Шляхи покращення пізнавального інтересу до урок..


Шляхи покращення пізнавального інтересу до уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів на нестандартних уроках географії у 6, 7 класах
Прогресивні світові педагоги минулих століть стверджували, що найкращим вчителем є той, хто пробуджує в учнів бажання вчитися. Ця незаперечна істина не втратила своєї актуальності і в наш час. Василь Сухомлинський у своїй праці «Серце віддаю дітям» звертався до вчителів: «Не забувайте, що ґрунт, на якому будується ваша педагогічна майстерність, — у самій дитині, в її ставленні до знань і до вас. Це бажання навчатися, натхнення, готовність долати труднощі. Дбайливо збагачуйте цей ґрунт, без нього немає школи».
Важливим структурним елементом навчального процесу є формування активності учнів шляхом мотивації.
Формування позитивної мотивації учнів до навчання учитель має сприймати як свою первинну педагогічну місію, соціальну потребу, що забезпечує успішність уроку, реалізує досягнення всіх його цілей і завдань. Більшість педагогів вважають, що саме нетрадиційні форми проведення уроків підтримують пізнавальний інтерес учнів до предмета та підвищують мотивацію до процесу навчання, тому необхідно активно розробляти різні типи нестандартних уроків, застосовувати їх на практиці та, враховуючи усі переваги й недоліки, отримані з власного досвіду, ділитися найкращими напрацюваннями з колегами.
Пропонуємо вашій увазі зразки мотивації навчально-пізнавальної діяльності учнів на нестандартних уроках у курсах географії 6, 7 класів.
Урок за темою «Атмосфера, її склад і будова «(6 клас)
Тип уроку: урок-експедиція.
1-й учень
Ми — кмітливенькі дівчата і допитливі хлоп’ята,Сьогодні будемо подорожувати натхненно і завзято.
2-й учень
Просторами атмосфери на уроці помандруємоТа про її склад і особливості будови поміркуємо.
3-й учень
Попрацюєм вправно й вправно,Складних завдань розв’яжем нитку.
4-й учень
Вивчимо шари атмосфери, об’ємні й потужні,І працюючи у групах, будемо ми дружні.
5-й учень
Різні засоби пересування просторами оболонки залучимоІ значення «повітряного океану» для збереження життя озвучимо.
Учитель
Тож нашу експедицію пропоную розпочати,І уважно будову і склад атмосфери вивчати.
Повідомлення теми, мети, завдань уроку
Тема сьогоднішнього уроку — «Атмосфера, її склад і будова». Ми розглянемо значення атмосферного повітря, його склад, особливості будови повітряної оболонки Землі, її значення для збереження життя на планеті. Здійснимо цікаву, пізнавальну експедицію просторами атмосфери за допомогою аеростата, літака, космічного корабля. Уявно відвідаємо всі її шари і розв’яжемо багато складних завдань.
Урок за темою «Органічний світ Антарктиди» (7 клас)
Тип уроку: урок-мандрівка.
Пінгвінятко Макс
Добрий день, шановні друзі!Радий бути в вашім крузі.Я — південний диво-гість,Мабуть, знаєте усі,Що домівкою моєюЗвуть холодну білу фею.«Антарктида» називають,Де від морозу потерпають.По холодній цій погодіСтануть шарфи у пригоді.Я в мандрівку кличу вас,Уявно залишаєш клас.Це пустеля крижана,Неприступна є вона,Без знання її природи,Не дійдете з нею згоди.Тож мандрівка без знання,Як блукання навмання.Ви скоріш все пригадайте,Дам завдання — розгадайте!
Зупинка 1: Відбір
Як ви вже зрозуміли, природа Антарктиди надзвичайно сувора, тому здійснити мандрівку до її крижаних нетрів зможуть лише ті, хто добре обізнаний із законами її природи.
Гра «Вірю — не вірю»
Скажіть, які твердження правильні, а які — ні.
1.Клімат материка помірний, а в окремі місяці дуже холодний і суворий.
2.Клімат материка визначається насамперед географічним положенням у тропічних широтах.
3.У центральній частині материка з червня по серпень панує полярний день, а з грудня лютий — полярна ніч.
4.Однією з причин формування низьких температур на материку є малий кут падіння сонячних променів і низьке альбедо.
5.Найнижча температура на земній кулі (–100 °С) була зафіксована на цьому материку на британській станції «Восток».
6.Формування області високого тиску на материку зумовлює незначну кількість опадів.
Пінгвінятко Макс
Ви великі молодці,Беріть в руки олівціСтворимо зображення,Передамо враження.Влаштуєм разом галереюПро цю холодну, сніжну фею.
Зупинка 2: фотогалерея
На дошці розвішані кольорові фотографії Антарктиди.
Пінгвінятко Макс
Останні знімки присвячені нам, тваринам цієї крижаної пустелі. Хочете дізнатися про нас більше? Тоді уважно слухайте вчителя, адже сьогоднішній урок присвячений рослинному і тваринному світу моєї батьківщини. Він унікальний і неповторний!
Висновок
Нестандартні уроки мають надзвичайно велику базу для формування цікавих, творчих мотивацій навчально-пізнавальної діяльності, які дуже подобаються учням і завжди створюють ситуацію успіху.

Приложенные файлы

  • docx 25368017
    Размер файла: 15 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий