задачи по угол процессу

1. Керимов був затриманий громадянами під час вчинення дій, які були розцінені як замах на умисне вбивство Деніярова. Здійснюючи кримінальне провадження, слідчий призначив щодо підозрюваного психіатричну експертизу і одержав висновок, в якому експерти зазначили, що Керимов страждає на психічне захворювання, в момент вчинення дій відносно потерпілого він не міг усвідомлювати свої дії та керувати ними.
Чи можливе подальше кримінальне провадження після одержання такого висновку?
Які види проваджень передбачені КПК?
№ 2. Проаналізуйте зміст ст.ст. 193-194 КПК. На прикладі цією статті поясніть значення процесуальної форми.
№ 3. Слідчий здійснює кримінальне провадження за фактом заподіяння тяжких тілесних ушкоджень 90-річному Самойлову. Як вдалося встановити, до оселі потерпілого вдерлися двоє чи троє злочинців, які побили старого, викрали гроші – 20000 грн., а також нагороди ветерана Великої Вітчизняної війни. Потерпілий знаходився в лікарні в тяжкому стані. Незабаром лікарі повідомили слідчого, що стан Самойлова покращился і можливо провести його допит.
Яким чином доцільно діяти слідчому, щоб провести допит потерпілого і одержати докази для суду? Охарактеризуйте процесуальну форму такого допиту.
№ 4. Комаров повернувся з роботи раніше, ніж звичайно, і в своїй квартирі затримав крадія. Комаров викликав працівників міліції, передав їм затриманого, а також звернувся з заявою про злочин. Його заяву було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, але пам’ятку про права потерпілого йому не вручили. Комаров звернувся до слідчого з заявою про залучення його до провадження як потерпілого. Слідчий відмовив Комарову на тій підставі, що йому не було заподіяно реальної шкоди. Комаров має намір взяти участь у провадженні як потерпілий, вважає, що певну шкоду йому заподіяно, оскільки він був переляканий, коли побачив чужу людину в своїй оселі, після того, як він передав затриманого працівникам міліції, у нього через хвилювання піднявся артеріальний тиск, довелось викликати машину «Швидкої допомоги». Крім того, оскільки двері було відкрито копією ключа, йому довелось витратися на встановлення нових замків.
Яким чином може відстоювати свої інтереси Комаров, які гарантії прав потерпілого передбачені в КПК ?
№ 5. Якими кримінальними процесуальними актами необхідно оформити наступне:
а) допит свідка слідчим;
б) допит свідка слідчим суддею;
в) звернення прокурора до слідчого судді для обрання підозрюваному запобіжного заходу;
г) рішення слідчого судді про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту;
д) рішення прокурора про необхідність направлення кримінального провадження до суду для визнання підозрюваного виним та обрання до нього покарання;
є) рішення про проведення обшуку в житловому приміщенні;
е) судове засідання в суді першої інстанції.
№ 6. До міліції звернувся гр. Касимчук з заявою про знищення його майна шляхом підпалу, що заподіяло йому майнову шкоду в особливо великому розмірі. Як зазначив потерпілий, у нього склалися неприязні відносини з сусідом, Стратієнком, який неодноразово погрожував спалити його дім в дачному селищі. Після чергової сварки Касимчук поїхав до міста, а коли за декілька годин повернувся, його дім та придомові будівлі вже згоріли. Інші сусіди розповіли йому, що вони побачили полум’я в його домі, викликали пожежників, але врятувати дім вже було неможливо, десь хвилин за 10 до того, як один з сусідів помітив в домі полум’я, він бачив на подвір’ї потерпілого Стратієнка. Заяву Касимчука було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань і слідчий розпочав досудове кримінальне провадження. Після проведення необхідних слідчих (розшукових) дій слідчий повідомив про підозру у вчиненні злочину Стратієнку і звернувся до слідчого судді з клопотанням про обрання до підозрюваного запобіжного заходу – особистого зобов’язання. Клопотання було розглянуто за участі сторін, слідчий суддя обрав запропонований запобіжний захід. Стратієнко себе винним у вчиненні злочину не визнавав, запросив захисника. В подальшому розслідуванні було з’ясовано, що дім потерпілого згорів через несправне електроустаткування. Відповідно до ст. 284 КПК прокурор виніс постанову про закриття кримінальної справи за відсутності події злочину. Потерпілий з постановою не згоден і оскаржив її до слідчого судді.
Визначте які кримінально-процесуальні функції виконували зазначені в завданні суб’єкти.
№ 7. В районному суді розглядається справа щодо Ломовицького, який обвинувачується в заподіянні тяжких тілесних ушкоджень Ляшенку (ч. 1 ст. 121 КК). В судовому засіданні після дослідження доказів прокурор, скориставшись правом, передбаченим ст.ст. 338 та 341 КПК, змінив обвинувачення на ст.124 КК –заподіяння тяжких тілесних ушкоджень в разі перевищення меж необхідної оборони і склав обвинувальний акт, в якому обґрунтував своє рішення. Головуючий роз’яснив потерпілому його право підтримувати обвинувачення в попередньому обсязі, і потерпілий скористався цим правом і в подальшому наполягав на засудженні Ломовицького за ст. 121 КК.
Які процесуальні функції виконували в суді обвинувачений, потерпілий, прокурор та суд?
№ 8. До міліції звернувся гр. Кремень з заявою про вчинення щодо нього злочину – замаху на убивство. Наступного дня заяву було зареєстровано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань. Протягом наступних двох місяців слідчий провадив слідчі та інші процесуальні дії, дійшовши висновку, що злочин був вчинений Просянюком, вручив йому повідомлення про підозру; підозрюваному був призначений захисник. Слідчий звернувся до сдідчого судді з клопотанням (погодженим з прокурором) про обрання до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді взяття під варту. Розглянувши клопотання, слідчий суддя обрав зазначений запобіжний захід. Просянюк себе винним не визнавав, але слідчий вважав, що зібрані достатні докази для складання обвинувального акту. Виконавши необхідні дії щодо надання стороні захисту доступу до матеріалів справи, слідчий склав обвинувальний акт (який затвердив прокурор), а також реєстр матеріалів досудового розслідування. Прокурор надав копії обвинувального акту та реєстру стороні захисту. Обвинуальний акт та реєстр були направлені до суду.
Після надходження до суду обвинувального акту та реєстру, був визначений склад суду для проведення підготовчого судового розгляду. Через п’ять днів було проведено засідання, в результаті якого ухвалено рішення про призначення справи до судового розгляду. Через десять днів відбувся судовий розгляд, який закінчився винесенням обвинувального вироку. Просянюк був засуджений до вісьми років позбавлення волі. Засуджений вважав вирок незаконним та необгрунтованим і приніс на вирок апеляційну скаргу. Апеляційний суд розглянув скаргу і ухвалив рішення про скасування вироку та призначення нового розгляду в суді першої їінстанції. З таким решенням суду апеляційноїі інстанції не погодились прокурор та потерпілий.
Які етапи (стадії) можна виділити в даному кримінальному провадженні, які ще етапи можливі в даній справі? Чи може прокурор оскаржити зазначене рішення апеляційного суду?
№ 9. До міліції звернувся Халфін з заявою про те, що у нього викрадено автомобіль «VOLVO». Після внесення заяви до Єдиного реєстру досудових розслідувань слідчий провів необхідні слідчі (розшукові) дії і встановив, що зазначеним транспортним засобом незаконно заволодів племінник Халфіна, 18-річний Марчук, якому було вручено повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 289 КК. Коли потерпілий довідався про результати розслідування, він домовився з батьками Марчука про відшкодування йому шкоди (заподіяної внаслідок пошкодження автомобіля). Сам Марчук та його батьки просили вибачення. Потерпілий Халфін звернувся до слідчого і просив повернути йому заяву, оскільки він вибачив потерпілого і не бажає подальшого розслідування.
Що може вдіяти слідчий?
№ 10. В місцевому суді здійснюється підготовче провадження, в судове засідання обвинувачений (який обвинувачувася по ч. 2 ст. 367 КК) не з’явився, прийшла його дружина, яка повідомила, що її чоловік, який тиждень тому був ушпиталений до міської лікарні, помер.
Що повинен зробити суд, яке ухвалити рішення?
№ 11. В місцевому суді здійснюється судовий розгляд щодо Морозюка, який обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 298 КК (руйнування пам’яток культури). В судовому засіданні прокурор змінив обвинувачення на ч. 1 ст. 298 КК.
Суд (суддя, який одноособово розглядає справу) вважає, що підстав для зміни обвинувачення немає, оскільки вину Морозюка в судовому засіданні доведено, а також встановлено, що обвинувачений вчинив дії саме щодо об’єкту, який має особливу культурну цінність.
Яким повинен бути вирок суду. Як вирішується питання про межі судового розгляду?
№ 12. Лукинського було притягнуто до кримінальної відповідальності за ст. 15 та ч. 2 ст.115 КК (замах на умисне вбивство). Під час розгляду справи в стадії судового розгляду прокурор підтримав обвинувачення та запропонував обрати обвинуваченому покарання у вигляді 10 років позбавлення волі.
Розглянувши справу в судовому засіданні, суд у вироку змінив обвинувачення на ст. 15 та ч. 1 ст. 115 КК та обрав покарання – 5 років позбавлення волі.
На цей вирок прокурор подав апеляційну скаргу, в який послався на те, що суд першої інстанції неправильно застосував кримінальний закон (необгрунтовано змінив обвинувачення зі ст. 15, ч. 2 ст. 115 на ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК), а також призначив покарання, яке не відповідає тяжкості злочину і є несправедливим через м’якість. Прокурор просив суд апеляційної інстанції засудити Лукинського за ст. 15, ч. 2 ст. 115 до 10 років позбавлення волі. Потерпілий також подав апеляційну скаргу, в який навів ті ж аргументи, що і прокурор, і також просив засудити Лукинського до 10 років позбавлення волі.
Суд апеляційної інстанції, здійснивши апеляційний розгляд, дійшов висновку, що доводи апеляційної скарги прокурора та потерпілого заслуговують на увагу, суд першої інстанції безпідставно змінив обвинувачення та призначив м’яке покарання.
Яке рішення може ухвалити суд апеляційної інстанції? В якому порядку здійснюється апеляційний розгляд?

№ 13. Використовуючи зміст попереднього завданні, відповісти на наступні питання:
-якщо суд апеляційної інстанції відмовить у задоволенні апеляційних скарг прокурора та потерпілого, а прокурор та потерпілий звернуться з відповідними касаційними скаргами (з тими ж аргументами), яке рішення повинен буде ухвалити суд касаційної інстанції, коли вважатиме, що доводи прокурора та потерпілого заслуговують на увагу?
-чи можна буде оскаржити рішення суду касаційної інстанції?

№ 14. Коваль вироком місцевого суду засуджений за крадіжку (яку він вчинив 20 листопада 2012 року) по ч.3 ст. 185 КК до 4 років позбавлення волі. В апеляційному порядку вирок оскаржений не був. Через місяць після набрання вироком законної сили засуджений звернувся до Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ з касаційною скаргою, в який просив про пом’ягшення покарання, пославшись на те, що суд не врахував наявність пом’ягшуючих обставин.
Чи підлягає розгляду така скарга? В чому полягає сутність касаційного провадження, його відмінність від апеляційного провадження?

№ 15 Нєстеров був засуджений за вбивство через необережність (ст. 119 КК) до 3 років позбавлення волі. Після набрання вироком законної сили родичі Нєстерова довідались, що свідки, які стверджували в суді, що вони бачили, як Нєстеров наносив удари потерпілому, давали завідомо неправдиві показання.
Чи можливо буде поставити питання про скасування вироку, якщо таке можливо, то в якому порядку
15

Приложенные файлы

  • doc 25650381
    Размер файла: 47 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий