Автомобільний словник (4)


Термологічний словник автомобіліста
А
Автомобіль — самохідна колісна машина, яка приводиться в рух встановленим на ній двигуном і призначена для перевезення людей, вантажу, буксирування транспортних засобів, виконання спеціальних робіт та перевезення спеціального устаткування безрейковими дорогами. Пересувається переважно суходолом.
Автобус — вид комерційного транспорту з кількістю місць для сидіння (більше дев'яти з місцем водія включно), який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення пасажирів та їхнього багажу із забезпеченням необхідного комфорту та безпеки.
Амортизатор — пристрій для пом'якшування ударів у конструкціях машин і споруд з метою захисту їх від вібрацій та великих навантажень. Широко застосовується в техніці.
Абразив — дрібнозерниста або порошкоподібна тверда речовина, що використовується для різання, полірування, шліфування, іншої обробки (як робоча частина інструменту) твердих матеріалів штучного і природного походження (металів і їх сплавів, пластиків, кераміки, каменю, деревини тощо).
ABS — антиблокувальна система гальмування , електронна система, що запобігає блокуванню коліс і втрату керованості транспортного засобу при гальмуванні.
Автобаза — транспортне підприємство для організації перевезень на автомобілях; також місце стоянки й ремонту автомобілів.
Автовокзал (автобусний вокзал) — об'єкт транспортної інфраструктури, що включає в себе розміщений на спеціально відведеній території комплекс будівель і споруд, призначених для надання послуг пасажирам та перевізникам при здійсненні перевезень пасажирів і багажу, що забезпечує можливість відправлення більше 1000 осіб на добу.
Автогрейдер — самохідна колісна машина для профілізації земляних насипів, переміщення і розрівнювання грунтів і дорожно-будівельних матеріалів при споруді і ремонті грунтових і вдосконалених доріг, аеродромних покриттів, зрошувальних каналів і ін.
Автогужевий — це транспорт пов'язаний з автомобільними і гужовим перевезеннями.
Автодорожний — це служба, що відноситься до автомобільних доріг, їх будівництва, використання та обслуговування.
Автодром — ділянка, підготовлена і обладнана для швидкісник змагань і випробувань автомобілів.
Автозавод — завод, який виготовляє автомобілі, а також запчастини до них.
Автокар — безрейковий самохідний візок з двигуном внутрішнього згоряння. Застосовується для перевезення вантажів у портах, на промислових підприємствах і залізничних станціях. На деяких автокарах є підйомна платформа або кран.
Автол (автомобільне масло) — застаріла назва групи моторних масел, що застосовувалися для змащування автомобільних і тракторних двигунів внутрішнього згоряння.
Автомагістраль — автомобільна дорога між віддаленими один від одного населеними пунктами або районами, призначена для швидкісного руху великої кількості автомобілів у двох протилежних напрямах.
Автомобілізм — автомобільний спорт.
Автомоделізм — споруда , яка забезпечує запуск автомобільних моделей.
Автомоделіст — людина, яка займається автомоделізмом.
Автомодель ― модель автомобіля.
Автопоїзд — автомобіль або швидкохідний тягач автомобільного типу з одним чи кількома причепами, призначений для перевезення вантажів. Складається з тягача з напівпричепом чи причепом (одним або декількома).
Автопогрузчик — самопересувна машина для навантаження, розвантаження та перевезення вантажів на невеликі відстані.
Автосалон (магазин) ― спільний (авторизований) філія банку та автозаводу з оформлення споживчих позичок і продажу (частіше легкових) автомобілів в кредит.
Автосервіс — технічне обслуговування автомобілів, а також сукупність підприємств, що займаються таким обслуговуванням.
Автостоп — спосіб пересування, що полягає у використанні попутного транспорту, найчастіше автомобілів.
Автострада — автомобільна дорога для масового швидкісного руху автотранспорту великої протяжності і високої пропускної здатності, яка не має перетинів з іншими дорогами в одному рівні.
Автостроп — вантажозахватне пристосування (наприклад, у вигляді каната або ланцюга з захватними гаками або скобами), обладнане пристроями для автоматичного стропування вантажів. Застосовується при вантажно-розвантажувальних, будівельних і монтажних роботах.
Акумулятор (для стислості називатиметься АКБ) — електричного акумулятора, застосовуваний на автомобільному або мототранспорті. Використовується для пуску двигуна, а також для забезпечення електроенергією споживачів при непрацюючому двигуні або несправному генераторі.
АКП (автоматична коробка передач) — різновид коробки передач автомобілів, що забезпечує автоматичний (без прямої участі водія) вибір відповідного поточних умов руху передавального числа, в залежності від безлічі факторів.
Акселератор — регулятор кількості горючої суміші, що надходить в циліндри двигуна внутрішнього згоряння у автомобіля або мотоцикла. Призначений для зміни частоти обертання вала двигуна (швидкості руху транспортної машини).
Алкідні смоли — продукти взаємодії багатоосновних кислот, багатоатомних спиртів і одноосновних вищих жирних кислот. Застосовуються для виготовлення лаків.
Амфібія — автомобіль, здатний пересуватися по суші і воді, з водонепроникним кузовом, гребним гвинтом або водометним рушієм і водним кермом.
Антидетонатори — хімічні сполуки, що додаються в невеликих кількостях до моторних палив для зменшення детонації. Список речовин, що дозволяють підвищити антидетонаційні властивості палив, досить великий, однак не всі з них можуть використовуватися зважаючи технологічних обмежень або з причин екологічного характеру.
Антикорозійне покриття — покриття захищає метали і сплави від корозії.
Антикрило — це пристосування, призначене для збільшення сили зчеплення автомобіля з дорожнім покриттям.
Аптечка (аптечка першої допомоги) — набір лікарських засобів, інструментів та приладів, які призначаються для надання першої допомоги
Автоаксесуари — аксесуари для автомобілів.
Автоколона — група автомобілів, що працює у відриві від постійної бази, основного АТП, в залежності від кількості автомобілів (до 10, 25, 75, 150) для неї передбачені типові комплекти польових технічних засобів.
Автомийка — пристрій для миття автомобілів, а також підприємство, що здійснює миття автомобілів і що надає супутні послуги (чищення салону автомобіля і т. п.). Найчастіше автомийки розташовуються на автозаправних станціях або поряд з автомагазинів та станціями технічного обслуговування автомобілів.
Автомобільна дорога — дорога для автомобільного транспорту, основними елементами якої є земляне полотно, проїзна частина з узбіччями, дорожній одяг, штучні споруди. Обладнується дорожніми знаками та експлуатаційними спорудами.
Автопейджер — пристрій, що дозволяє стежити за автомобілем на відстані. Підключається він зазвичай до сирени автосигналізації, у разі коли система спрацьовує, господар дізнається про це за сигналами, видаваним цим пристроєм.
Айросани ― пересуваються по снігу і льоду тягою повітряного гвинта.
Айродром ― розташований на трасі повітряної лінії , обладнаний всім необхідним для забезпечення регулярних польотів транспортної авіації.
АТП ― автотранспортне підприємство.
Антикорозійні присадки ― перешкоджають утворенню корозії на металевих частинах виникає шляхом комбінованого впливу води, кисню і певних оксидів, що утворюються в процесі окислення. Утворюють захисну плівку при попаданні на поверхню, яку треба захистити від корозії.
Автомобільна антена ― пристрій, призначений (зазвичай у поєднанні з радіопередавачем або радіоприймачем) для випромінювання або прийому радіохвиль.
Автомат ― пристрій, самостійно, без безпосередньої участі людини виконує які небуть дії або операції відповідно до заздалегідь заданої програми.
Автокран ― підйомний кран, обладнаний на автомобілі.
Аварійне гальмування ― здійснюється при виході з ладу робочої гальмівної системи - при цьому використовується гальмо стоянки або ковзання колеса або кузова з перешкоджання збоку (стіна, паркан і т.д).
Аварійна ситуація ― поєднання умов і обставин, що створюють аварійну обстановку.
Аварійка ― машина зі спеціальним обладнанням, призначена для усунення аварій та їх наслідків.
Б
Багажник — відділення в кузові або пасажирському салоні легкового автомобіля або автобуса, призначене для розміщення і перевезення багажу. Наявна практично у всіх типів кузовів легкових автомобілів.
Балансування коліс — процес зменшення до прийнятного рівня дисбалансу колеса, диска, маточини, кріплення колеса та елементів підвіски.
Бампер — енергопоглинаючий пристрій автомобіля (на випадок легкого удару) у вигляді бруса, розташованого спереду (часто і ззаду). Бампер є різновидом буфера.
Безступіньчата передача — механізм для плавної зміни частоти обертання веденого вала. Бувають механічні (у т. ч. фрикційні), електричні і гідравлічні. Механічні безступінчаті передачі називаються також варіаторами.
Бокс — спеціально відведене місце на трасі гонок, де бригада механіків усуває поломки, а також виробляє дозаправку гоночних автомобілів і заміну шин.
Болід — швидкісний гоночний автомобіль.
Болт — кріпильна деталь (циліндричний стержень з головкою, частина якого забезпечена різьбленням). На нього нагвинчується кріпильна гайка.
Болтове з'єднання — роз'ємне нерухоме скріплення деталей машин за допомогою гайки і болта.
Борт — стінка кузова вантажного автомобіля.
Буксування — обертання ходових коліс (або рух гусениць) транспортних машин, що не супроводжується поступальним переміщенням машин.
Башмак — черевиком називають нижню частину опорної колони, яка дозволяє рівномірно розподілити тиск на основу.
Барабанне гальмо — це механізм для уповільнення руху автомобіля. Гальмування відбувається в той момент, коли фрикційна накладка на гальмівний колодці притискається барабанне гальмо до внутрішньої поверхні розташованого на обертовому колесі гальмівного барабана. Барабанне гальмо вважається менш ефективним, ніж дискове.
Буфер — пристосування на транспортних засобах (вагонах, локомотивах та ін), яке служить для пом'якшення ударів.
Бронеавтомобіль — броньована, озброєна кулеметами, іноді гарматою, колісна машина, призначена для розвідки, бойової охорони. Застосовувалася в 1-й світовій, Громадянської і 2-й світовій війнах. Бронеавтомобілі різних типів складаються на озброєнні в деяких сучасних арміях.
Бентлі — англійська фірма з випуску спортивних автомобілів марки «Бентлі».
Баггі — одно або двомісний легковий автомобіль зі знімним відкритим кузовом і жорсткої рамою, що збирається в клубах водіями-аматорами, призначений для змагань на пересіченій місцевості.
Балло — французька фірма з виробництва гоночних автомобілів.
Безпечний автомобіль — автомобіль, конструкція якого сприяє запобіганню аварій чи у разі дорожньо-транспортної пригоди знижує травматизм водія, пасажирів і пішоходів. Має підвищену стійкість і ефективність гальм, поліпшену керованість і збільшену оглядовість. В аварійній ситуації переміщення пасажирів щодо сидінь обмежується, забезпечується зручний вихід з автомобіля і т. д.
БМВ — німецька автомобільна компанія з випуску легкових, спортивних автомобілів, автомобілів підвищеної прохідності і мотоциклів.
Ближнє світло — пучок світла, що висвітлює дорогу на відстань близько 30 м перед транспортним засобом.
Броги — комбінований пасажирський кузов легкового автомобіля, частина даху над переднім рядом сидінь.
Буксування — обертання ходових коліс (або рух гусениць) транспортних машин, що не супроводжується поступальним переміщенням машин.
Біксенон — комплект установки ксенону, який впливає на роботу ближнього і дальнього світла від однієї лампочки.
Бордеро — документально оформлений перелік ризиків, прийнятих до страхування і підлягають перестрахуванню. Містить їх докладну характеристику.
База — колісних транспортних засобів, відстань між передньою і задньою осями 2-осного автомобіля, трактора, причепа або між передньою віссю і центром 2-вісного візка 3-осного автомобіля.
Бак (паливний) — ємність для пального.
Балон — гумова автомобільна шина, що заповнюється повітрям (камера).
Блокування — зміна режиму роботи (аж до зупинки) машини, приладу або пристрою, викликане раптовим порушенням нормальних умов їх експлуатації; запобігає помилкові дії при управлінні роботою технічного об'єкта. Здійснюється автоматично або вручну.
Бачок омивача — бачок для рідини омивання стекла.
Бачок розширювальний — бачок для збору надлишків тосолу при його розширенні від нагріву.
Бортовой комп'ютер — електронна система , що відображає як миттєві параметри ( поточний час , швидкість автомобіля , обороти двигуна , температуру двигуна , температуру в салоні і температуру зовнішнього повітря , залишок палива в баку , бортова напруга і т.д.) , так і провідна діагностику несправностей систем автомобіля.
Брелок ( в сигналізації) — радіопередавач , натискаючи на кнопки якого , власник автомобіля управляє сигналізацією.
Безкамерна (покришка) — покришка без камери.
Багаж — вантаж пасажирів, упакований для перевезення.
Балка — опорний металевий брус, до якого прикріплені ведені колеса.
Бандаж — пружно облягає пов'язка для підтримки частин;
Бандаж глушника - спеціальна, затверджуюча від температури, стрічка для ремонту глушника.
Баранка — рульове колесо автомобіля.
Барокамера - герметичне приміщення для сушки авто після фарбування.
Бичок — новий ЗІЛ (ЗІЛ-5301).
Бичковальниця — попільничка.
Бензин — суміш легких вуглеводнів, горючка.
Бульдозер — землерийна машина для зрізання, розрівнювання і переміщення грунту на невеликі відстані з робочим органом у вигляді широкого ножа або відвалу, змонтованим на тракторі або тягачі..
Бугатті — марка автомобіля, Італія.
Бризговики — кузовна деталь між переднім колесом і моторним відсіком, гумова деталь, що запобігає бризки з-під коліс.
Бронетранспортер — броньовик для перевезення мотострілкових військ.
Бричка — легка дорожня візок переважно без ресор, іноді з відкритим верхом.
Брезент — парусина, просочена водотривкими і протигнильними складами.
Блок циліндрів ― основна частина двигуна, в яку вставляють коліно і поршневу; залежно від розташування циліндрів двигуни розрізняються на рядні, V-образні, опозитні, зіркоподібні.
В
Вагон ― несамохідний рейковий транспортний засіб.
ВАЗ ― марка легкових автомобілів малого класу, що випускаються Волжзьким автомобільним зводом.
Вал ― деталь машини, що служить для передачі обертального дії сили. В. бувають двох родів: прямі та колінчасті. Перші передають обертальний рух за допомогою шківів або зубчаток, насаджених на них, другі в з'єднанні з шатуном перетворять обертальний рух в зворотно-поступальний.
Варіатор ― окремий агрегат або вбудований в машину вузол для плавного зміни передавального числа. В. складається з однієї або декількох безступінчатих передач.
Всюдихід ― наземний безрейковий транспортний засіб високої прохідності для Велосипед ― дво- або (рідше) триколісна машина для пересування, з приводом від 2 педалей через ланцюгову передачу.
Вентилятор ― пристрій, що створює надлишковий тиск повітря або іншого газу для його переміщення при організації повітрообміну.
Вітровик ― лобове (вітрове) скло.
Вилка щеплення ― деталь зчеплення, передача натиску від РЦС або троса зчеплення на вижимний підшипник.
Волга ― легковой автомобиль марки "Волга".
Вулканізація ― технічний процес перетворення каучуку в гуму, використовується при заклеювання камер з використанням сирої гуми.
Впускний клапан ― клапан, що відкривається для впуску горючої суміші.
Випускний клапан ― клапан, що відкривається для випуску відпрацьованих газів з камери згоряння.
Вихлопна система ― система випуску відпрацьованих газів (від випускного колектора до задньої частини глушника).
Вихлопні гази ― суміш газоподібних продуктів, що утворюються при роботі двигунів внутрішнього згоряння; містить шкідливі для людини речовини (окис вуглецю).
В'язкісні присадки ― надають олії необхідну плинність при низьких температурах знижуючи температуру застигання до рівня -15 і -45 ° C, в залежності від необхідності і надають в'язкість при високих температурах.
В'язкість ― це внутрішнє тертя або опір плину рідини.
В'язкість прокачування ― міра здатності масла текти і створювати необхідний тиск в системі мастила в початковій стадії роботи холодного двигуна.
Вакуумний насос ― пристрій, призначений для створення, підвищення та підтримки вакууму.)
Вакуумний манометр ― вакуумметр, прилад для вимірювання тиску розріджених газів
Віскомуфта або вязкізна муфта ― у деяких повнопривідних трансмісіях встановлюються замість міжосьових диференціалів . У нормальних умовах при рівній кутової швидкості обертання валів віскомуфта розблокована і виконує роль вільного міжосьового диференціала , але у випадку пробуксовки коліс виникає різниця швидкостей обертання , в'язкість силікону миттєво зростає і віскомуфта блокується.
Вкладиш ― змінна деталь (втулка і т. п.) підшипників ковзання, безпосередньо взаємодіє з цапфою вала або обертається осі. Виготовляється з антифрикційного матеріалу.
Водій ― особа, яка управляє яким транспортним засобом, погонич, провідний по дорозі в'ючних, верхових тварин або стадо. До водія прирівнюється навчальний водінню.
Повітряний Фільтр ― служить для очищення від пилу (обробки) повітря, що використовується в двигунах.
Втулка ― деталь машини, механізму, приладу циліндричної або конічної форми, що має осьовий отвір, в яке входить інша деталь. Залежно від призначення застосовують в підшипникові, закріпні, перехідні та ін.
Вимушена зупинка ― припинення руху транспортного засобу через його технічну несправність або небезпеки, створюваної вантажем, що перевозиться, станом водія (пасажира) або появою перешкоди на дорозі.
Вибіг машини ― (період зупинки), рух машини (по інерції) після вимкнення двигуна за рахунок кінетичної енергії рухомих частин.
Вакуумний регулятор запалювання ― пристрій автоматичної зміни кута випередження запалювання залежно від величини вакууму у впускному колекторі двигуна внутрішнього згоряння.
Вакуумний підсилювач гальм ― пристрій, що забезпечує посилення натискання на педаль гальма за рахунок вакуумного розрядження.
Ведуче колесо ― колесо, на яке передається крутний момент з двигуна і яке призводить автомобіль в рух, а також перетворює підведений від джерела енергії крутний момент в силу тяги, а своє обертання - в ​​поступальний рух автомобіля.
Водяна помпа ― служить для циркуляції охолоджувальної рідини по системі охолодження двигуна.
Воздухозабірник ― служить для захоплення повітря, яке після захоплення очищається фільтром.
Вприск палива ― це операція, яка забезпечує паливну систему розпиленою горючою сумішшю.
Ведучий міст ― автомобільний міст, колеса якого є провідними, і містить головну передачу, міжколісний диференціал і привід до провідних колесам.
Вуатюрет ― кузов старовинного легкового автомобіля, двигун якого розташовувався під одним з сидінь.
Всесезонне масло ― масло, що застосовується для змащення двигуна або інших агрегатів і вузлів протягом усього року.
Вольво (Volvo) ― марка автомобиля, Швеція.
Вибродатчик ― датчик удару з дистанційним регулюванням чутливості.
Вінець маховика ― ободок маховика із зубами.
Вітровики ― айродинамічний захист від задування при відкритті вікон передніх чи задніх дверей.
Г
ГЦС ― головний циліндр зчеплення.
ГЦ ― міський цикл руху.
Гуськи ― важелі ручника в задніх колесах 2101/08.
Гусениця ― стрічка (металева або інша), що надівається на два і більше колеса, для поліпшення зчеплення і зменшення тиску на грунт.
ГРМ ― газорозподільний механізм.
Грибок ― привід трамблера ВАЗ-2101 і ВАЗ-21213.
Грейдер ― колісна землерийна машина для дорожнього будівництва.
Граната ― привід колеса передньопривідного автомобіля - ШРУС.
Глушник ― пристрій для зниження шуму.
Гільза ― склянка для поршня у деяких авто (Москвич, Волга).
Гідравліка ― гальмівна система, рульовий підсилювач, тобто все де є гідравлічна рідина.
Гараж ― приміщення для стоянки та ремонту.
Галогенка ― галогенова лампа.
Гайка ― нагвинчуючись скріпляє деталь.
Газель ― марка автомобіля, Росія.
Габарити ― габаритні вогні.
Габарит ― ширина або висота авто.
Генератор ― пристрій, що виробляє електроенергію, переробляє механічну енергію в електричну.
Головка циліндра ― верхня деталь двигуна, що встановлюється на блок циліндрів; в голівці розташовується верхня частина циліндрів і деталі механізму газорозподілу (клапана, розподілвали ...)
Гідрокомпенсатори ― це пристрої, які самі регулюють зазор клапана. Прийшли на зміну менш ефективним механічним регуляторам газорозподільних механізмів.
Головна передача ― зубчастий механізм трансмісії автомобілів та інших самохідних машин, службовець для передачі і збільшення крутного моменту від карданного вала до провідних колесам, а отже, і для збільшення тягового зусилля.
Габаритна потужність двигуна ― відношення потужності, що розвивається двигуном, до займаного ним об'єму. Одиниця виміру - кВт/м3 (л.с./м3)
Гайковий ключ ― ручний інструмент для загвинчування і відгвинчування гайок і гвинтів. Бувають прості одно-і двосторонні, для круглих гайок, розвідні, торцеві, коловоротні, граничні, динамометричні та ін.
Габаритні ворота ― встановлюються на автомобільних дорогах з обох сторін переїзду електрифікованої залізниці відповідно до правил технічної безпеки.
Газовий двигун ― двигун внутрішнього згоряння, що працює на газоподібному паливі. Транспортні газові двигуни встановлюють на газогенераторних і газобалонних автомобілях.
Газогенератор ― апарат для термічної переробки твердих і рідких палив в горючі гази, здійснюваний у присутності повітря, вільного або пов'язаного кисню, водяної пари, вуглекислого газу. Транспортні генератори виробляють паливо для автомобільних, тракторних та інших двигунів внутрішнього згоряння (застосовуються рідко).
Газогенераторний автомобіль ― автомобіль, двигун якого працює на генераторному газі. Газогенератор змонтований на шасі автомобіля.
Газодизель ― газовий двигун, що засмоктує газоповітряну суміш і стискає її настільки, що вприснуто в кінці ходу стиснення невелика порція рідкого палива (пілотне паливо) запалює цю суміш.
Газотурбінний автомобіль ― автомобіль з газотурбінним двигуном.
Гальванічні покриття ― металеві плівки, які наносять методом електролітичного осадження на поверхню виробів для захисту їх від корозії і механічного зносу, декоративного оздоблення, а також повідомлення поверхні спеціальних фізичних і хімічних властивостей. Найбільш поширені нікелювання і хромування.
Гусматік ― шина, наповнена особливою пружною масою, що зменшує небезпеку проколів і пошкоджень.
ГБО ― газобалонне обладнання.
Газик ― легковий всюдихід ГАЗу.
Гайковерт ― ручна машина з електричним або пневматичним приводом, що служить для загвинчування кріпильних деталей.
Гоночний автомобіль ― одномісний автомобіль для участі в автомобільних гонках.
Д
Діафрагма ― пластина (перегородка) з отвором (або без нього). Встановлюється, напр., В трубопроводах для виміру витрати рідини або газу; в гідротехнічних спорудах для додання жорсткості рухомої частини гідротехнічного затвора.
Динамометричний ключ ― використовують при складанні відповідальних гвинтових з'єднань (приладів, двигунів, та ін.) Такі ключі мають покажчик значення крутного моменту.
Диференціал ― назва диференціального механізму в приводі ведучих коліс автомобіля, трактора або інших колісних машин. Д. забезпечує обертання ведучих коліс з різними відносними швидкостями при проходженні кривих ділянок колії.
Диференціальний механізм ― механізм, в якому результуюче переміщення дорівнює сумі або різниці вихідних переміщень (напр. зубчасті механізми в транспортних машинах, забезпечують обертання провідних коліс з різними швидкостями на поворотах).
Домкрат ― механізм для підйому важких штучних вантажів при виконанні ремонтних, монтажних або вантажно-розвантажувальних робіт. Для Д. характерні малі габарити, невелика маса (зазвичай не перевищує 1% вантажопідйомності).
Додаткове устаткування ― автомобільна теле-, радіоапаратура, додаткове обладнання салону, світлове, сигнальне та інше обладнання, встановлене на транспортному засобі, але не входить до його заводську комплектацію.
Дорожньо-транспортна пригода ― подія, що виникло в процесі руху по дорозі транспортного засобу і з його участю, при якому загинули або поранені люди, пошкоджені транспортні засоби, споруди, вантажі або заподіяно інший матеріальний збиток.
Датчик ― елемент вимірювального, сигнального, регулюючого або керуючого пристрою, що перетворює контрольну величину (тиск, температуру, частоту, швидкість, силу світла, напруга, електричний струм і т. п.) в сигнал, зручний для вимірювання, передачі, зберігання, реєстрації та впливу на керовані процеси.
Двигун - енергосилова машина, що перетворює будь-яку енергію в механічну роботу. Підрозділяють на первинні та вторинні. Первинні (гідротурбіни, двигун внутрішнього згорання і ін) безпосередньо перетворюють енергію природних ресурсів (води, ядерного палива та ін) в механічну енергію. Вторинні двигуни (напр., електричні) отримують енергію від первинних, від перетворювачів і накопичувачів енергії (напр., сонячних батарей, пружинних механізмів та ін.)
Двигун внутрішнього згоряння ― тепловий двигун, усередині якого відбувається спалювання палива і перетворення частини виділився тепла в механічну роботу.
Двигун електричний ― електродвигун, машина, що перетворює електричну енергію в механічну.
Двірник ― пристрій для механічного витирання оглядового скла автомобіля.
Двотактний двигун внутрішнього згоряння ― двигун, в якому робочий процес здійснюється за 2 ходи поршня (2 такти), тобто за оборот колінчастого валу. Двотактні дизелі відрізняються високою надійністю (швидкохідні автомобільні дизелі з прямоточною продувкою).
Деталь ― виріб, виготовлений без застосування складальних операцій. Деталлю називаються також вироби, піддані захисним або декоративним покриттям або виготовлені з одного шматка матеріалу пайкою, склеюванням, зварюванням і т. п.
Детонація ― (у двигунах внутрішнього згоряння), швидкий, що наближається до вибуху процес горіння паливної суміші в циліндрі карбюраторного двигуна, що супроводжується нестійкою роботою (металевий стукіт у циліндрі), зносом і руйнуванням деталей. Спостерігається в поршневих двигунах внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням і виникає в результаті утворення та накопичення в паливному заряді органічних перекисів, які є первинними продуктами окислення вуглеводневого палива.
Дизель ― (по імені німецького винахідника Рудольфа Дизеля, Diesel), двигун внутрішнього згоряння з запалюванням від стиснення. Працює на дизельному паливі.
Дизельне паливо ― рідке нафтове паливо, що застосовується в дизелях.
Динамічний фактор автомобіля ― один з основних показників, що характеризує тягово-швидкісні якості автомобіля. Розраховують його зазвичай для кожного ступеня передавальних чисел трансмісії автомобіля.
Дисбаланс ― неврівноваженість обертових деталей машин щодо їх осі.
Днище ― нижня стінка, підстава автомобіля.
Догкарт ― високий екіпаж (кінець 19 - початок 20 століття), з парою канапок з підлокітниками і ящиком для собак під сидіннями.
Дорожньо-будівельні машини ― машини, використовувані для виконання комплексу робіт при будівництві, утриманні та ремонті автомобільних доріг.
Дрезина ― транспортна машина, яка пересувається по рейках, служить для перевезення людей і вантажів, має привід від автомобільного або мотоциклетного двигуна.
Думпер ― маневрена самосвальная машина для перевезення сипучих вантажів на короткі відстані (до 1-2 км).
Датчик удара (в сигнализації) ― призначений для реєстрування ударів по корпусу автомобіля. Датчик удару сигналізації повинен мати високу чутливість, щоб зреагувати на спробу викрадення автомобіля.
Дачія ― марка автомобіля, Румунія.
Джуба ― еластична муфта кардана ВАЗ.
Динамометр ― ключ з вимірювачем зусилля закручування.
Диск колісний ― деталь колеса, на яку одягається покришка; в свою чергу саме колесо кріпиться до маточини через диск; диски бувають штампозварні, литими і кованими.
Диск зчеплення ― диск зчеплення ведений.
Диск зчеплення ведучий - корзина зчеплення.
Дистильована вода ― вода, очищена шляхом випаровування і подальшого осаду.
Додж (Dodge) ― марка автомобіля, США.
Допустима (конструктивна) повна маса - сума осьових мас, що допускаються конструкцією авто.
Дублюючі педалі ― додаткові педалі на навчальний автомобіль.
Дальнє світло ― пучок світла, що висвітлює дорогу не менш, ніж на 100 м перед транспортним засобом.
Драгстер ― гоночний автомобіль спеціальної конструкції, призначений для встановлення рекордів швидкості при розгоні з місця: без кузова, двигун, встановлений над задніми провідними колесами, що мають шини з гуми з гранично високим коефіцієнтом зчеплення, легка рама у вигляді ферми.
Дрегстер ― спеціальний мотоцикл для популярних в США заїздів на короткі дистанції.
Дефростер ― пристрій обдування скла; служить для усунення запотівання або замерзання скла.
Джиггер ― мініавтомобіля високої прохідності з шістьма або вісьмома провідними пневмокатками низького тиску, зазвичай здатний плавати.
Джип ― невеликий автомобіль підвищеної прохідності, зазвичай легковий, загального призначення.
Дилер автомобільної фірми ― особа, фірма, що здійснюють продаж автомобілів даної фірми, а також часто і технічне обслуговування проданих автомобілів.
Детергенти ― миючі присадки.
Двоскатний ― по два колеса з кожного боку на одній осі.
Двухоснік ― машина з двома провідними осями.
Далекобійник ― шофер на далекі відстані.
Даф (DAF) ― марка автомобіля, Голландія.
Датсун ― марка автомобіля, Японія.
Данлоп Ж. ― винахідник пневматичної шини.
Дайво (Daewoo) ― марка автомобіля, Корея.
Динамічна в'язкість ― характеризує плинність масла в реальних умовах роботи масла, зазвичай при крайніх значеннях температур і швидкості зсуву. Протилежність динамічної в'язкості - плинність.
Е
Економайзер ― скорочує витрату палива на 10-30%. Як я розумію, пристрій кріпиться на паливний шланг і паливо проходить через потужне магнітне поле, розчеплюються скупчення його молекул, що призводить до більш повному згорянню бензину або дизеля.
Є
Європейка ― авто Європейського виробництва.
Ж
Жигулі ― марка автомобіля, Росія.
Жиклер ― деталь з отвором, що калібрується, дозуюча витрата пального, повітря.
Жиробус ― безрейковий транспортний засіб, що рухається за рахунок кінетичної енергії, накопиченої обертовим важким маховиком, що з'єднуються з провідними колесами.
Залізничний переїзд ― перехрещення дороги із залізничними коліями на одному рівні.
ЖБО - рідина бачка омивача - незамерзайка.
З
Задньопривідний - авто з приводом на задні колеса.
Заклинювання ― найбільш яскрава форма прояву схоплювання, в результаті якого може відбутися повне заклинювання деталей.
Запалювання ― запалення робочої суміші в циліндрах двигуна внутрішнього згорання від електричної іскри свічки запалювання.
Запаска ― запасне колесо.
ЗТЦ ― задній гальмівний циліндр.
Золотник – відкручувальний клапан в ніпелі камери.
ЗМЗ ― Заволзький моторний завод.
ЗІЛ ― завод імені Лихачова (Москва).
зіркоподібний двигун ― двигун з променевим розташуванням циліндрів.
Заглушка ― деталь, герметично закриває внутрішні порожнини конструкцій.
Задній міст ― комплекс вузлів або окремий агрегат шасі автомобіля, трактора і т. п., що здійснює передачу крутного моменту від карданного вала або безпосередньо від коробки передач до рушія.
Звукоізоляція ― перепона із звукопоглинального матеріалу на шляху звукових хвиль, що перешкоджає їх поширенню. Застосовується в будівлях, літаках, автомобілях і т. д. В широкому сенсі, сукупність заходів і засобів для зниження рівня акустичних шумів.
Зерновоз ― тип авто для перевезення зерна.
Заморочка ― незрозуміла поломка або поломка з якою потрібно багато возитися.
Застава ― марка автомобіля, Югославія.
І
Індикатор ― прилад (пристрій), що відображає зміни якого-небудь параметра контрольованого технічного процесу або об'єкта у формі, найбільш зручною для безпосереднього сприйняття людиною. Застосовують індикатори візуальні, акустичні, тактильні та ін.
Івеко (Iveco) ― марка автомобіля, Італія, автобус, вантажівку.
Ікарус ― марка автомобіля, Угорщина.
Іммобілайзер ― складний електронний пристрій, що блокує ланцюга заведення авто.
Індекс в'язкості ― це емпіричний, безрозмірний показник для оцінки залежності в'язкості олії від температури. Високий індекс в'язкості вказує на порівняно незначна зміна в'язкості зі зміною температури. Величина в'язкості моторного масла повинна забезпечити рідинну мастило головних вузлів тертя двигуна на всіх температурних режимах його експлуатації.
Індикатор ступеня зносу ― індикатор зносу протектора - показує залишкову глибину головною канавки в міліметрах - встановлюється зазвичай в 4-х місцях по колу протектора.
Інфініті (Infiniti) ― марка автомобіля.
Інжектор ― струменевий насос для нагнітання газу або рідини в в камеру згоряння.
Ісудзу (Isuzu) ― марка автомобіля, Японія.
Іммобілайзер —  HYPERLINK "http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%80%D1%96%D0%B9" \o "Пристрій" пристрій, що не дає запустити  HYPERLINK "http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B2%D0%B8%D0%B3%D1%83%D0%BD" \o "Двигун" двигун чужого  HYPERLINK "http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D1%96%D0%BB%D1%8C" \o "Автомобіль" автомобіля. Досягається це різними методами, суть яких така: без будь-яких додаткових дій, натискання кнопки брелока або піднесенням ключа до зчитувача коду, двигун запустити не вдастся.
К
Карбюраторний двигун ― двигун внутрішнього згоряння (ДВЗ), в якому горюча суміш готується карбюратором поза камерою згоряння (звідси інша назва двигун із зовнішнім сумішоутворенням) і запалюється в камері згоряння свічкою запалення. Застосовуються на автомобілях, мотоциклах, катерах і т. д.
Карданний механізм ― шарнірний механізм, що забезпечує обертання двох валів під змінним кутом завдяки рухомому з'єднанню ланок (жорсткий К. м.) або пружним властивостям спеціальних елементів (пружний К. м.). Послідовне з'єднання двох К. м. називається карданної передачею.
Клапан ― в техніці деталь або пристрій для керування витратою газу або рідини зміною площі прохідного перетину (напр., дросельні, запобіжні, регулювальні
Колінчастий вал ― пристрій перетворення поступального руху поршнів в обертальний рух. складається з одного або декількох колін і декількох співвісних корінних шийок, що спираються на підшипники. Кожне коліно має дві щоки і одну шийку для приєднання шатуна.
Колектор газовий ― деталь ДВЗ для початкового відбору вихлопів з циліндрів у вихлопну трубу.
Комутатор ― електромеханічне, електронне або електронно-променеве пристрій (перемикач, вимикач, розподільник), що забезпечує вибір необхідної вихідної електричного кола і з'єднання з нею вхідного ланцюга. Вибір проводиться вручну або автоматично.
Коробка Передач ― багатоланкові механізм, в якому ступеневу зміна передавального відношення здійснюється при перемиканні зубчастих передач, розміщених, напр., В окремому корпусі (коробці). Застосовується в силових передачах транспортних машин.
Кривошип ― ланка кривошипного механізму у вигляді пальця (шипа), зміщеного відносно осі обертання. Палець шарнірно з'єднується з повзуном (шатуном).
Кронштейн ― консольна опорна деталь (конструкція) для кріплення інших деталей або вузлів машин (споруд) до стіни, стійці (колоні) і т. п.
Кабіна ― невелике приміщення для водія і пасажира.
Кабріолет ― кузов легкового автомобіля з відкидним дахом.
Камера - (колеса) гумова оболонка, накачують повітря (під покришкою шини).
Капуцин ― легковий автомобіль з оригінальним кузовом, що нагадує чернечий каптур.
Карбюратор ― прилад для приготування горючої суміші з легкого рідкого палива (бензину, гасу тощо) і повітря для живлення двигуна внутрішнього згоряння із зовнішнім сумішоутворенням.
Карданна передача ― складається з карданного вала і карданних шарнірів.
Карт ― гоночний мікролітражний автомобіль без кузова, диференціала і пружною підвіски коліс для змагань на невеликому майданчику (картинг). Двигун 2-тактний з робочим об'ємом до 250 см3. Максимальна швидкість 150 км / ч.
Картер ― нерухома деталь машин чи механізмів (двигуна, редуктора та ін) зазвичай коробчатого перетину для опори робочих деталей і захисту їх від забруднень. Нижня частина картера (піддон) - резервуар для мастила.
Картинг ― спортивні перегони на картах; майданчик для цих перегонів.
Квадроцикл ― часто вживана назва перших автомобілів, по своїй конструкції ще багато в чому нагадували кінний екіпаж.
Квалітет ― характеристика точності виготовлення виробу (деталі), що визначає значення допусків. Для застосовуваної в Росії т. н. системи встановлено 19 квалітетів. Перші 6 застосовуються для калібрів та інших особливо точних виробів.
Кік-стартер ― привід стартера у вигляді важеля.
Клемне з'єднання ― фрикційно-гвинтове з'єднання, служить для закріплення на валах або осях за допомогою гвинтів різних деталей, що мають роз'єм або проріз. Закріплює під будь-яким кутом, полегшує збірку.
Кліренс ― відстань між нижньою частиною авто і дорогою.
Кожух ― покришка, футляр, оболонка і т. п. для запобігання механізмів і їх частин.
Кокпіт ― відкрита кабіна гоночного автомобіля.
Колісна формула ― умовна характеристика ходової частини автомобіля, в якій перша цифра відповідає загальному числу коліс, а друга числу ведучих.
Колесо ― деталь машин і механізмів; має форму диска або обода зі спицями, вставленими в маточину. К. може вільно обертатися на осі або бути закріпленим на ній. Служить для передачі або перетворення обертового руху.
Колія ― відстань між колесами кожної осі транспортного засобу. Характеризує його стійкість (проти бокового перекидання) при певній висоті центра ваги. Буває різною у передньої і задньої осей.
Комбі ― Компонування вантажного автомобіля - розташування кабіни по відношенню до передньої осі. споріднений седану тип автомобіля, в якому за бажанням власника можна встановити сидіння заднього ряду.
Компонування вантажного автомобіля ― розташування кабіни по відношенню до передньої осі.
Компресія ― стиснення газу (пара) під дією зовнішніх сил для зменшення його обсягу, підвищення тиску і температури. Здійснюється, напр., В компресорах, двигунах внутрішнього згоряння.
Компресор ― машина для стиснення повітря до надлишкового тиску не нижче 0,2 МПа (2 кгс/см2).
Компресорний двигун ― двигун внутрішнього згоряння, в якому паливо подається в циліндри повітрям, стислим до 6 МПа.
Конструкція ― пристрій, взаємне розташування частин, склад якогось будови, механізму і т. п.; будова, механізм і т. п. з таким пристроєм (напр., конструкція моста, залізобетонна конструкція).
Контролер ― електричний бакаюватий переключаючий апарат низької напруги, за допомогою якого змінюють режим роботи електричних двигунів чи інших приймачів електроенергії. Встановлюється на трамваях, електровозах та інших машинах для пуску, регулювання швидкості, реверсу, електричного гальмування електродвигунів.
Коробка передач ― в транспортних машинах (автомобілях, тракторах та ін) називається коробкою передач.
Корпус ― основна частина машини, механізму, приладу, апарата, в яку монтуються інші деталі.
Корозійна стійкість ― властивість металів протистояти корозії.
Корозійна втома ― зниження межі витривалості металу або сплаву при одночасному впливі циклічних напружень або корозійної середовища.
Корозія металів ― руйнування металів внаслідок хімічного або електрохімічного взаємодії із зовнішнім середовищем.
Кріпильні деталі ― служать для з'єднання (кріплення) елементів машин і конструкцій. До кріпильним деталей відносяться болти, гвинти, шпильки, гайки, шурупи, клини, заклепки і т. п. вироби, а також допоміжні деталі (напр., шайби і шплінти).
Кузов автомобіля ― частина автомобіля, призначена для розміщення вантажу,пасажирів і спеціального устаткування.  Закриті кузова в легкових автомобілях - седан, лімузин, купе; відкриті-кабріолет, фаетон.
Купе ― закритий кузов легкового автомобіля з одним або двома рядами сидінь і двома дверима.
Клема ― пристрій для приєднання проводів до автомобіля (машині), приладу, апарату; клема - гвинтовий затиск.
Круїз-контроль ― пристрій, що підтримує постійну швидкість автомобіля, автоматично додаючи її на підйомах і зменшуючи при спусках без участі водія. Зручний в далеких дорогах, коли важко утримувати на великому протязі часу педаль газу в одному і тому ж положені.Устанавлівается як на автомобілі з автоматичною коробкою передач (АКПП), так і на автомобілі з механікою (МКПП).
Каблук ― легкова автомашина з високим критим вантажним відсіком, напр. ІЖ-2715.
Канарейка ― міліцейська машина.
Кайдали ― противоугонка на педалі.
Кандейка ― на вантажівках - відсік або великий ящик для інструментів.
Капремонт - повний ремонт двигуна, тобто заміна близько 80% деталей крім базових.
Кар ― вид транспорта.
Кардіомобіль ― тип авто, кардіологічна швидка.
Котушка запалювання ― пристрій для отримання високовольтної напруги.
Катюша ― ЗИС-6 з гвардійськими мінометами.
Клаксон ― застарілий звуковий сигнальний пристрій.
Клик бампера ― виступаючі або кутові накладні елементи бампера.
Колякса ― наклейка на кузові у вигляді плями.
Кований колісний диск ― диск, отриманий технологічним методом поковки - найбільш міцний диск.
Кодграберами ― пристрій запису і відтворення чужого коду радіобрелка при знятті чужого авто з охорони.
Колхіда ― марка автомобіля, Грузія, вантажна.
Колимага ― погана машина.
Коляска ― бічний причіп мотоцикла
Куліса ― важіль перемикання передач КПП.
Кузовщик ― майстер з кузовного ремонту.
Ксенон ― ксенонова лампа забезпечує світіння за рахунок газу, що знаходиться між двома електродами; дає світло в біло-блакитній області спектра; має підвищену надійність за рахунок відсутності нитки розжарювання.
Крокодил ― довга легкова автомашина, ЗІЛ-130 з подовженим кузовом, поїзд.
Кривий стартер ― ручка для ручного заведення автомобіля.
Краш-тест - розганяють авто, врізають його і дивляться, що вийшло - тест авто і його пасажирів (маникенів) на безпеку при аварії.
Крайслер (Chrysler) ― марка автомобіля, США.
Казанок ― шолом мотоцикліста, міліцейського.
Кунг ― передня захисна конструкція переважно у позашляховиків.
Кіа (Kia) ― марка автомобіля, Корея.
Клоп ― пістон кріплення молдинга ВАЗ-2103/06;
Корди ― взуття з підошвою для покришок авто.
Кораблик ― пильовик вилки зчеплення ВАЗ.
Л
Легковий автомобіль ― автомобіль, призначений для перевезення пасажирів і багажу.
Лімузин ― закритий кузов легкового автомобіля вищого класу з заскленою перегородкою між переднім і рештою сидінь . Лімузином називають також автомобіль з таким кузовом .
Локомобайл ― легкий паровий автомобіль ( 1902 ), що нагадує американські високі кінні вози . Двомісний ; роль багажника грала звичайна білизняна корзина.
Лонжерон ― основний силовий елемент конструкції автомобіля. У автомобілів 2 лонжерона , з'єднані поперечними елементами , утворюють раму ( шасі) , несучу кузов , колеса і двигун.
Лямбда- зонд ( λ - зонд) ― датчик кисню у випускному колекторі двигуна. Дозволяє оцінювати кількість залишився вільного кисню у вихлопних газах.
Лавірувати ― пробиратися між машинами , перебудовуючись з ряду в ряд .
Лада ― марка автомобіля , Росія .
ЛАЗ ― львівський автомобільний завод (автобуси і автокрани ) ; 2 ) сімейство авто цього заводу.
Лазер ―лазерний стенд розвалу .
Лайба ― авто з лівим вантажем.
Лак автомобільний ― тонкий шар твердого або клейкого вуглецевого речовини від коричневого до чорного кольору , який утворюється на помірно нагрітих поверхнях внаслідок полімеризації тонкого шару масла в присутності кисню.
Ламборгіні ― марка автомобіля , Італія .
Ламелі ― для гоління ( дуже вузькі) розрізи на протекторі покришки .
Ландо ― тип кузова.
Ланча ― марка автомобіля, Італія.
ЛуАЗ ― Луцький автомобільний завод.
Лиса гума ― гума без протектора.
Люк автомобільний ― закривається отвір в даху авто.
Люлька ― бічний причіп до мотоцикла.
Люстра ― опора передньої стійки 2110.
Лягушка ― вмикач сигналів гальмування або сигналів заднього ходу.
Лексус (Lexus) ― марка автомібіля.
Лендровер ― марка автомобіля, Великобританія.
Лапа ― маслозабірник масляного насоса 2101.
Локшина ― прокладка клапанної кришки ВАЗ-2108.
Лейленд ― марка автомобіля, Великобританія.
Ласточка ― пружина кріплення передніх гальмівних колодок ВАЗ-класика.
Лімузин ― закритий кузов легкового автомобіля вищого класу з заскленою перегородкою між переднім і рештою сидінь. Лімузином називають також автомобіль з таким кузовом.
Локкер ― захисний чохол надколісних дуг мотоцикла .
Літол ― мастило залізообразне.
М
Манометр ― прилад для вимірювань тиску рідин і газів.
Масляний фільтр ― пристрій для очистки масла від забруднюючих його механічних частинок , смол та інших домішок. Встановлюються в системах змащення двигунів внутрішнього згоряння.
Миля і кілометр ― при перекладі метричних мір в англійські і навпаки слід приймати милю рівний 1,609344 кілометра , а кілометр - 0,62137 милі.
Момент затягування ― можна визначити безпосередньо в кгс · см за допомогою динамометричного ключа з діапазоном вимірювання до 147 Н · см ( 15 кгс · см).
Малолітражний автомобіль ― поширене , але не рекомендовані назва легкового автомобіля малого класу - робочий об'єм двигуна 1,2-1,8 л , маса 850-1150 кг. Двигун зазвичай карбюраторний 4 -циліндровий , потужністю до 60 кВт . Швидкість до 150 км / ч, витрата палива 7-9 л на 100 км .
Манжета ― в техніці , ущільнювальна деталь машини зазвичай у вигляді кільця . Перешкоджає перетіканню ( витіканню ) рідини чи газу , попаданню пилу і бруду в робочі порожнини.
Маршрутне транспортний засіб ― транспортний засіб загального користування (автобус , тролейбус , трамвай) , рухоме за встановленим маршрутом з позначеними пунктами зупинок .
Маховик ― ( махове колесо) , колесо з масивним ободом , яке встановлюється на валу двигуна ( машини). Використовується як інерційного акумулятора механічної енергії , для зменшення нерівномірності обертання валів компресорів , насосів і т. п.
Машина ― пристрій, що виконує механічні рухи з метою перетворення енергії , матеріалів або інформації.
Механізм ― система тіл ( ланок) , призначена для перетворення руху одного або декількох тіл в необхідні рухи інших твердих тіл . Якщо в перетворенні руху беруть участь рідкі або газоподібні тіла , то механізм називається гідравлічним або пневматичним Механіка ―тнаука про переміщення тіл у просторі і відбуваються при цьому взаємодіях між ними.
Мікроавтобус ― автобус малого розміру , потужність якого не перевищує 100-120 л . с. ; відрізняється комфортабельним салоном , легкістю управління , високою маневреністю . Вміщає зазвичай від 5 до 15 пасажирів.
Мікролітражний автомобіль ― не рекомендовані назва легкового автомобіля особливо малого класу (з робочим об'ємом двигуна до 1,2 л і масою до 850 кг). До Мікролітражних авто відносять , наприклад , автомобіль, що випускається на Україні .
Минібайк ― вид мопеда.
Мінівен ― легковий автомобіль зазвичай з рядами місць , для перевезення пасажирів.
Модель ― зразок ( еталон , стандарт) для масового виготовлення якогось виробу або конструкції; тип , марка виробу.
Модифікація ― видозміна автомобіля , що не зачіпає його сутності.
Мокик ― вид мопеда з кік- стартером .
Молдинг ― профільований матеріал для деталей автомобільного кузова.
Монтаж ― складання та встановлення споруд , конструкцій , технологічного обладнання , агрегатів , машин , апаратів , приладів , радіоелектронних пристроїв і т. д. з готових частин ( вузлів) і елементів.
Мопед ― двох - або триколісний транспортний засіб, що приводиться в рух двигуном з робочим об'ємом не більше 50 см3 і має швидкість не більше 50 км / ч.
Моральний знос ― застарівання внаслідок появи більш досконалої техніки.
Моторне паливо ― рідкий або газоподібний пальне , що використовується в двигунах внутрішнього згоряння.
Моторні масла ― масла для змащення двигунів внутрішнього згоряння. Див автолу .
Моторолер ― комфортабельна різновид мотоцикла з колесами меншого діаметру.
Мотоцикл ― двоколісний механічний транспортний засіб з боковим причепом або без нього та інші механічні транспортні засоби з масою не більше 400 кг.
МОФ ― вид мопеда.
Моноуприскування ― паливна система з електронним управлінням з зворотного зв'язку. У цій системі датчик кисню у випускному колекторі визначає повноту згоряння , а електронна схема встановлює оптимальне співвідношення паливо / повітря шляхом переміщення голки в жиклері.
Моторний відсік ― окрема частина кузова авто для розміщення мотора і супутніх агрегатів.
Моторедуктор ― двигун, поєднаний з редуктором - наприклад, моторедуктор склоочисника забезпечує перетворення швидкого обертання електродвигуна в повільне, але потужне (і під кутом 90 градусів) обертання для приводу трапеції склоочисника.
Моторесурс ― розрахунковий термін служби.
Мінеральне масло ― основа мінеральних масел виготовляється з сирої нафти, яка піддається різноманітним складним процесам обробки. Вони відносно недорогі і являють собою середній рівень якості. Вони найбільш часто використовуються як для автомобільних так і індустріальних потреб.
Мазда (Mazda) ― марка автомобіля, Японія.
Мазераті ― марка автомобіля, Італія.
Міст задній (передній) ― частина трансмісії, передавальна обертальний момент на задні (передні) провідні колеса.
Моторесурс ― напрацювання машини з двигуном внутрішнього згоряння (або самого двигуна) до стану, що виключає подальшу експлуатацію з технічних чи інших причин.
Ман (Man) ― марка автомобіля, Німеччина, вантажівку.
Мерседес (Mercedes-Benz) ― марка автомобіля, Німеччина.
Металік ― фарбування автомобіля особливого виду (з вмістом у фарбі дрібного світловідбиваючого пігменту).
Міцубісі (Mitsubishi) ― марка автомобіля, Японія.

http://enc-dic.com/auto/Vonjuchka-947.htmlhttp://www.kovsh.com/library/idpage/181http://focusello.narod.ru/dobav/russko-angliiskii-avtomobilnyi-slovar.htmlhttp://www.c-cafe.ru/words/avto/193.php

Приложенные файлы

  • docx 26545269
    Размер файла: 75 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий