самост.работа

Завдання
для самостійної роботи студентів

1. Душевнохворий повнолітній Демидов зайшов на двір Коновалова розпалив вогонь, від якого загорівся сарай. Коновалов подав позов до батька Демидова, який був опікуном, про відшкодування заподіяної шкоди. Не заперечуючи вказаного факту, відповідач заявив, що в момент події він сам знаходився тривалий час на лікуванні і не міг належним чином виконувати свої опікунські обов'язки.
Як необхідні вирішити позов по суті? Яке значення мають вказані відповідачем обставини?

2. Ковальова звернулася в нотаріальну контору з проханням завірити від імені її 11-річної дочки договір купівлі-продажу будинку, одержаного нею в спадщину. Крім цього, вона продала й інші речі своєї дочки (телевізор, два килими, меблі). Щодо прохання неповнолітньої Ковальової дільничний інспектор попередив матір про недопустимість без згоди дочки продавати її речі, Остання відповіла, що це не входить в компетенцію органів внутрішніх справ, і вона, як мати, має право розпоряджатися майном своєї дочки, а виручені від продажу гроші вона витратила на покупку умеблювання для своєї квартири. За повідомленням інспектора відділ опіки та піклування подав позов про визнання укладених правочинів недійсними.
Чи мала право неповнолітня Ковальова одержати у спадщину майно? Чи могла мати продавати майно своєї дочки? Як треба вирішити справу?

3. Льотчик-винищувач Ігнатов, який служив у військовій частині м. Чернівці, після реформування полку був звільнений у запас, уклав правочин з одним з військових формувань Чечні з умовою оплати 5 тис. доларів на місяць. В одному з нальотів на м. Степанакерт він був збитий і взятий в полон. Остання звістка про нього була у січні 2002 року. Його дружина, що проживає у м. Києві, після безуспішних розшуків свого чоловіка в лютому 2003 року звернулася в народний суд із заявою про оголошення Ігнатова померлим. У процесі досудового розгляду з'ясувалося, що за скоєні воєнні злочини Ігнатов був засуджений до страти. Однак відомостей про її виконання, місце його знаходження встановити не вдалося. Суддя в позові відмовив. Ігнатова звернулася із, скаргою в Київський міський суд,
На яке питання розраховане завдання? Яке рішення повинен винести суд?
4. Душевнохворий повнолітній Демидов зайшов на двір Коновалова розпалив вогонь, від якого загорівся сарай. Коновалов подав позов до батька Демидова, який був опікуном, про відшкодування заподіяної шкоди. Не заперечуючи вказаного факту, відповідач заявив, що в момент події він сам знаходився тривалий час на лікуванні і не міг належним чином виконувати свої опікунські обов'язки.
Як необхідні вирішити позов по суті? Яке значення мають вказані відповідачем обставини?

5. Ковальова звернулася в нотаріальну контору з проханням завірити від імені її 11-річної дочки договір купівлі-продажу будинку, одержаного нею в спадщину. Крім цього, вона продала й інші речі своєї дочки (телевізор, два килими, меблі). Щодо прохання неповнолітньої Ковальової дільничний інспектор попередив матір про недопустимість без згоди дочки продавати її речі, Остання відповіла, що це не входить в компетенцію органів внутрішніх справ, і вона, як мати, має право розпоряджатися майном своєї дочки, а виручені від продажу гроші вона витратила на покупку умеблювання для своєї квартири. За повідомленням інспектора відділ опіки та піклування подав позов про визнання укладених правочинів недійсними.
Чи мала право неповнолітня Ковальова одержати у спадщину майно? Чи могла мати продавати майно своєї дочки? Як треба вирішити справу?

6. Льотчик-винищувач Ігнатов, який служив у військовій частині м. Чернівці, після реформування полку був звільнений у запас, уклав правочин з одним з військових формувань Чечні з умовою оплати 5 тис. доларів на місяць. В одному з нальотів на м. Степанакерт він був збитий і взятий в полон. Остання звістка про нього була у січні 2002 року. Його дружина, що проживає у м. Києві, після безуспішних розшуків свого чоловіка в лютому 2003 року звернулася в народний суд із заявою про оголошення Ігнатова померлим. У процесі досудового розгляду з'ясувалося, що за скоєні воєнні злочини Ігнатов був засуджений до страти. Однак відомостей про її виконання, місце його знаходження встановити не вдалося. Суддя в позові відмовив. Ігнатова звернулася із, скаргою в Київський міський суд,
На яке питання розраховане завдання? Яке рішення повинен винести суд?

7. Фірма «ВЕЛКО» спеціалізувалася на наданні посередницьких послугу сфері укладання деяких видів цивільно-правових договорів. Офіс фірми знаходився в орендованому приміщенні. Власністю фірми була тільки оргтехніка та грошові внески на банківських рахунках. Студент-юрист Андрій Д. стверджував, що фірма «ВЕЛКО» не є юридичною особою, оскільки вона, по-перше, не має відокремленого майна, а по-друге, оскільки її офіс знаходиться в орендованому приміщенні, то неможливо визначити місцезнаходження юридичної особи, бо кімнати, які займає фірма «ВЕЛКО», є місцезнаходженням тієї юридичної особи, якій вони належать на праві власності, а дві юридичні особи не можуть мати одне місцезнаходження. Заперечуючи йому, студент-юрист Григорій С. твердив, що у ст. 80 ЦК, де дано поняття юридичної особи, взагалі не йде мова про те, що юридична особа повинна мати відокремлене майно і чітко визначене місцезнаходження. Тому фірму «ВЕЛКО» можна вважати юридичною особою.
Чи вірними є твердження Андрія Д. та Григорія С? Свою відповідь обґрунтуйте.
Вирішить задачу по суті.

8. Гаврилову належало 68% акцій АТ «Діалог». Будучи одним із членів правління товариства, він уклав договір на поставку товарів, які виробляються товариством, Дніпропетровському універмагу. Голова правління товариства відмовився виконувати договір як такий, що укладений без згоди правління. Гаврилов заявив, що він як акціонер, який володіє контрольним пакетом акцій, не повинен був погоджувати умови договору із правлінням.
Чи правильним є твердження Гаврилова та дії Голови правління товариства?
Вирішить задачу по суті.

9. 5 вересня 2000 року Людмила передала своїй подрузі Катерині вечірню сукню, для того щоб остання вдягнула її у театр і через З дні повернула. 9 вересня 2000 року Катерина повернула вечірню сукню Людмилі і остання, не перевіряючи стану сукні, помістила її до шафи. Деякий час Людмила не вдягала сукню, потім, діставши її з шафи, виявила, що сукня пошкоджена на стегнах. Пошкодження були виявлені 14 січня 2003 року. Лише через деякий час, а саме 15 червня 2003 року, Людмилі вдалося розшукати Катерину, яка виїздила за кордон у відрядження. При з'ясуванні обставин пошкодження сукні К. зізналася, що в день, коли ходила до театру, вона пошкодила сукню, тому що вона їй була трохи вузька. Проте відшкодувати вартість сукні вона відмовилася. Людмила одразу ж після відмови звернулася до суду з позовною заявою про відшкодування збитків, які їй було заподіяно Катериною.
З якого моменту почався перебіг позовної давності по цій справі?
Чи закінчився строк позовної давності в цьому випадку?
Чи має значення для з'ясування початку перебігу позовної давності визнання Катериною факту пошкодження речі і відсут ність Катерини певний час у місті?

10. Б. скоїв вбивство А. Дружина вбитого гр-на А. звернулася із заявою до органів попереднього слідства про визнання її цивільним позивачем у кримінальній справі, яку було порушено проти Б. Постановою слідчого від 11 липня 1999 р. дружину вбитого А. було визнано цивільним позивачем по справі. Рішенням суду, що набрало сили 15 вересня 2003 р., цивільний позов дружини вбитого А. про відшкодування моральної шкоди, завданої діями Б., залишено без розгляду. Суд мотивував тим, що строки позовної давності, які застосовуються до таких видів вимог, уже сплинули.
Чи правомірним є рішення суду?
На які вимоги позовна давність не поширюється?

11. Представник ТОВ «МАГНОЛІЯ» звернувся до суду з позовом про стягнення неустойки (штрафу) за несвоєчасну оплату фабрикою хутряних виробів «АНТА», поставлених ТОВ «МАГНОЛІЯ». У зв'язку з тим, що в результаті збоїв у роботі автоматизованої системи обліку розрахунків ТОВ «МАГНОЛІЯ» пропустило строки позовної давності, господарський суд відновив позовну давність по своїй ініціативі, але виніс рішення про те, що неустойка (штраф), яка повинна бути сплачена фабрикою хутряних виробів «АНТА» товариству «МАГНОЛІЇ», стягується на користь держави.

12. 12-річну Марину доставили у лікарню із нападом апендициту. Після медичного втручання стан хворої дещо покращився, але після додаткового обстеження лікарі почали наполягати на оперативному втручанні. Батьки Марини на це не погоджувались і вирішили забрати дитину додому. Завідувач хірургічним відділенням дав на це згоду. Через 2 дні у Марини лопнув апендицит, їй зробили дуже складну операцію і вона довго лікувалася у лікарні.
Чи вірними були дії батьків та завідувача? Дайте юридич ний аналіз ситуації.
Вирішіть питання по суті.

13. На вечірці у сімейному клубі у присутності понад 100 осіб Ан-дрейченко заявив 20-річному Петренку про те, що його справжній батько нещодавно нагороджений орденом і запропонував йому привітати свого батька. Петренко поставив вимогу перед Андрей-ченком спростувати цю інформацію як недостовірну, оскільки вона порушує право на повагу до честі та гідності батька.
1. Вирішіть питання по суті.

14. Під час проходження медичного огляду вчителем молодших класів Майновим дільничний терапевт Ганова виявила у нього серцеву недостатність. Про це вона повідомила керівника навчального закладу та чимало батьків учнів, яких навчав Манков. Це привело до того, що учителеві виділили меншу кількість навчальних годин, деякі учні та батьки почали вимагати заміни вчителя, мотивуючи свою вимогу тим, що хворий педагог мало чого може навчити школярів. Манков звернувся з позовом до суду, в якому просив зобов'язати Ганову через засоби масової інформації спростувати інформацію про свою хворобу.
1. Вирішіть питання по суті.

15. Андрій вирішив одружитися із Тамарою. Через тиждень після заручин Ганна, яка раніше була подругою Андрія, з метою недопущення шлюбу між ним і Тамарою, повідомила останній те, що в Андрія є позашлюбна дитина. Тобто Ганна порушила право Андрія на таємницю особистого життя.
1. Який спосіб захисту цивільних прав повинен бути обраний Андрієм у цій ситуації і чому? Вирішіть питання по суті.

16. За один місяць до виборів міського голови м. Залучанська по місту були розповсюджені листівки, в яких один із кандидатів на посаду міського голови був названий лідером злочинного угруповання. У листівці навіть містилася його кличка, якою нібито його називали у злочинних колах. Під листівкою був підпис «Патріоти міста». Оскільки поширювачів інформації встановлено не було, то цей кандидат звернувся з проханням до прокуратури дати офіційне спростування цієї інформації як недостовірної у місцевих ЗМІ. Прокуратура йому відмовила.
1. Вирішіть питання, чи правомірна відмова прокуратури?

1. Суб'єктивне право - це:
1) належна міра поведінки зобов'язаної особи;
можливість суб'єкта цивільного права використовувати права, які забезпечуються та гарантуються державою;
необхідність належної поведінки зобов'язаної особи перед уповноваженою особою;
можливість мати деліктоздатність;
можливість створювати для себе обов'язки.
2. Учасники цивільних правовідносин - це:
люди;
підприємства;
люди, держава та підприємства чи організації, іноземні гро мадяни;
фізичні особи, юридичні особи, держава Україна, Автоном на Республіка Крим
1. Чи правомірним є рішення суду? Аргументуйте свою відповідь, посилаючись на цивільне законодавство України.
3. Строк і термін - це:
тотожні поняття;
різні за змістом поняття;
певний момент у часі.
4. Строки здійснення цивільних прав та виконання обов'яз ків - це:
диспозитивні строки;
строки існування цивільних прав;
строки, протягом яких суб'єкт цивільних прав може реалі зовувати належне йому суб'єктивне право та виконувати покладе ні на нього обов'язки;
імперативні строки;
строки захисту цивільних прав;
позовна давність;
договірні строки.
5. Позовна давність в один рік застосовується до вимог:
про стягнення неустойки;
про спростування недостовірної інформації у засобах масо вої інформації;
про оскарження дій виконавця заповіту;
про розірвання договору дарування;
у зв'язку з недоліками проданого товару.
6. Перебіг позовної давності зупиняється:
якщо пред'явленню позову перешкоджала непереборна сила;
у разі відстрочення виконання зобов'язання на підставах, встановлених законом;
у разі зупинення дії закону або іншого нормативно-правово го акта, який регулює відповідні відносини;
якщо позивач або відповідач перебувають у складі Збройних сил України.

15

Приложенные файлы

  • doc 26557164
    Размер файла: 61 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий