урок 47 Зміна слів — назв предметів за зразком..


УРОК 47
Тема . Зміна слів — назв предметів за зразком "один — багато". (Вправи 201- 205.)
Мета. Розширювати знання учнів про слова — назви предметів; удосконалювати вміння змінювати ці слова за зразком "один — багато"; збагачувати словниковий запас; виховувати бережне ставлення до птахів.
Хід уроку
I.Організація класу до уроку.
II.Перевірка домашнього завдання.
Вправа 200. - Прочитайте перше речення.
Яке ще речення ви склали із поданих слів?
Чи можна перенести слово ясен? Чому?
III.Закріплення вивченого матеріалу.
1.Каліграфічна хвилинка.
кл ар ен календар че ер ик черевики
Які голосні звуки чуємо у слові календар і черевики?
Поділіть слова на склади.
Складіть речення з цими словами.
2.Словникова робота.(Використати малюнки предметів).
Календар — таблиця або книжка, в якій перераховані послідовно дні року з поділом на місяці й тижні.
Настільний календар. Церковний календар.
Черевики — взуття.
Словосполучення. Нові, зручні, шкіряні, дитячі... черевики.
3.Творча робота (записано на дошці).
Он за соняхом рядочком морква, дині, огірочки, буряки, горох, квасоля — все квітує серед поля.
Спишіть вірш.
Підкресліть:
Iв. — слова — назви предметів, що означають один предмет;
IIв. — слова — назви предметів, що означають багато предметів.4.Робота з лічилкою.Вправа 201.
Що означає слово причілок?
Назвіть слова, які є назвами предметів і означають один предмет; багато предметів.
Випишіть слова, які відповідають на питання хто?
Коли діти використовують лічилки?
Фізкультхвилинка.
5.Тренувальні вправи.
а)Вправа 202.
Запишіть назви предметів за зразком: один — багато.
в) Вправа 203.
Про яких птахів розповідається у тексті? Яких ще птахів ви знаєте? Чому птахів треба оберігати?
Випишіть назви птахів і змініть їх за зразком.
Які слова тексту не можна поділити для переносу? (У, нас, гаю, дрізд, від, усіх, орел, стриж.)
6.Спостереження над назвами предметів, які вживаються тільки як один предмет або тільки як багато предметів.
а)Загадки.
Рідке, а не вода, біле, а не сніг. (Молоко)
Хто свою голову влітку накриває і по двадцять хусток має? (Капуста)
У зимову веселу пору ми — кращі друзі дітвори. Вивозять діти нас на гору, а ми веземо їх з гори. (Сани)
Хто входить і виходить, той нам руку подає, ми стоїмо завжди при вході, нас у хаті кілька є. (Двері)
—У якому розумінні вжито слова-відгадки: як один предмет чи багатопредметів?
б)Робота з мовним матеріалом.
маслоножиці
оліяграблі
саловорота
борошнодрова
золотогроші
сільканікули
дітвораіменини
молодьжнива
читанняштани
доброта.цимбали
Порівняйте групи слів.
Чим вони відрізняються?
Висновок, В українській мові є слова — назви предметів, які означають тільки один предмет, або тільки багато предметів.
IV.Підсумок уроку.
—Над чим працювали на уроці?
— Що запам'ятали про слова — назви предметів?
V.Домашнє завдання.Вправа 205, с. 96.
Зверніть увагу на вимову слова шістнадцять. Запам'ятайте, якими буквами записуємо слова шість, шістнадцять.

Приложенные файлы

  • docx 26244808
    Размер файла: 18 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий