.
Звільнення від відбування покарання у зв'язку із закінченням строків давності виконання обвинувального вироку.
Звільнення від покарання на підставі Закону України «Про амністію» або акта про помилування.
Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання.
Заміна невідбутої частини покарання більш м'яким.
Задача № 1
Г., припиняючи спробу К. і М. незаконно заволодіти його автомобілем, пострілами з мисливської рушниці заподіяв обом тяжкі тілесні ушкодження. Була порушена кримінальна справа за ст. 124 КК. На досудовому слідстві й під час судового розгляду Г. давав правдиві показання стосовно фактичної сторони вчиненого ним, але вини своєї не визнавав і у вчиненому не розкаявся. Заперечував він і проти звільнення від кримінальної відповідальності з будь-яких підстав, вважаючи, що діяв у межах необхідної оборони. Матеріалами справи встановлено, що Г. позитивно характеризується за місцем роботи та проживання, більше 15 років утримує хвору дружину, допомагає старим батькам.
Чи може Г. у випадку його засудження за ст. 124 КК бути звільнений від покарання на підставі ч. 4 ст. 74 КК?
Задача № 2
Вироком суду Г. було засуджено за ч. 1 ст. 309 КК на 1 рік позбавлення волі, за ч. 2 ст. 307 КК – на 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна, що є його особистою власністю, і на підставі ст. 70 КК за сукупністю злочинів остаточно визначено йому 5 років позбавлення волі з конфіскацією зазначеного майна. Відповідно до ст. 75 КК засудженого звільнено від відбування основного покарання з випробуванням із іспитовим строком 3 роки та покладено на нього обов’язки, передбачені у ст. 76 КК, а також залишено покарання у вигляді конфіскації майна.
Чи правильно суд застосував додаткове покарання при звільненні від відбування основного покарання?
Задача № 3
Вироком суду Д. було засуджено за ч. 2 ст. 364 КК на 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади строком на 2 роки, за ч. 2 ст. 366 КК – на 2 роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади строком на 1 рік. На підставі ст. 70 КК за сукупністю злочинів засудженій призначено остаточне покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади строком на 2 роки. Відповідно до ст. 75 КК її звільнено від відбування основного та додаткового покарання з випробуванням з іспитовим строком 2 роки.
Чи правильно суд звільнив Д. від відбування додаткового покарання?
Задача № 4
Ш. був засуджений за ч. 2 ст. 190 КК до обмеження волі на строк 4 роки. Через рік після початку відбування покарання він захворів на тяжку хворобу, що перешкоджала подальшому відбуванню покарання. У зв’язку з цим, суд звільнив Ш. від подальшого відбування покарання на підставі ч. 2 ст. 84 КК. Через 2 роки Ш. одужав.
Яке рішення має прийняти суд щодо Ш. після його одужання?
Варіант: Ш. був засуджений за ч. 2 ст. 190 КК до позбавлення волі на строк 2 роки, а одужав через 3 роки.
Задача № 5
К. за вбивство, вчинене з особливою жорстокістю з мотиву релігійної ненависті, засуджена до позбавлення волі строком на 15 років. Після проголошення вироку, але до вступу вироку в законну силу було встановлено, що К. вагітна.
Як повинно вирішуватися питання про виконання вироку щодо засудженої К.?
Задача № 6
Відмовивши в умовно-достроковому звільненні від відбування покарання Г., засудженому за ч. 2 ст. 121 КК за умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого, до позбавлення волі на строк 7 років, суд у постанові зазначив, що той вчинив умисний тяжкий злочин, а строк, який він відбув, не є достатнім для його виправлення. З матеріалів справи видно, що Г. відбув 4 роки 9 місяців, має позитивні характеристики, до роботи ставиться сумлінно, є членом секції внутрішнього порядку.
Чи правильно вирішив цю справу суд?
Задача № 7
Х. був засуджений за ч. 3 ст. 286 КК до основного покарання у вигляді позбавлення волі на строк 10 років. Перебуваючи у кримінально-виконавчій установі, він став на шлях виправлення, і через 5 років 2 місяці невідбута частина позбавлення волі була замінена йому обмеженням волі на строк 5 років.
Чи дотримані в цьому випадку правила заміни невідбутої частини покарання більш м’яким? Який строк обмеження волі має відбути Х., щоб бути умовно-достроково звільнений і від цього покарання?
Варіант. Відбувши 1 рік обмеження волі, Х. вчинив умисне вбивство і був засуджений за ч. 1 ст. 115 КК до позбавлення волі на строк 13 років 6 місяців.
Яке максимальне покарання може бути призначене Х. за сукупністю вироків?
Задача № 8
К. за незаконне заняття медичною практикою, що спричинило з необережності смерть людини, була засуджена до 3 років позбавлення волі. Через 1 рік 2 місяці вона звернулася до суду з проханням про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання.
Чи може бути задоволене прохання К.? Які підстави і порядок передбачає кримінальний закон для умовно-дострокового звільнення від покарання? Чи можлива в даному випадку заміна невідбутої частини покарання більш м'яким покаранням?
Задача № 9
Вироком суду від 8 квітня 2004 р. Г. була засуджена за ч. 1 ст. 203 КК до штрафу в розмірі 850 грн. із позбавленням права займатися підприємницькою діяльністю строком на 2 роки за те, що вона незаконно виготовила, зберігала з метою збуту і збула А. 1 літр самогону. У поданні начальника відділу кримінальної виконавчої інспекції від 25 липня 2005 р. зазначено, що засуджена сплатила штраф 12 жовтня 2004 р.
Постановою від 1 серпня 2005 р. цей суд звільнив Г. від додаткового покарання на підставі п. «в» ст. 3 Закону від 31.05.2005 р. «Про амністію».
Чи правильно суд звільнив Г. від додаткового покарання?
РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА:
Нормативна база:
Конституція України від 28 червня 1996 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1996. – № 30.– Ст. 141.
Загальна декларація прав людини: Прийнята і проголошена резолюцією 217 А (III) Генеральної Асамблеї ООН від 10 грудня 1948 р. // Офіційний вісник України. – 2008. – № 93. – Ст. 3103.
Декларация прав ребенка: принята резолюцией 1386 (ХІV) Генеральной Ассамблеи ООН от 20 ноября 1959 г. // Правове положення неповнолітніх в Україні: Збірник нормативних актів / Уклад. Кройтор В. Л., Євко В. Ю. – Х.: Еспада, 2002. – С. 26-28.
Конвенция о правах ребенка: Принята резолюцией 44/25 Генеральной Ассамблеи ООН от 20 ноября 1989 г. // Международные акты о правах человека. Сборник документов. – М.: НОРМА – ИНФРА-М, 1998. – С. 306-323.
Європейські правила щодо громадських санкцій та заходів: Рекомендація № R (92) 16. Прийнята Комітетом Міністрів Ради Європи 19 жовтня 1992 р. // Європейські громадські санкції та заходи (матеріали семінарських слухань 11-12 квітня 2000 р.). – К., 2000. – С. 5 – 25.
Міжнародний пакт про громадянські та політичні права: Прийнятий 16 грудня 1996 р. Генеральною Асамблеєю ООН // Бюлетень Міністерства юстиції України. – 2002. – № 1.
Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод: Ратифіковано законом Укпаїни № 475/97-ВР від 17 липня 1997 р.// Голос України. – 2001. – № 3. – 10 січня.
Протокол до Конвеції про захист прав людини і основоположних свобод: ратифіковано законом України № 475/97-ВР від 17 липня 1997 р. // Офіційний вісник України. – 2006. – № 32. – Ст. 2372.
Протокол № 13 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, який стосується скасування смертної кари за всіх обставин: Ратифіковано законом України № 318-IV від 28 листопада 2002 р.// Офіційний вісник України. – 2006. – № 32. – Ст. 2377.
Конвенція проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання: Ратифіковано Указом Президії Верховної Ради Української РСР № 3484-XI від 26 січня 1987 р. // Відомості Верховної Ради Української РСР. – 1987. – № 6. – Ст. 101.
Минимальные стандартные правила Организации Объединенных Наций, касающиеся отправления правосудия в отношении несовершеннолетних («Пекинские правила»): Приняты резолюцией 40/33 Генеральной Ассамблеи от 29 ноября 1985 г. // Международные акты о правах человека. Сборник документов. – М.: НОРМА – ИНФРА-М, 1998. – С. 284-305.
Минимальные стандартные правила обращения с заключенными: Одобрены Экономическим и Социальным Советом в резолюциях 663 С (ХХІV) от 31 июля 1957 г. и 2076 (LХІІ) от 13 мая 1977 г. // Международные акты о правах человека. Сборник документов. – М.: НОРМА – ИНФРА-М, 1998. – С. 190-205.
Правила ООН, касающиеся защиты несовершеннолетних, лишенных свободы: Приняты резолюцией 45-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН 45/113 от 14 декабря 1990 г. – В кн.: Мельникова Э. Б. Ювенальная юстиция: Проблемы уголовного права, уголовного процесса и криминологии: Учеб. пособие. – М.: Дело, 2000. – С. 252-271.
Руководящие принципы ООН для предупреждения преступности среди несовершеннолетних (Эр-Риядские руководящие принципы): Приняты резолюцией Генеральной ассамблеи ООН 45/112 // Международные акты о правах человека. Сборник документов. – М.: НОРМА – ИНФРА-М, 1998. – С. 273-283.
Стандартные минимальные правила Организации Объединенных Наций в отношении мер, не связанных с тюремным заключением (Токийские правила): Приняты резолюцией Генеральной Ассамблеи 45/110 14 декабря 1990 г. // Международные акты о правах человека. Сборник документов. – М.: НОРМА – ИНФРА-М, 1998. – С. 217 – 225.
Кримінальний кодекс України: Офіційний текст. – К.: Юрінком Інтер. – 2001.
Кримінально-виконавчий кодекс України від 11 липня 2003 р. // Відомості Верховної Ради України. – 2004. – № 3–4. – Ст. 21.
Кримінальний процесуальний кодекс України: Закон України від 13.04.2012 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/lawsКодекс України про адміністративні правопорушення: Прийнятий 7 грудня 1984 р. № 8073-X // Відомості Верховної Ради Української РСР. – 1984. – № 51. – Стор. 1122.
Кодекс законів про працю України: Затверджений законом Української РСР від 10 грудня 1971 р. № 322-VIII // Відомості Верховної Ради Української РСР. – 1971. – № 50 (додаток). – Ст. 375.
Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі: Закон України від 1 грудня 1994 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1994. – № 49. – Ст. 434.
Про виконавче провадження: Закон України від 21 квітня 1999 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1999. – № 24. – Ст. 207.
Про відпустки: Закон України від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР // Відомості Верховної Ради України. – 1997. – № 2. – Ст. 4.
Про військовий обов’язок і військову службу: Закон України від 25 березня 1992 р. № 2232-XII // Відомості Верховної Ради України. – 1992. – № 27. – Ст. 385.
Про державну кримінально-виконавчу службу: Закон України від 23 червня 2005 р. № 2713-IV // Офіційний вісник України. – 2005. – № 29. – Ст. 1697.
Про застосування амністії в Україні: Закон України від 1 жовтня 1996 р. № 392/96- ВР // Відомості Верховної Ради України. – 1996. – № 48. – Ст. 263.
Податковий кодекс України: станом на 15 грудня 2010 р. / Упоряд.: О.О. Головашевич, М.П. Кучерявенко. – Х.: Право, 2010.
Про органи і служби у справах неповнолітніх: Закон України із змінами і доповненнями, внесеними Законами України від 11 грудня 1998 року № 312-XIV, від 8 липня 1999 року № 864-XIV // Закони України. Т. 8. – К., 1997. – С. 15-26; Т. 19. – К., 2000. – С. 134-137.
Про соціальну адаптацію осіб, які відбували покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк: Закон України від 10 липня 2003 р. № 1104-IV // Відомості Верховної Ради України. – 2004. – № 6. – Ст. 39.
Про загальну структуру і чисельність кримінально-виконавчої системи України: Закон України від 2 березня 2000 р. №1526-IІІ // Відомості Верховної Ради України. – 2000. - №20. – Ст. 151.
Про зайнятість населення: Закон України від 1 березня 1991 р. (в ред. від 21 листопада1997 р.) // Відомості Верховної Ради України. – 1998. - № 11-12. – Ст. 144.
Про затвердження Інструкції з оплати праці засуджених до обмеження та позбавлення волі: Наказ Державного департаменту України з питань виконання покарань від 4 жовтня 2004 р. № 191 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: // http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z1328-04.
Про затвердження Положення про навчальний центр при установі виконання покарань: Наказ Міністерства освіти та науки України та Державного департаменту з питань виконання покарань від 26 лютого 2004 р. № 153/32 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: // http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z0313-04.
Про затвердження Положення про умови навчання та отримання базової та повної загальної середньої освіти особами, засудженими до позбавлення волі у загальноосвітніх навчальних закладах при установах кримінально-виконавчої системи: Наказ Міністерства освіти та науки України та Державного департаменту з питань виконання покарань від 1 березня 2002 р. № 154\55 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: // http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z0281-02.Про затвердження Інструкції про порядок виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, та здійснення контролю щодо осіб, засуджених до таких покарань: Наказ Державного департаменту України з питань виконання покарань, Міністерства внутрішніх справ України 19.12.2003 N 270/1560 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: // http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z0016-04.
Про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміну невідбутої частини покарання більш м’яким: Постанова Пленуму Верховного Суду України від 26 квітня 2002 р. № 2. // Вісник Верховного Суду України. – 2002. – № 3.
Про судову практику у справах про хабарництво: Постанова Пленуму Верховного Суду України від 26 квітня 2002 р. № 5 // Вісник Верховного Суду України. – 2002. – № 3.
Про судову практику в справах про злочини проти життя та здоров’я особи: Постанова Пленуму Верховного Суду України від 7 лютого 2003 р. № 2 // Вісник Верховного Суду України. – 2003. – № 1.
Про практику призначення судами кримінального покарання: Постанова Пленуму Верховного Суду України від 24 жовтня 2003 р. № 7 // Вісник Верховного Суду України. – 2003. – № 6 (40).
Про судову практику у справах про перевищення влади або службових повноважень: Постанова Пленуму Верховного Суду України від 26 грудня 2003 р. № 15 // Вісник Верховного Суду України. – 2004. – № 2.
Про практику застосування судами України законодавства про погашення і зняття судимості: Постанова Пленуму Верховного Суду України від 26 грудня 2003 р. № 16 // Вісник Верховного Суду України. – 2004. – № 2.
Про внесення змін і доповнень до постанови Пленуму Верховного Суду України від 28 грудня 1996 р. № 15 “Про практику направлення військовослужбовців, які вчинили злочини, в дисциплінарний батальйон”: Постанова Пленуму Верховного Суду України від 26 грудня 2003 р. № 17 // Вісник Верховного Суду України. – 2004. – № 3.
Про застосування судами законодавства про відповідальність за втягнення неповнолітніх у злочинну чи іншу антигромадську діяльність: Постанова Пленуму Верховного Суду України від 27 лютого 2004 р. № 2 // Вісник Верховного Суду України. – 2004. – № 4.
Про практику застосування судами України законодавства у справах про злочини неповнолітніх: Постанова Пленуму Верховного Суду України від 16 квітня 2004 р. № 5 // Вісник Верховного Суду України. – 2004. – № 5.
Про деякі питання застосування судами України адміністративного і кримінального законодавства у зв’язку з набранням чинності Закону України від 22 травня 2003 р. „Про податок з доходів фізичних осіб”: Постанова Пленуму Верховного Суду України від 28 травня 2004 року № 9 // Вісник Верховного Суду України. – 2004. – № 6.
Про практику призначення військовослужбовцям покарання у вигляді тримання в дисциплінарному батальйоні: Постанова Пленуму Верховного Суду України від 28 грудня 1996 р. № 15 // Вісник Верховного Суду України. – 2004. – № 2.
Про судову практику у справах про злочини та інші правопорушення проти довкілля: Постанова Пленуму Верховного Суду України від 10 грудня 2004 р. № 17 // Вісник Верховного Суду України. – 2005. – № 1.
Про практику застосування судами примусових заходів медичного характеру та примусового лікування: Постанова Пленуму Верховного Суду України від 3 червня 2005 р. № 7 // Вісник Верховного Суду України. – 2005. – № 6.
Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності: Постанова Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 р. № 12 // Вісник Верховного Суду України. – 2006. – № 2.
Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті: Постанова Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 р. № 14 // Вісник Верховного Суду України. – 2006. – № 1.
Про практику розгляду судами справ про застосування примусових заходів виховного характеру: Постанова Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2005 р. № 2 // Вісник Верховного Суду України. – 2006. – № 7.
Про судову практику у справах про хуліганство: Постанова Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 2006 р. № 2 // Вісник Верховного Суду України. – 2007. – № 2.
Про судову практику у справах про злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості особи: Постанова Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 р. № 5 // Вісник Верховного Суду України. – 2008. – № 7.
Про практику застосування судами України законодавства у справах про злочини проти безпеки виробництва: Постанова Пленуму Верховного Суду України від 12 червня 2009 р. № 7 // Вісник Верховного Суду України. – 2009. - N8.
Про судову практику у справах про злочини проти власності: Постанова Пленуму Верховного Суду України від 6 листопада 2009 р. № 10 // Вісник Верховного Суду України. – 2009. - N12
Про практику застосування судами кримінального законодавства про повторність, сукупність і рецидив злочинів та їх правові наслідки: Постанова Пленуму Верховного Суду України від 4 червня 2010 р. № 7 // Вісник Верховного Суду України. – 2010. - N7
Рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням Міністерства внутрішніх справ України щодо офіційного тлумачення положень частини третьої статті 80 Конституції України (справа про депутатську недоторканність) № 9-рп/99 від 27 жовтня 1999 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http//zakon1.rada.gov/ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nred=v009p710-99.
Рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статей 24, 58, 59, 60, 93, 190-1 Кримінального кодексу України в частині, що передбачає смертну кару як вид покарання (справа про смертну кару) № 11-рп/99 від 29 грудня 1999 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http//zakon1.rada.gov/ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nred=v011p710-99.
Рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням 46 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення положень статті 58 Конституції України, статей 6, 81 Кримінального кодексу України (справа про зворотну дію кримінального закону в часі) № 6-рп/2000 від 19 квітня 2000 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http//zakon.rada.gov/ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nred=v006p710-00.
Спеціальна література:
Алихаджиева И.С., Даурова Т.Г., Лиценберг О.А. Уголовное право: история и современность. Вопросы Общей части [Текст] / И.С. Алихаджиева, Т.Г. Даурова, О.А. Лиценберг. – Саратов, 2001.
Алферов С.А., Байдаков Г.П., Лакеев А.А. Роль общеобразовательного и профессионально-технического обучения в исправительно-трудовом воздействии на осужденных [Текст] / С.А. Алферов, Г.П. Байдаков, А.А. Лакеев // Личность преступника: Методы изучения и проблемы воздействия: Сб. науч. тр. – М., 1986.
Анденес И. Наказание и предупреждение преступлений: Пер. с англ. / Под ред Никифорова Б.С. – М., 1979.
Андреев Н.А. Социология исполнения уголовных наказаний [Учебное пособие] / Н.А. Андреев. – М.: Права человека, 2001.
Андрушко П. Окремі питання вдосконалення законодавства про покарання, не пов’язані із позбавленням волі [Текст] / П. Андрушко // Європейські громадські санкції та заходи (матеріали семінарських слухань 11-12 квітня 2000 р.). – К., 2000.
Антипов В. Проблеми застосування до неповнолітніх певних видів кримінального покарання [Текст] / В. Антипов // Підприємництво, господарство і право. – 2004. – № 8.
Антипов В.В., Антипов В.І. Обставини, які виключають застосування кримінального покарання [Текст] / В.В. Антипов, В.І. Антипов. – К., 2004.
Аскеров Э. Институт освобождения от уголовного наказания в уголовном законодательстве зарубежных стран [Текст] / Э. Аскеров // Уголовное право. – 2005. - №4.
Астемиров З.А. Трудовая колония для несовершеннолетних [Текст] / З.А. Астемиров. – М.: Юрид. лит., 1969.
Астемиров З.А. Уголовная ответственность и наказание несовершеннолетних (теоретическое введение в изучение спецкурса) [Текст]. – М.: ВШ МВД СССР, 1970.
Бабаев М.М. Индивидуализация наказания несовершеннолетних [Текст] / М.М. Бабаев. – М.: Юрид. лит., 1968.
Багрий-Шахматов Л.В., Гуськов В.И. Теоретические проблемы классификации уголовных наказаний [Текст] / Л.В. Багрий-Шахматов, В.И. Гуськов. – Воронеж: изд-во Воронеж. ун-та, 1971.
Багрий-Шахматов Л.В. Система уголовных наказаний и исправительно-трудовое право [Текст]. – М., 1974.
Багрий-Шахматов Л.В. Социально-правовые проблемы уголовной ответственности и форм ее реализации: Ч. I. [Текст] / Л.В. Багрий-Шахматов. – Одесса, 1998.
Багрий-Шахматов Л.В. Социально-правовые проблемы уголовной ответственности и форм ее реализации: Ч. II. [Текст] / Л.В. Багрий-Шахматов. – Одесса, 2000.
Багрий-Шахматов Л.В. Уголовная ответственность и наказание по советскому уголовному праву [Текст] / Л.В. Багрий-Шахматов. – Минск, 1975.
Бажанов М.И. Множественность преступлений по уголовному праву Украины [Текст] / М.И. Бажанов. – Х., 2000.
Бажанов М.И. Назначение наказания по советскому уголовному праву [Текст] / М.И. Бажанов. – К., 1980.
Балобанова Д.А. Школы уголовного права в формировании уголовной политики государства [Текст] / Д.А. Балобанова // Проблеми застосування кримінального законодавства України / Вісник Луганського держ. ун-ту внутр. справ. - Спец, випуск. -Луганськ: Луганський держ. ун-т внутр. справ, 2007.
Балобанова Д.О. Розвиток поняття кримінальної політики [Текст] / Д.О. Балобанова // Актуальные проблемы криминологии и криминальной психологии (к 10-летию ОНЮА) // Сборник научных статей. – Одесса: «Фенікс», 2007.
Бандурка О.М., Трубников В.М.. Яровий А.О. Проблеми соціальної адаптації неповнолітніх, звільнених з виховно-трудових колоній [Текст] / О.М. Бандурка, В.М. Трубников, А.О. Яровий. – Харків: УВС, 2003.
Баулін Ю.В. Виправні роботи за проектом КК України // Проблеми пенітенціарної теорії та практики [Текст] / Ю.В. Баулін. – К.: МП Леся, 2001. - №6.
Баулін Ю.В. Звільнення від кримінальної відповідальності: [Монографія] / Ю.В. Баулін. – К., 2004.
Беляев Н.А. Цели наказания и средства их достижения в исправительно-трудовых учреждениях [Текст] / Н.А. Беляев. – Л., 1963.
Беляева Л.И. Правовые, организационные и педагогические основы деятельности исправительных заведений для несовершеннолетних правонарушителей в России (середина ХIX-начало ХХ века) [Текст]: автореф. дис…. канд. юрид. наук / Л.И. Беляева. – М., 1995.
Белякин Н. Строго соблюдать закон при назначении и исполнении наказания в виде исправительных работ без лишения свободы [Текст] / Н. Белякин // Советская юстиция. – 1971. – № 18.
Березовська Н.Л. Позбавлення волі в системі покарань неповнолітніх [Текст] / Н.Л. Березовська // Актуальні проблеми держави і права. Зб. наук. праць. – Вип. 32.– Одеса: Юридична література, 2007.
Березовська Н.Л. Поняття системи покарань неповнолітніх  [Текст] / Н.Л. Березовська // Актуальні проблеми держави і права: Зб. наук. праць .- Вип..47.- О.: Юридична література, 2009.
Березовська Н.Л. Проблеми застосування покарань до неповнолітніх засуджених [Текст] / Н.Л. Березовська // Ювенальна політика та ювенальна юстиція в сучасній державі: Матеріали Міжнародної наукової конференції 21-22 вересня 2007 р. – Одеса: Фенікс, 2007.
Беца А. Лишение свободы: отрицательные социальные и психологические последствия [Текст] / А. Беца // В поисках альтернатив тюремному наказанию (материалы международного симпозиума 15-16 января 1997 г.). – К., 1997.
Беца А. Нетюремные санкции и их применение в зарубежных уголовно-правовых системах. [Текст] / А. Беца // В поисках альтернатив тюремному наказанию (материалы международного симпозиума 15-16 января 1997 г.). – К., 1997.
Беца О. Як зменшити витратність системи ув’язнення в Україні [Текст] / О. Беца // Соціальна політика та соціальна робота. – 2000. - № 2. – С. 102-106.
Беца О. Якою бути системі ре соціалізації осіб, звільнених із місць позбавлення волі? [Текст] / О. Беца // Соціальна політика і соціальна робота. – 1998. - № 3.
Беца О., Іванова О. Про розробку політики держави в сфері реабілітації осіб, звільнених з місць позбавлення волі [Текст] / О. Беца, О. Іванова // Соціальна політика та соціальна робота. – 2003. - № 1.
Блувштейн Ю., Лапинскас К. Социальная адаптация лиц, освобожденных из исправительно-трудовых учреждений и рецидивная преступность [Текст] / Ю. Блувштейн, К. Лапинскас // Изучение и предупреждение преступности: Сб. науч. работ / НИИ суд. э-зы Министерства юстиции Литовской ССР. – Вып. 4. – Вильнюс: Минтис, 1971.
Богатирьов І.Г. Виправні роботи як вид покарань: Кримінальні, кримінологічні та кримінально-виконавчі проблеми. [Монографія] / І.Г. Богатирьов. – К.: МП Леся, 2002.
Богданов В.Я. Исправительные работы как вид уголовного наказания [Текст]: дис. … канд. юрид. наук / В.Я. Богданов. – М., 1974.
Богомолов Ю.О. О нашем труде, быте и не только о них [Текст] / Ю.О. Богомолов // Воспитание и правопорядок. – 1991. - № 6.
Бойко А. Теория принципов уголовного права [Текст] / А. Бойко // Уголовное право. – 2005. - №4.
Бондаренко Н.А. Противодействие преступности несовершеннолетних при поощрительной и льготной функции уголовного права [Текст] / Н.А. Бондаренко // Кримінологія в Україні та протидія злочинності // Зб.наук. праць // за ред. М.П. Орзіха, В.М. Дрьоміна – Одеса: Фенікс, 2008.
Бондаренко Н.А. Роль уголовно-правовых запретов в предупреждении преступлений [Текст] / Н.А. Бондаренко // Актуальные проблемы криминологии и криминальной психологии (к 10-летию ОНЮА) // Сборник научных статей. – Одесса: «Фенікс», 2007.
Бородин С.В., Ляхов Е.Г. Международное сотрудничество в борьбе с уголовной преступностью: (Проблемы деятельности ООН в области предупреждения преступности и обращения с правонарушителями) [Текст] / С.В. Бородин, Е.Г. Ляхов. – М.: Международные отношения, 1983.
Борьба с преступностью в Украинской ССР 1917-1925 гг.: В 2 т. [Текст]. – К.: РНО при МООП УССР, 1966. – Т. 1.
Брайнин Я.М. Уголовная ответственность и ее основание в советском уголовном праве [Текст] / Я.М. Брайнин. – М., 1963.
Брайнін Я.М. Основні питання загального вчення про склад злочину [Текст] / Я.М. Брайнин. – К., 1964.
Бурдін В. Кримінальна відповідальність за злочини, вчинені в стані сильного душевного хвилювання [Текст] / В. Бурдін. – Львів, 2006.
Бурдін В.М. Кримінальна відповідальність за злочини, вчинені в стані сп’яніння [Текст] / В.М. Бурдін. – К., 2005.
Бурдін В.М. Особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх в Україні [Текст] / В.М. Бурдін. – К., 2004.
Бурдін В.М. Стадії вчинення злочину (кримінально-правове дослідження): монографія / В.М. Бурдін.-Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2013.-304 с.
Бурлаков В.Н. Личность преступника и назначение наказания [Текст] / В.Н. Бурлаков. – Л., 1986.
Бушуев И.А. Исправительные работы [Текст] / И.А. Бушуев. – М.: Юрид. лит., 1968.
Бушуев И.А. Новое в исправительно-трудовом законодательстве [Текст] / И.А. Бушуев. – М.: Юрид. лит., 1970.
Бэйзмор Г., Умбрайт М. Переосмысление функции наказания в суде для несовершеннолетних: карательный и восстановительный подход к подростковой преступности// Правосудие по делам несовершеннолетних. Мировая мозаика и перспективы в России. В 2-х кн./ Под. М.Г.Флямера [Текст] / Г. Бэйзмор, М. Умбрайт. – Вып.2. – М.: МОО Центр «Судебно-правовая реформа», 2000.
В поисках альтернатив тюремному наказанию (материалы международного симпозиума 15-16 января 1997 г.) [Текст]. – К.: 1997.
Вартилецька І.А. Виправні роботи без позбавлення волі в Україні: теоретичні аспекти та практика застосування на сучасному етапі [Текст]: автореф. дис. ... канд.. юрид. наук / І.А. Вартилецька. – К., 1997.
Вербенський М. Застосування покарань, не пов’язаних з позбавленням волі [Текст] / М. Вербенський // Аспект. – 2002. - №2.
Вечерова Є.М. Покарання, кара та кримінально-правовий вплив: питання співвідношення // Південноукраїнський правничий часопис. - 2008. - №4. - С. 94-96.
Вечерова Є.М. Некаральний кримінально-правовий вплив на неповнолітніх в Україні (кримінологічні засади): автореф. дис. ... канд. юрид. наук. – О., 2010. – 20 с.
Вечерова Є.М. Проблеми правової регламентації суб'єктів некарального кримінально-правового впливу на неповнолітніх в Україні // Вісник Луганського держ. ун-ту внутр. справ ім. Е.О. Дідоренка. – 2011. - №5. – С.100-107.
Вечерова Є.М. Кримінально-правовий вплив та кримінальна відповідальність: проблеми розмежування // Вісник Луганського держ. ун-ту внутр. справ ім. Е.О. Дідоренка. – 2011. - №6. – С.68-75.
Вечерова Є.М. Примус та заохочення як базові методи реалізації кримінально-правового впливу: сучасний вимір проблеми // Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. – 2011. – Вип. 1. – С.39 – 41.
Вечерова Є.М. Заходи кримінально-правового впливу на злочини: поняття, умови застосування та види // Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. – 2011. – Вип.2. – С. 124 – 126.
Вечерова Е.Н. Некарательное уголовно-правовое воздействие на несовершеннолетних: аналитический дискурс: монография. - Николаев: Илион, 2012. - 324 с.
Виправно-трудовий кодекс Української РСР [Текст]. – К.: Політвидав України, 1971.
Вопросы назначения наказания и освобождения от уголовной ответственности и наказания [Текст]. – Иркутск: Иркут. гос. ун-т, 1976.
Воробей П.А. Теорія і практика кримінально-правового ставлення у вину [Текст] / П.А Воробей. – К., 1996.
Впровадження альтернативних видів покарань в Україні: [Посібник] / За ред. О.В. Беци. – К.: МП Леся, 2003.
Гаверов Г.С. Проблемы наказания несовершеннолетних преступников [Текст] / Г.С. Гаверов. – Иркутск: Изд-во Иркут. ун-та, 1986.
Гаверов Г.С. Уголовно-правовые меры, не связанные с лишением свободы и их применение к несовершеннолетним правонарушителям: [Учеб. пособие] / Г.С. Гаверов. – Иркут. гос. ун-т, 1981.
Гаверов Г.С., Моисеенко Г.З. Исправительные работы и эффективность их применения к несовершеннолетним [Текст] / Г.С. Гаверов / Советская юстиция. – 1971. – № 22.
Гаджиев Х. Имущественные наказания в системе мер уголовно-правового воздействия [Текст] / Х. Гаджиев // Советская юстиция. – 1988. – №16.
Гаджиева А. Отрицательное поведение потерпевшего и его уголовно-правовое значение [Текст] / А. Гаджиева // Уголовное право. – 2004. - №1.
Галиакбаров Р.Р. Система и виды наказаний [Текст] / Р.Р. Галиакбаров. – Горький, 1986.
Гальперин И.М. Наказание: социальные функции и практика применения [Текст] / И.М. Гальперин. – М., 1983.
Гальперин И.М., Мельникова Ю.Б. Дополнительные наказания [Текст] / И.М. Гальперин. – М., 1981.
Гернет М.Н. История царской тюрьмы. Т.1: 1762 – 1825. – 3-е изд. [Текст] / М.Н. Гернет. – М.: Юрид. лит., 1960.
Герцензон А.А. Советская уголовная статистика [Текст] / А.А. Герцензон. – М.: Юрид. изд-во НКЮ СССР, 1937.
Герцензон А.А., Грингауз Ш.С., Дурманов Н.Д, Исаев М.М, Утевский Б.С. История советского уголовного права [Текст] / А.А. Герцензон, Ш.С. Грингауз, Н.Д. Дурманов, М.М. Исаев, Б.С. Утевский. – М.: Юрид изд-во Министерства Юстиции СССР, 1948.
Гильман Ю. Исправительные работы и трудовой стаж [Текст] / Ю. Гильман // Социалистическая законность. – 1966. – № 2.
Голик Ю.В. Философия уголовного права: современная постановка проблемы [Текст] / Ю.В. Голик. – СПб., 2004.
Голина В.В. Погашение и снятие судимости по советскому уголовному праву [Текст] / В.В. Голина. – Х., 1979.
Горбачова І.М. Заходи безпеки в кримінальному праві (порівняльно-правовий аналіз): Спеціальність 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право [Текст]: дис. … канд. юрид. наук / І.М. Горбачова. – Одеса, 2008.
Горбачова І.М. Заходи безпеки в системі кримінально-правових наслідків злочинного діяння за кримінальним законодавством України [Текст] / І.М. Горбачова //Актуальні проблеми держави і права: збірник наукових праць. Вип.. 47. – Одеса: Юридична література, 2009.
Горбачова І.М. Концепція суспільно-небезпечного стану особи при відпрацюванні попереджувальних заходів [Текст] / І.М. Горбачова // Кримінологія України та протидія злочинності: Зб. Наук. Статей / за ред. М.П. Орзіха, В.М. Дрьоміна). – Журналу „Юридичний вісник”. – О.: Фенікс, 2008.
Горбачова І.М. Розмежування конфіскації і спеціальної конфіскації [Текст] / І.М. Горбачова // Актуальні проблеми держави і права: Збірник наукових праць. – Вип..32. – Одеса: Юридична Література, 2007.
Гришин П., Чечель Г. Обоснованность назначения исправительных работ [Текст] / П. Гришин, Г. Чечель // Советская юстиция. – 1974. – № 2.
Гуськов В. Об эффективности исправительных работ как меры уголовного наказания [Текст] / В. Гуськов // Социалистическая законность. – 1966. – № 3.
Гуськов В.И. Назначение и исполнение исправительных работ как меры уголовного наказания [Текст]: дис… канд. юрид. наук / В.И. Гуськов. – М., 1966.
Дагель П.С. Потерпевший в советском уголовном праве [Текст] / П.С. Дагель. – Владивосток, 1974.
Дащенко О.В. Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання неповнолітніх: Спеціальність 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право [Текст]: дис. … канд. юрид. наук / О.В. Дащенко. – Одесса, 2001.
Дементьев С.И. Лишение свободы. Уголовно-правовые и исправительно-трудовые аспекты [Текст] / С.И. Дементьев. – Ростов, 1981.
Демченко В.В. Кара – ціль або сутність покарання? [Текст] / В.В. Демченко // Правове життя сучасної України: тези доповідей 10-ї ювілейної звітної наукової конференції професорсько-викладацького і аспірантського складу: Одеськ. націон. юрид. академії. – О.: Фенікс, 2007.
Детков А. Сверхдлинные сроки лишения свободы: уголовные и уголовно-исполнительные аспекты [Текст] / А. Детков // Уголовное право. – 2004. - №2.
Джалилов Т. Об эффективности исправительных работ как меры уголовного наказания [Текст] / Т. Джалилов // Социалистическая законность. 1966. - №1.
Дмитрук М.М. Категорія кримінального проступку в правовій доктрині [Текст] / М.М. Дмитрук // Актуальні проблеми держави і права: збірник наукових праць. - Вип.45. - Одеса, 2009.
Дмитрук М.М. Проблеми визначення поняття правової та кримінально-правової доктрини України [Текст] / М.М. Дмитрук // Сучасний вимір держави та права :Зб. наук. праць \ За ред.. В.І. Терентьєва. О.В. Козаченка. – Миколаїв: Вид-во «Іліон», 2008.
Дмитрук М.М. Становлення категорії проступку в кримінально-правовій доктрині: проблема термінології [Текст] / М.М. Дмитрук // Актуальні проблеми держави і права : збірник наукових праць. Вип.47 / редкол.: С.В. Ківалов (голов. ред.) та ін.; відп. за вип. Ю.М. Оборотов. – Одеса: Юридична література, 2009.
Достовалов С. Цели применения принудительных мер медицинского характера [Текст] / С. Достовалов // Законность. – 2000. - №1.
Дровосеков Г.В. Основные вопросы применения наказания в виде лишения свободы к несовершеннолетним по советскому уголовному праву [Текст]: автореф. дис. … канд. юрид. наук / Г.В. Дровосеков. – Свердлвск, 1965.
Дрьомін В.М. Динаміка та структура застосування покарань, не пов’язаних з позбавленням волі [Текст] / В.М. Дрьомін // Вісник Одеського інституту внутрішніх справ. – 2000. - №2.
Дрьомін В.М. Деякі питання удосконалення діяльності органів, що виконують покарання, не пов’язані із позбавленням волі [Текст] / В.М. Дрьомін // Вісник Одеського інституту внутрішніх справ. – 2000. – № 3.
Дрьомін В.М. Зменшення тюремного населення: пошук нових шляхів [Текст] / В.М. Дрьомін // Актуальні проблеми політики. – 2001. – Вип. 10-11.
Дрьомін В.М. Інститут пробації в зарубіжному законодавстві [Текст] / В.М. Дрьомін // Вісник прокуратури. – 2001. - № 3.
Дрьомін В.М. Соціальні та правові підстави застосування в Україні покарань, альтернативних позбавленню волі [Текст] / В.М. Дрьомін // Право України. – 2000. - №6.
Емелин А.С. Уголовная ответственность по законам военного времени в период Великой Отечественной войны 1941–1945 гг. [Текст] / А.С. Емелин // Вопросы истории уголовного права и уголовной политики: Сборник научных трудов. ВЮЗИ. – М., 1986.
Ендольцева А. Некоторые проблемы института освобождения от уголовной ответственности [Текст] / А. Ендольцева // Уголовное право. – 2004. - №2.
Європейські громадські санкції та заходи (матеріали семінарських слухань 11-12 квітня 2000 року) [Текст]. – К., 2000.
Європейські правила щодо громадських санкцій та заходів: Рекомендація № R (92) 16. Прийнята Комітетом Міністрів Ради Європи 19 жовтня 1992 р. [Текст] // Європейські громадські санкції та заходи (матеріали семінарських слухань 11-12 квітня 2000 р.). – К., 2000.
Жирнов В. Состояние и перспективы развития профессионального образования осужденных к лишению свободы [Текст] / В. Жирнов // Ведомости уголовно-исполнительной системы. – 2002. – № 4.
Жук І.Н. Проблеми економічної ефективності праці засуджених [Текст] / І.Н. Жук. – К.: НАН України, Рада по вивченню продуктивних сил України, 1999.
Журавлев М., Ильин П. За правильное применение исправительных работ [Текст] / М. Журавлев, П. Ильин // Социалистическая законность. 1964. – № 5.
Застосування кримінальних заходів до неповнолітніх правопорушників [Текст] / Відп. ред. О.Я. Свєтлов. – К.: Наукова думка, 1974.
Зельдов С.И. Освобождение от наказания и его отбывания [Текст] / С.И. Зельдов. – М., 1982.
Зер Г. Зміна об’єктива: новий погляд на злочин та пр авосуддя [Текст] / Г. Зер / Пер. з англ. М.Яковлєва. – К.: Унів. вид-во „Пульсари”, 2004.
Зубков А.И. Карательная политика России на рубеже тысячелетий [Текст] / А.И. Зубков.- М., 2000.
Зубкова В.И. Уголовное наказание и его социальная роль: теория и практика [Текст] / В.И. Зубкова. – М., 2002.
Ибрагимова А.М. О применении обязательных работ в отношении несовершеннолетних [Текст] / А.М. Ибрагимова // Российский следователь. – 2003. - № 6.
Иванова А.Т., Пискарева Н.В. Совершенствование правовой регламентации наказания в виде исправительных работ. [Текст] / А.Т. Иванова, Н.В. Пискарева // Проблемы применения наказаний, не связанных с лишением свободы: сборник научных трудов. – М.: ВНИИ МВД СССР, 1988.
Исаев М.М. Основы пенитенциарной политики [Текст] / М.М. Исаев. – М.: Гос. изд-во, 1927.
Исправительно-трудовая педагогика [Текст] / Под ред. И.Т. Богатырева. – М.: Академия МВД СССР, 1978.
Іскендеров Ф.Ш. Реалізація кримінальної відповідальності [Текст] / Ф.Ш. Іскендеров // Правове життя сучасної України: тези доповідей 10-ї ювілейної звітної наукової конференції професорсько-викладацького і аспірантського складу: Одеськ. націон. юрид. академії. – О.: Фенікс, 2007.
Каменская А. Общественные работы в Латвии (опыт введения общественных работ в стране с практикой суровых наказаний) [Текст] / А. Каменская // Аспект. – 2002. - № 2.
Карасев В.С. Некоторые данные, характеризующие применение мер уголовного наказания к несовершеннолетним преступникам [Текст] / В.С. Карасев // Предупреждение преступности несовершеннолетних. – М., 1965.
Карпец И.И. Наказание: социальные, правовые и криминологические проблемы [Текст] / И.И. Карпец. – М.: Юрид. лит., 1973.
Карпушин М.П., Курляндский В.И. Уголовная ответственность и состав преступления [Текст] / М.П. Карпушин, В.И. Курляндский. – М., 1974.
Кашуба Ю.А. Уголовно-исполнительная политика в отношении несовершеннолетних [Текст]: автореф. дисс….докт. юрид. наук / Ю.А. Кашуба. – Рязань, 2002.
Кашуба Ю.А., Пономарев С.Н. Основы современной уголовно-исполнительной политики России в отношении несовершеннолетних: [Монография] / Ю.А. Кашуба, С.Н. Пономарев. – Рязань: Академия права и управления Минюста России, 2002.
Келина С.Г. Теоретические вопросы освобождения от уголовной ответственности [Текст] / С.Г. Келина. – М., 1974.
Келина С.Г., Кудрявцев В.Н. Принципы советского уголовного права [Текст] / С.Г. Келина, В.Н. Кудрявцев. – М., 1988.
Кибальник А. Иммунитет как основание освобождения от уголовной ответственности [Текст] / А. Кибальник // Российская юстиция. – 2000. - №8.
Клепитчкий И. Преступление, административное правонарушение и наказание в России в свете Европейской Конвенции о правах человека [Текст] / И. Клепитчкий // Государство и право. – 2000. – №3.
Кодан С.В. Реформа сибирской ссылки в первой половине ХІХ века [Текст] / С.В. Кодан // Историко-правовые исследования: Проблемы и перпективы. – М.: АН СССР, 1982.
Козюля В. особенности работы с несовершеннолетними осужденными, имеющими психические отклонения [Текст] / В. Козюля // Ведомости уголовно-исполнительной системы. – 2002. – № 1.
Коломієць Ю.Ю. Невідворотність кримінальної відповідальності і девіантність підлітків [Текст] / Ю.Ю. Коломієць // Ювенальна політика та ювенальна юстиція в сучасній державі: Матеріали Міжнародної наукової конференції 21-22 вересня 2007р. – Одеса / За заг. ред.. Ю.М. Оборотова; ОНЮА. – Одеса: Фенікс, 2007.
Коломієць Ю.Ю. Невідворотність кримінальної відповідальності: правова природа та зміст: Спеціальність 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право [Текст]: дис. … канд. юрид. наук / Ю.Ю. Коломієць. – Одеса, 2005.
Коломієць Ю.Ю. Становлення вчення про позитивну кримінальну відповідальність [Текст] / Ю.Ю. Коломієць // Актуальні проблеми держави та права. – Одеса: „Юридична література”, 2007. – Вип. 32.
Комарицкий С.И. Эффективность исполнения наказаний, не связанных с лишением свободы: [Учебное пособие] / С.И. Комарицкий. – М.: ВНИИ МВД СССР, 1991.
Комарицкий С. Исправительные работы: проблемы исполнения [Текст] / С. Комарицкий // Социалистическая законность. – 1988. - № 9.
Кондусов А.П. Лишение свободы как вид наказания, применяемый к несовершеннолетним по советскому уголовному праву [Текст]: автореф. дисс… канд. юрид. наук / А.П. Кондусов. – Саратов, 1996.
Корнеева А.В. Исправительные работы без лишения свободы как вид уголовного наказания [Текст]: дис… канд. юрид. наук / А.В. Корнеева. – М., 1986.
Кочерган П. Громадські роботи як вид покарання [Текст] / П. Кочерган // Аспект. – 2002. – № 5.
Кравченко О. Питання, що виникають у судовій практиці по застосуванню до неповнолітніх примусових заходів виховного характеру [Текст] / О. Кравченко // Право України. – 1999. – № 10.
Крахмальник Л.Г. Некоторые вопросы правового регулирования исправительных работ без лишения свободы [Текст] / Л.Г. Крахмальник // Советское государство и право. – 1965. – № 4.
Крестовська Н. Становлення ювенального права України [Текст] / Н. Крестовська // Юридический вестник. – 2001. - №3.
Кривоченко Л.Н. Борьба с рецидивом по советскому уголовному праву [Текст] / Л.Н. Кривоченко. – Х., 1973.
Кристи Н. Борьба с преступностью как индустрия. Вперед, к Гулагу западного образца [Текст] / Н. Кристи / Пер. с англ. – М.: РОО «Центр содействия реформе уголовного правосудия», 2001.
Кругликов Л.Л. Смягчающие и отягчающие ответственность обстоятельства в советском уголовном праве: вопросы теории [Текст] / Л.Л. Кругликов. – Воронеж, 1985.
Кругликов Л.Л. Уголовно-правовые средства обеспечения справедливости наказания [Текст] / Л.Л. Кругликов. – Ярославль, 1986.
Кудимов А.Ф. Историческая справка о создании и организации пенитенциарных учреждений для несовершеннолетних правонарушителей [Текст] / А.Ф. Кудимов // Актуальные проблемы исполнения уголовных наказаний в отношении несовершеннолетних. – М.: Права человека, 2000.
Кузнецова Н.Ф. Ответственность за приготовление к преступлению и покушение на преступление по советскому уголовному праву [Текст] / Н.Ф. Кузнецова. – М., 1958.
Курс советского уголовного права. Часть общая. Т. 3. Наказание [Текст]. – М.: Наука, 1970.
Курс уголовного права. Общая часть. Т.2: Учение о наказании [Текст] / Под ред. Н.Ф.Кузнецовой и И.М.Тяжковой. – М., 1999.
Курц А. Следует ли перечень обстоятельств, смягчающих наказание, оставлять открытым? [Текст] / А. Курц // Уголовное право. – 2004. - №2.
Куфаев В.И. Юные правонарушители [Текст] / В.И. Куфаев. – М.: Новая Москва, 1924.
Ласточкин В. Ограничить применение краткосрочного лишения свободы [Текст] / В. Ласточкин // Советская юстиция. – 1965. - № 18.
Лейленд Пітер. Кримінальне право: Злочин, покарання, судочинство (англійський підхід) [Текст] / Пітер Лейленд. – К.: Основи, 1996.
Лейст О.Э. Санкции и ответственность по советскому праву [Текст] / О.Э. Лейст. – М., 1981.
Лесниевски-Костарева Т.А. Дифференциация уголовной ответственности: теория и законодательная практика [Текст] / Т.А. Лесниевски-Костарева. – М., 2000.
Лихова С. Міри, альтернативні ув’язненню, за кримінальним законодавством окремих зарубіжних країн [Текст] / С. Лихова // Європейські громадські санкції та заходи (матеріали семінарських слухань 11-12 квітня 2000 р.). – К., 2000.
Личность преступника и уголовная ответственность. Правовые и криминологические вопросы [Текст] // Межвуз. науч. сб. – Саратов, 1981.
Лопушанский Ф.А. Теоретические проблемы предупреждения правонарушений несовершеннолетних [Текст] / Ф.А. Лопушанский. – К., 1977.
Лысягин О.Б. Правовое регулирование профилактики преступлений среди освобожденных из ВТК [Текст] / О.Б. Лысягин // Проблемы исполнения наказания в воспитательно-трудовых колониях и предупреждение преступности молодежи: Сб. науч. тр. – М.: ВНИИ МВД СССР, 1989.
Люблинский П.И. Борьба с преступностью в детском и юношеском возрасте (социально-правовые очерки) [Текст] / П.И. Люблинский. – М.: Главлит, 1923.
Макаренко А.С. Призначення покарання за наявності обставин, що пом'якшують покарання, та деякі проблеми врахування суддівського розсуду // Право України. – 2011. – № 7. – С. 241 – 250.
Макаренко А.С. Формалізація призначення покарання з урахуванням позиції потерпілого як засіб обмеження суддівського розсуду // Юридичний вісник. – 2011. – № 2. – С. 131 – 135.
Макаренко А.С. Загальні засади призначення покарання та суддівський розсуд // Вісник Харківського національного ун-ту ім. В.Н. Каразіна. Серія «Право». – Вип. № 9. – 2011. – С. 338 – 342.
Макаренко А.С. Критерії призначення покарання // Вісник прокуратури. – 2011. – № 7. – С. 60 – 63.
Макаренко А. С. Суддівський розсуд при призначенні покарання в Україні: монографія / А. С. Макаренко. – Одеса: Юридична література, 2013. – 272 с.
Максимова Н. Гуманізація покарань – крок до громадського суспільства [Текст] / Н. Максимова // Соціальна політика та соціальна робота. – 2001. – № 1.
Мальцев В.В. Принципы уголовного права и их реализация в правоприменительной деятельности [Текст] / В.В. Мальцев. – СПб., 2004.
Маляренко В.Т. Про покарання за новим Кримінальним кодексом України [Текст] / В.Т. Маляренко. – К., 2003.
Маляренко В.Т. Про соціальну зумовленість і справедливість покарання [Текст] / В.Т. Маляренко // Вісник Верховного Суду України. – 2002. - №3.
Мамедов А.А. Справедливость назначения наказания [Текст] / А.А. Мамедов. – СПб., 2003.
Марогулова И.Л. Амнистия и помилование в российском законодательстве [Текст] / И.Л. Марогулова. – М., 1998.
Маслак Н. Чи потребують змін положення КК щодо відповідальності за готування до злочину? (за матеріалами опитування експертів – практичних працівників) [Текст] / Н. Маслак // Підприємництво, господарство і право. – 2003. - №10.
Махоткин В.П. Наказания, не связанные с лишением свободы, по советскому уголовному праву и уголовному праву других социалистических стран [Текст] / В.П. Махоткин. – М., 1978.
Мельник М.І., Хавронюк М.І. Реформування кримінального законодавства України: стан, тенденції та перспективи [Текст] / М.І. Мельник, М.І. Хавронюк // Правова держава. Щорічник наукових праць. Вип.12. – К., 2001.
Мельникова Э.Б. Ювенальная юстиция: Проблемы уголовного права, уголовного процесса и криминологии: [Учебное пособие] / Э.Б. Мельникова.- М., 2000.
Мельникова Ю., Устинова Т. Практика назначения исправительных работ по новому уголовному законодательству [Текст] / Ю. Мельникова, Т. Устинова // Социалистическая законность. – 1986. – № 5.
Меньшагин В.Д. О принудительных работах по месту службы [Текст] / В.Д. Меньшагин // Социалистическая законность. – 1938. - № 12.
Минская В. Новые виды наказаний [Текст] / В. Минская // Российская юстиция. – 1997. - № 2.
Мирошниченко Н.М. Неповнолітній суб’єкт злочину [Текст] / Н.М. Мирошниченко // Актуальні проблеми держави і права: збірник наукових праць. Вип. 47. – Одеса: Юридична література, 2009.
Мирошниченко Н.М. Особистість неповнолітніх злочинців з аномаліями [Текст] / Н.М. Мирошниченко // Кримінологія в Україні та протидія злочинності: / Зб. наук.праць / за ред. М.П. Орзіха, В.М. Дрьоміна / Б-ка журналу «Юридичний вісник»: – Одеса:Фенікс, 2008.
Михлин А., Казакова В. Исправительные работы: перспективы развития [Текст] / А. Михлин, В. Казакова // Советская юстиция. – 1993. – № 14.
Михлин А.С., Гуськов В.И., Кириллова И.А., Мельникова Ю.Б., Михайлов В.Т. Эффективность исправительных работ как меры наказания [Текст] / А.С. Михлин, В.И. Гуськов, И.А. Кириллова, Ю.Б. Мельникова, В.Т. Михайлов // Эффективность уголовно-правовых мер борьбы с преступностью. – М.: Юрид. лит., 1968.
Мостепанюк Л. Відбування довічного позбавлення волі в Україні та за кордоном: проблеми і перспективи [Текст] / Л. Мостепанюк // Підприємництво, господарство і право. – 2004. - №5.
Мостепанюк Л. Довічне позбавлення волі: історія і сучасність [Текст] / Л. Мостепанюк // Підприємництво, господарство і право. – 2004. - №8.
Мостепанюк Л. Правове регулювання умов і порядку помилування осіб, засуджених до довічного позбавлення волі [Текст] / Л. Мостепанюк // Підприємництво, господарство і право. – 2004. - №10.
Музика А.А. Примусові заходи медичного й виховного характеру [Текст] / А.А. Музика. – К., 1997.
Музика А.А., Горох О.П. Покарання та його застосування за злочини проти здоров'я населення: монографія. – К.: ПАЛИВОДА А. В., 2012. – 404 с.
Музика А. Інститут призначення покарання: поняття і загальна характеристика // Право України. — 2011. — № 9. - С. 174-183.
Мясников О.О смягчающих наказание обстоятельствах, не указанных в законе [Текст] / О.О. Мясников // Российская юстиция. – 2001. - №3.
Навроцький В.О. Наступність кримінального законодавства України (порівняльний аналіз КК України 1960 р. та 2001 р.) [Текст] / В.О. Навроцький. – Киів, 2001.
Навроцький В.О. Врахування вироку іноземної держави в Україні // Життя і право. – 2004. – № 1. – с. 46-54.
Назаренко Г.В. Совершенствование системы наказаний [Текст] / Г.В. Назаренко // Следователь. – 2003. – № 4 (60).
Наташев А.Е. Новые работы по исправительно-трудовому праву [Текст] / А.Е. Наташев // Социалистическая законность. – 1963. – № 10.
Наумов А.В. О проблеме наказания в новом уголовном кодексе России [Текст] / А.В. Наумов // Человек: преступление и наказание. – 1993. – № 1.
Невский В.В. Теория и практика исполнения уголовных наказаний в отношении несовершеннолетних: [Монография] / В.В. Невский. – Домодедово: РИПК работников МВД России, 1998.
Никитенко И.В. Гуманизация исполнения и отбывания наказания в воспитательной колонии (организационно-правовой аспект) [Текст]: автореф. дис. … канд. юрид. наук / И.В. Никитенко. – Иркутск, 2002.
Никитский Ф. Надзор за исполнением законодательства об исправительных работах и трудоустройстве лиц, освобожденных из мест лишения свободы [Текст] / Ф. Никитский // Социалистическая законность. – 1983. - № 6.
Новые подходы для нового века: Материалы международной конференции по реформе исполнения наказаний (Лондон, 13-17 апреля 1999 г.) [Текст]. – Донецк: Донецький меморіал, 1999.
Ной И.С. Теоретические вопросы лишения свободы [Текст] / И.С. Ной. – Саратов: Изд-во Сарат. ун-та, 1965.
Ной И.С. Вопросы теории наказания в советском уголовном праве [Текст] / И.С. Ной. – Саратов: Изд-во Сарат. ун-та, 1962.
Ной И.С. Сущность и функции наказания в советском государстве: политико-юридическое исследование [Текст] / И.С. Ной. – Саратов: Изд-во Сарат. ун-та, 1973.
Общественные работы в вопросах и ответах: [Практ. пособие]. – Донецк: Донецкий Мемориал, 2003.
Общественные работы как альтернатива тюремному заключению в Зимбабве [Текст]. – М.: Донецкий Мемориал, 2003.
Омельяненко Г. Питання застосування судом примусових заходів виховного характеру до неповнолітніх осіб [Текст] / Г. Омельяненко // Юридичний вісник України. – 1997. – 29 травня – 4 червня.
Орлов В.Н. Проблемы назначения и исполнения исправительных работ [Текст]. – Ставрополь: Ставропольсервисшкола, 2001.
Осадчая Н.Г. Обязательные работы как новый вид наказания в Российском уголовном законодательстве [Текст]: автореф. дис. … канд. юрид. наук / Н.Г. Осадчая. – Ростов-на-Дону, 1999.
Осипов П.П. Теоретические основы построения и применения уголовно-правовых санкций: Аксиологические аспекты [Текст] / П.П. Осипов. – Л.: Изд-во ЛГУ, 1976.
Оцяця А.С. Структурно-функциональный поход в уголовном праве [Текст] / А.С. Оцяця // Держава і право: тези міжнародної науково-практичної конференції. Миколаїв, 27-28 листопада 2009 р.- Миколаїв: Іліон, 2009.
Оцяця А.С. Формування охоронних правовідносин у сфері кримінального права України нормами міжнародних актів [Текст] / А.С. Оцяця // Європейське національне кримінальне право: шляхи та перспективи розвитку. Треті юридичні читання. Матер. міжн. наук. конф. студ. та аспір. – Одеса, 2007.
Павленко В. Громадські роботи в системі покарань, не пов’язаних з позбавленням волі: загальна характеристика та шляхи вдосконалення [Текст] / В. Павленко // Право України. – 2003. - №11.
Павлов В.Г. Субъект преступления и уголовная ответственность [Текст] / В.Г. Павлов. – СПб., 2000.
Панкратов Р.И., Тарло Е.Г., Ермаков В.Д. Дети, лишенные свободы [Текст] / Р.И. Панкратов, Е.Г. Тарло, В.Д. Ермаков. – М.: Юрлитинформ, 2003.
Перцова Л. Перевоспитание несовершеннолетних [Текст] / Л. Перцова // Преступление и наказание. – 2000. - № 6.
Петрашев В.Н. Гуманизация системы наказаний в советском уголовном праве [Текст] / В.Н. Петрашев. – Ростов-н/Дону: Изд-во Ростовского ун-та, 1988.
Петрухин И. Новый уголовный кодекс: проблема наказания [Текст] / И. Петрухин // Уголовное право. – 1999. – № 3.
Познышев С.В. Детская преступность и меры борьбы с нею [Текст] / С.В. Познышев // Вопросы права. – М., 1911. – Книга пятая.
Полищук Е.Н. Диспозитивность в системе мер уголовной ответсвенности несовершеннолетних [Текст] / Е.Н. Полищук // Ювенальна політика та ювенальна юстиція в сучасній державі: Матеріали Міжнародної наукової конференції 21-22 вересня 2007р., Одеса / За заг.ред. проф. Ю.М.Оборотова, ОНЮА. – Одеса: Фенікс, 2007.
Полищук О.М. Компроміс у кримінальному праві України [Текст] / О.М. Полищук // Актуальні питання державотворення в Україні: Зб.наук.праць міжнародної науково-практичної конференції (24-25квітня 2008 року). - Частина 4. – Київ, 2008.
Поліщук О.М. Історичні передумови диспозитивного реагування на злочин [Текст] / О.М. Полищук // Правове життя сучасної України: Тези доповідей Всеукраїнської наукової конференції. – Одеса: Фенікс. –2008.
Поліщук О.М. Соціальна відповідальність за диспозитивність у кримінальному праві [Текст] / О.М. Полищук //Розвиток України в XXI столітті:економічні, соціальні, екологічні, гуманітарні та правові проблеми: Всеукраїнська Інтернет-конференція.-15 жовтня 2008 року.
Поліщук О.М. Щодо питання про кримінально-правове заохочення [Текст] / О.М. Полищук // Актуальні проблеми держави і права : збірник наукових праць. Вип.47 / редкол.: С.В. Ківалов (голов. ред.) та ін.; відп. за вип. Ю.М. Оборотов. – Одеса: Юридична література, 2009.
Полтавець В.В. Загальні засади призначення покарання за кримінальним законодавством України [Текст] / В.В. Полтавець. – Луганськ, 2005.
Полубинская С.В. Цели уголовного наказания [Текст] / С.В. Полубинская. – М., 1990.
Полянский Е.Ю. Механизм противодействия рецидивной преступности в США [Текст] / Е.Ю. Полянский // Юридический вестник. – 2007. – № 1.
Полянский Е.Ю. Призначення покарання за кримінальним правом США: Спеціальність 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право [Текст]: дис. … канд. юрид. наук / Е.Ю. Полянский. – Одесса, 2007.
Полянський Є.Ю. Ресторативна юстиція: за і проти [Текст] / Є.Ю. Полянський // Актуальні проблеми держави та права: Збірник наукових праць / Голов. Ред. С.В. Ківалов. – Одеса: Юридична література, 2007. – Вип. 32.
Полянський Є.Ю. Реформування вітчизняного законодавства про призначення покарання з урахуванням іноземного досвіду застосування формалізованих санкцій [Текст] / Є.Ю. Полянський // Актуальні проблеми держави і права: збірник наукових праць. Вип.. 47. – Одеса: Юридична література, 2009.
Полянський Є.Ю. Теоретичні засади призначення покарання у сучасній науці кримінального права [Текст] / Є.Ю. Полянський // Вісник прокуратури. – 2009. – № 3.
Пономаренко Ю.А. Виды наказаний по уголовному праву Украины: [Монография] / Ю.А. Пономаренко. – Харьков: Издательство «ФИНН», 2009.
Потемкина А.Т. Исполнение исправительных работ без лишения свободы: [Учебное пособие] / А.Т. Потемкина. – М.: МССШМ МВД СССР, 1989.
Присяжнюк Т. До дискусії про потерпілого у кримінальному праві [Текст] / Т. Присяжнюк // Право України. – 2005. - №9.
Приходько К. Предупреждение рецидивной преступности несовершеннолетних, осужденных к исправительным работам [Текст] / К. Приходько // Советская юстиция. – 1973. – № 14.
Проблема исполнения наказания в отношении умственно отсталых осужденных несовершеннолетних [Текст] // Проблемы исполнения наказания в воспитательно-трудовых колониях и предупреждение преступности молодежи: Сб. науч. тр. – М.: ВНИИ МВД СССР, 1989.
Прохоров В.С. Преступление и ответственность [Текст] / В.С. Прохоров. – Л., 1984.
Пудовочкин Ю.Е. Ювенальное уголовное право: теоретико-методологическое и историко-правовые аспекты [Текст] / Ю.Е. Пудовочкин. – М.: Глобус, 2001.
Рагимов И.М. Теоретические и практические проблемы исправительно-трудового воздействия [Текст] / И.М. Рагимов. – Баку: Элм, 1981.
Радонцев А. Участие общественности в исполнении приговора к исправительным работам [Текст] / А. Радонцев // Советская юстиция. – 1966. – № 3.
Рамазанов А.Ж. Наказания, не связанные с лишением свободы, и практика их применения [Текст]: автореф. дис. …канд. юрид. наук. 12.00.08 / А.Ж. Рамазанов. – М., 2002.
Ременсон А.Л. Теоретические вопросы исполнения лишения свободы и перевоспитания заключенных [Текст]: автореф. дис. … докт. юрид. наук / А.Л. Ременсон. – Томск, 1965.
Ривман Д.В., Устинов В.А. Виктимология [Текст] / Д.В. Ривман. – СПб., 2000.
Роджерс Р. Исследование новых видов наказаний в исправительной системе США [Текст] / Р. Роджерс // Криминологические исследования в мире. – М.: Манускрипт, 1995.
Розвиток системи покарань, альтернативних позбавленню волі в Україні: Концептуальний документ [Текст]. – Нотінгем, 1999.
Рудник В. Соціальні проблеми кримінального покарання у вигляді кримінального покарання та його альтернативи [Текст] / В. Рудник // Європейські громадські санкції та заходи (матеріали семінарських слухань 11-12 квітня 2000 р.). – К., 2000.
Рыжаков А.П. Производство по применению принудительных мер медицинского характера [Текст] / А.П. Рыжаков. – М., 1996.
Сазонов А.П. О рецидиве преступлений, совершаемых лицами, отбывшими лишение свободы [Текст] / А.П. Сазонов // Советское государство и право. – 1967. – № 3.
Самвелян К.Р. Уголовно-правовые санкции: проблемы конструирования и применения [Текст]: дис. ... канд. юрид. наук / К.Р. Самвелян – Волгоград, 1997.
Сахаров А.Б. Правонарушение подростка и закон (преступность несовершеннолетних и борьба с ней в СССР) [Текст] / А.Б. Сахаров. – М.: Юрид. лит., 1967.
Сверчков В. Принудительные меры медицинского характера [Текст] / В. Сверчков // Законность. – 2000. - №7.
Свида Т.О. Смертна кара як вид кримінального покарання в контексті захисту прав людини: історія та сучасність [Текст] / Т.О. Свида. - Ужгород: патент, 2000.
Свиридов Б. Природа помилування в Україні [Текст] / Б. Свиридов // Віче. – 1996. - №5.
Сергиенко В.А. Некоторые вопросы применения новых наказаний по УК РФ 1996 г. [Текст] / В.А. Сергиенко // Материалы межвуз. научно-практич. конференции. – Краснодар, 1997.
Симушков Г.Н. О понятии и критериях эффективности отбывания исправительных работ [Текст] / Г.Н. Симушков // Преступность и ее предупреждение / Под ред. Н. П. Кана и М. Д. Шаргородского. – Л.: Изд-во Ленинград. ун-та, 1971.
Скобликов П. Конфискация имущества как наказание: доводы за и против [Текст] / П. Скобликов // Уголовное право. – 2004. - №2.
Сколов С. Рецидивна злочинність та ефективність покарання у вигляді позбавлення волі [Текст] / С. Сколов // Право України. – 1999. - №2.
Скрыльников К.А. Назначение и исполнение уголовных наказаний, связанных с изоляцией, в отношении несовершеннолетних [Текст]: автореф. дисс. … канд. юрид. наук / К.А. Скрыльников. – Р.-н\Д, 2004.
Скрябин М.А. Общие начала назначения наказания и их применение к несовершеннолетним [Текст] / М.А. Скрябин. – Казань: Изд-во Казан. ун-та, 1988.
Смирнов Л.Н., Новиков С.Г. К вопросу о теоретических основах советского исправительно-трудового законодательства [Текст] / Л.Н. Смирнов // Советское государство и право. – 1964. – № 4.
Соловій Я. Щодо визначення меж кримінальної відповідальності [Текст] / Я. Соловій // Право України. – 1995. - №12.
Спасенников Б.А. Принудительные меры медицинского характера: история, теория, практика [Текст] / Б.А. Спасенников. – СПБ., 2003.
Стадник В. Правове регулювання виконання кримінального покарання у виді позбавлення волі щодо неповнолітніх [Текст] / В. Стадник // Право України. – 2005. - №5.
Становский М.Н. Назначение наказания [Текст] / М.Н. Становский. – СПб., 1998.
Старков О.В., Милюков С.Ф. Наказание: уголовно-правовой и кримопенологический анализ [Текст] / О.В. Старков, С.Ф. Милюков. – СПб.: Юридический центр Пресс, 2001.
Стеничкин Г. Обязательные работы [Текст] / Г. Стеничкин // Российский следователь. – 2003. – № 6.
Стручков Н.А. Уголовная ответственность и ее реализация в борьбе с преступностью [Текст] / Н.А. Стручков. – Саратов: Изд-во Сарат. ун-та, 1978.
Судимість осіб та призначення мір кримінального покарання у 2003 р. [Текст] // Вісник Верховного Суду України. – 2004. - № 4.
Сухарева Н. Некоторые проблемы регламентации примирения с потерпевшим [Текст] / Н. Сухарева // Уголовное право. – 2005. - №1.
Суходолец К. Правильно применять краткие сроки лишения свободы [Текст] / К. Суходолец // Социалистическая законность. – 1964. - № 8.
Тадевосян З.А. Штраф как мера наказания [Текст] / З.А. Тадевосян. – Ереван: Изд-во АН Армянской ССР, 1978.
Тащилин М., Годило Н. Уголовная ответственность и формы ее реализации [Текст] / М. Тащилин, Н. Годило // Уголовное право. – 2004. - №4.
Телефанко Б. Соціальна адаптація звільнених з виправно-трудових установ як чинник зниження рецидивної злочинності в україні [Текст] / Б. Телефанко // Вісник Львівського університету. Серія юридична. – 2000. – Вип. 35.
Тельнов П.Ф. Ответственность за соучастие в преступлении [Текст] / П.Ф. Тельнов. – М., 1974.
Тимершин Х.А. Исправительные работы без лишения свободы по советскому уголовному праву [Текст]: автореф. дис. … канд. юрид. наук / Х.А. Тимершин. – М.: Академия МВД СССР. – 1988.
Тимершин Х.А. Практика применения исправительных работ [Текст] / Х.А. Тимершин // Теоретические и организационно-правовые проблемы применения наказания: Сб. науч. тр. – Уфа: УФШ МВД СССР, 1990.
Тихая Э.В. Социально-психологическая адаптация воспитанников колонии к условиям жизни после освобождения [Текст] / Э.В. Тихая // Практична психологія та соціальна робота. – 2001. - № 3.
Тихий В.П. Проблеми відповідальності за незакінчений злочин [Текст] / В.П. Тихий // Проблеми гармонізації законодавства України з міжнародним правом: Матеріали науково-практичної конференції. – К., 1998.
Трахов А.И. Срочные наказания в законодательстве и судебной практике (по материалам Северо-Кавказского региона) [Текст]: автореф. дис. … канд. юрид. наук / А.И. Трахов. – Краснодар, 1998.
Трубников В.М. Социальная адаптация освобожденных от отбывания наказания [Текст] / В.М. Трубников. – Х.: Основа, 1990.
Туляков В.А. Виктимология: социальные и правовые проблемы [Текст] / В.А. Туляков. – Одесса, 2000.
Туляков В.А. Виктимология: социальные и правовые проблемы [Текст] / В.А. Туляков. – Одесса, 2000.
Туляков В.А. Уголовно-правовой запрет: доктрина ХХІ века [Текст] / В.А. Туляков // Визначальні тенденції ґенезу державності і права // Збірник наукових праць міжнародної науково-практичної конференції «Треті Прибузькі юридичні читання» / За ред.. В.І. Терентьєва, О.В. Козаченка. – Миколаїв: Вид-во «Іліоп», 2007.
Туляков В.О. Апроксимація у кримінальному законодавстві [Текст] / В.О. Туляков // Актуальні проблеми держави і права: збірник наукових праць.- Вип.47.- Одеса: Юридична література, 2009.
Туляков В.О. Категорія кримінального проступку в правовій доктрині [Текст] / В.О. Туляков // Актуальні проблеми держави і права: збірник наукових праць.- Вип.45.- Одеса, 2009.
Туляков В.О. Криза кримінального права: суперечності догматів чи догматика суперечностей? [Текст] / В.О. Туляков // Збірник наукових праць ОНЮА.- том 8.- О.: Юр. літ., 2009.
Туляков В.О. Криминология современности [Текст] / В.О. Туляков // Кримінологія в Україні та протидія злочинності // Зб.наук. праць // за ред. М.П. Орзіха, В.М. Дрьоміна – Одеса: Фенікс, 2008.
Туляков В.О. Кримінально-правові концепти та їх реалізація [Текст] / В.О. Туляков // Актуальні проблеми держави і права: зб. наук. праць. - вип..47.- О.: Юридична література, 2009.
Туляков В.О. Основания теории декриминализации [Текст] / В.О. Туляков // Сучасний вимір держави та права :Зб. наук. праць \ За ред.. В.І. Терентьєва. О.В. Козаченка. – Миколаїв: Вид-во «Іліон», 2008.
Туляков В.О. Профілактична функція кримінально-правових заборон [Текст] / В.О. Туляков // Актуальні проблеми кримінального права та кримінології. - Донецьк, 2009.
Туляков В.О. Суперечності кримінально-правового регулювання [Текст] / В.О. Туляков // Проблеми кримінального права, процесу та криміналістики: матеріали міжнародної науково-практичної конференції (9 жовтня 2009 року). - Одеса, 2009.
Туляков В.О. Тенденции развития современной криминологии и уголовно-правовая доктрина [Текст] / В.О. Туляков // Наукові праці Одеської національної юридичної академії (Том VII) – Одеса: «Юридична література», 2008.
Туляков В.О. Шляхи гармонізації кримінального законодавства / В.О. Туляков // Актуальні проблеми Європейської інтеграції: збірник статей з питань європейської інтеграції та права.- Одеса: Фенікс, 2009 - Вип. 5.
Туляков В.О. Кримінальне право сучасності: криза доктрини чи криза юрисдикцій? // Право України. - №9. – 2010. - С.40-45.
Туляков В.А. Механизм уголовно-правового воздействия: эффективность определяется в Одессе // Юридичний вісник. - 2010. - № 2. ─ С. 77-78.
Туляков В.А. Некоторые вопросы уголовно-правовой доктрины // Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. – О.: Фенікс, 2011. - С. 23-25.
Туляков В.О. Дія кримінального права: динамічні аспекти // Наукові праці Національного університету «Одеська юридична академія». Т. XI. – О.: Юрид. література, 2012. – С. 389-395.
Тхайшаов З. К вопросу о более широком применении штрафа как вида уголовного наказания // Уголовное право. - 2010. - N 3. - С.63-66.
Тюгашев В.А. Метрика уголовного наказания: универсальная шкала оценки // Вестник НГУ. Сер. Право. - 2010. - Т.6, вып.2. - С.37-49.
Туркота С. Виникнення та розвиток правового компромісу: історичні передумови [Текст] / С. Туркота // Право України. – 2002. - №5.
Тюрьмы и колонии Росси: Народная юридическая энциклопедия [Текст] / Под ред. Г.Б. Мирзоева. – М.: Лига Разум, 1998.
Тютюгин В.И. Назначение наказания в виде лишения права занимать определенные должности или заниматься определенной деятельностью [Текст] / В.И. Тютюгин. – Харьков, 1976.
Тютюгін В.І. Питання гуманізації кримінальної відповідальності та їх реалізація в деяких законодавчих новелах // Проблеми боротьби зі злочинністю. – 2009/100. – С. 313-323.
Тютюгін В.І., Ус О.В. Призначення покарання за незакінчений злочин та за злочин, вчинений у співучасті // Питання боротьби зі злочинністю. – 2010. – Вип. 19. – С. 36 – 47.
Уголовная ответственность несовершеннолетних [Текст] / Отв.ред. В.П. Кашенов. – М., 1999.
Уголовное наказание [Текст] / Под ред. Ю.С. Шемшученко, Ю.Л. Титаренко. – К. – Донецк: Ин-т гос-ва и права им. В.М. Корецкого НАН Украины, Донец. ин-т внутр. дел МВД Украины, 1997.
Упоров И.В. Пенитенциарная политика России в ХVIII-XX вв.: Историко-правовой анализ тенденций развития [Текст] / И.В. Упоров. – СПб.: Юридический центр Пресс, 2004.
Усатий Г.О. Кримінально-правовий компроміс як засіб боротьби з хабарництвом [Текст] / Г.О. Усатий // Предпринимательство, хозяйство и право. – 2000. – № 12.
Усатий Г.О. Кримінально-правовий компроміс: [Монографія] / Г.О. Усатий. – К., 2001.
Устав о наказаниях, налагаемых мировыми судьями 1864 года [Текст] // Российское законодательство Х-ХХ веков. Т. 7. – М.: Юрид. лит., 1991.
Утевский Б.С. Советская исправительно-трудовая политика: [Учебник для правовых вузов и юридических курсов] / Б.С. Утевский. – М.: Советское законодательство, 1934.
Уткин В.А. Наказание и исправительно-трудовое воздействие [Текст] / В.А. Уткин. – Томск, 1984.
Фефелов П.А. Общественная опасность преступного деяния и основание уголовной ответственности [Текст] / П.А. Фефелов. – М., 1972.
Филимонов О.В. Альтернативы тюремному заключению в Российской Федерации [Текст] / О.В. Филимонов // Альтернативы тюремному заключению в Российской Федерации. Материалы международной конференции. – М.: PRI, 2001.
Флетчер Дж., Наумов А.В. Основные концепции современного уголовного права [Текст] / Дж. Флетчер, А.В. Наумов. – М., 1998.
Фойницкий И.Я. Учение о наказании в связи с тюрмоведением [Текст] / И.Я. Фойницкий. – М.: Добросвет-2000; Городец, 2000.
Фролова Е.Г. Понятие наказания, его цели и система в советском уголовном праве: лекция [Текст] / Е.Г. Фролова. – Донецк, 1991.
Фролова О.Г. Злочинність та система кримінальних покарань [Текст] / О.Г. Фролова. – К., 1997.
Фуко М. Надзирать и наказывать. Рождение тюрьмы [Текст] / М. Фуко. – М., 1999.
Хавронюк М. Види кримінальних покарань: досвід європейських держав [Текст] / М. Хавронюк // Прокуратура. Людина. Держава. – 2005. - №3.
Хавронюк М.І. Приватне обвинувачення і примирення за кримінальним законодавством України та інших держав Європи [Текст] / М.І. Хавронюк // Підприємництво, господарство і право. – 2005. - №3.
Хлицова Е.Г. Ответственность потерпевшего за поведение, способствующее совершению преступления [Текст] / Е.Г. Хлицова // Визначальні тенденції ґенезу державності і права // Збірник наукових праць міжнародної науково-практичної конференції «Треті Прибузькі юридичні читання» / За ред. В.І. Терентьєва, О.В. Козаченка. – Миколаїв: Вид-во «Іліоп», 2007.
Хлицова О.Г. Статус неповнолітнього потерпілого як системоутворюючий елемент криміналізації [Текст] / О.Г. Хлицова // Правове життя сучасної України: тези доповідей 10-ї ювілейної звітної наукової конференції професорсько-викладацького і аспірантського складу: Одеськ. націон. юрид. академії. – О.: Фенікс, 2007.
Хоменко М.Г., Гаврилова Л.В., Солодкий С.А. Практика призначення судами кримінального покарання [Текст] / М.Г. Хоменко, Л.В. Гаврилова, С.А. Солодкий // Вісник Верховного Суду України. – 2002. - №5.
Хохряков Г.Ф. Наказание в виде лишения свободы: оценка эффективности [Текст] / Г.Ф. Хохряков // Советское государство и право. – 1989. - № 2.
Хохряков Г.Ф. Парадоксы тюрьмы [Текст] / Г.Ф. Хохряков. – М.: Юрид. лит., 1991.
Хохряков Г.Ф. Уголовное наказание: благо или зло? [Текст] / Г.Ф. Хохряков // Вестник Верховного Суда СССР. – 1991. – № 9.
Хряпінський П.В. Заохочувальні норми у кримінальному законодавстві України: теоретичні, законотворчі та правозастосовні проблеми: Спеціальність 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право [Текст]: дис. … доктора юрид. наук / П.В. Хряпінський. – Харків, 2010.
Хуторская Н.Б. Опыт применения общественных (обязательных) работ за рубежом [Текст] / Н.Б. Хуторская // Альтернативы тюремному заключению в Российской Федерации. Материалы международной конференции. – М.: PRI, 2001.
Цибульская Г.З. Правовое регулирование воспитательного воздействия на на несовершеннолетних осужденных к лишению свободы [Текст]: автореф. дисс. … канд. юрид. наук / Г.З. Цибульская. – Рязань, 2003.
Чубраков С.В. Уголовное наказание в виде обязательных работ (перспективные вопросы теории и практики) [Текст]: автореф. дис. … канд. юрид. наук / С.В. Чубраков. – Томск, 2004.
Чугаев А. Условное осуждение в российском уголовном законодательстве [Текст] / А. Чугаев // Уголовное право. – 2005. - №2.
Чугуников И.И. Правоотношения и формы их реализации в уголовном праве Украины: Спеціальність 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право [Текст]: дис. … канд. юрид. наук / И.И. Чугуников. – Одесса, 2001.
Чугуников І.І. Кримінальна відповідальність корпоративних суб’єктів [Текст] / І.І. Чугуников // Правове життя сучасної України: тези доповідей 10-ї ювілейної звітної наукової конференції професорсько-викладацького і аспірантського складу: Одеськ. націон. юрид. академії. – О.: Фенікс, 2007.
Шаргородский М.Д. Наказание, его цели и эффективность [Текст] / М.Д. Шаргородский. – Л., 1973.
Шмаров И.В. Предупреждение преступности среди освобожденных от наказания [Текст] / И.В. Шмаров // Советское государство и право. – 1973. – № 4.
Шмаров И.В. Социальная адаптация освобожденных от наказания [Текст] / И.В. Шмаров // Советское государство и право. – 1971. - № 11.
Ювенальна юстиція: [Навчальний посібник] / Кол.авторов: А.І. Гусєв, Ю.Б. Костова, Н.М. Крестовська, Т.Є. Семікоп, І.Г. Терещенко, В.І. Шмеріга; За заг. ред. Н.М. Крестовської. – Одеса: ОЮІ ХНУВС, 2006.
Юшков Ю.Н. Назначение наказания по совокупности преступлений и приговорив [Текст] / Ю.Н. Юшков. – М., 1975.
Ягунов Д.В. Державне управління пенітенціарною системою України: механізми ресоціалізації засуджених [Текст]: автореф. дис. ... канд. наук. з державного управління 25.00.02 / Д.В. Ягунов. – Одеса, 2004.
Ягунов Д.В. Ресоціалізація засуджених як напрямок соціальної політики держави [Текст] / Д.В. Ягунов // Актуальні проблеми політики: Зб. наук. праць. – Вип. 17. – Одеса: Юрид. л-ра, 2003.
Яковлев А.М. Об эффективности исполнения наказания [Текст] / А.М. Яковлев // Советское государство и право. – 1964. - № 1.
Якубсон В. Трудовые дома для несовершеннолетних правонарушителей в системе учреждений по борьбе с детской преступностью [Текст] / В. Якубсон // Реформа тюрем и перспективы исправительно-трудового дела в СССР: первое всесоюзное совещание пенитенциарных деятелей 15-21 октября 1928 г. – М.: Мосгослит, 1929.
Якушин Н. «Другая жизнь» и поведение несовершеннолетних в местах лишения свободы [Текст] / Н. Якушин // Дорога дальняя, казенный дом… / Сост. Маймистов И.В. – М.: Молодая гвардия, 1990.
Янчук О. Проблемні питання нейтралізації негативного впливу умов позбавлення волі на особистість осіб, які тримаються в установах виконання покарань [Текст] / О. Янчук // Система виконання покарань в Україні: проблеми та перспективи гуманізації. Учбово-методичний посібник. – К.: Арарат-центр, 2000.
Яровий А.О. Проблеми соціальної адаптації неповнолітніх, звільнених з виховно-трудових колоній [Текст]: автореф. дис. ... канд. юрид. наук / А.О. Яровий. – Харків, 2002.
Яцун О.С. Особливості кримінального покарання неповнолітніх: Спеціальність 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право [Текст]: дис. … канд. юрид. наук / О.С. Яцун. – Львів, 2009.

Приложенные файлы

  • docx 26757718
    Размер файла: 100 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий