Ситуаційні_завдання_до_Т.1

Ситуаційне завдання №1.

Громадяни Циганов та Норко домовились про те, що Циганов (будівельник за фахом) у період літньої відпустки зробить ремонт у квартирі Норко. На вимогу Норко між громадянами було укладено письмовий договір, який містив усі необхідні умови, в тому числі строки, суму та порядок розрахунку. По закінченні робіт громадянин Циганов, отримавши обумовлену договором грошову винагороду в розмірі 2000 грн., сплатив певну суму прибуткового податку. Але після розгляду декларації про сукупний річний доход його було оштрафовано за те, що він займався підприємницькою діяльністю без державної реєстрації.
Питання:
1. Чи можна вважати діяльність, що нею займався Циганов, підприємництвом? Обґрунтуйте свою відповідь.
2. Яку суму прибуткового податку сплатив Циганов ?
3. Які органи розглядають справи, пов'язані із порушенням порядку зайняття підприємницькою діяльністю?

Ситуаційне завдання №2

Державна податкова адміністрація м. Києва звернулась до Публічного АТ "Радіозавод "Маяк" з попередженням про притягнення Публічного АТ до відповідальності у зв'язку з порушенням вимог чинного законодавства. На думку податківців, порушення законодавства полягало в неодержанні ліцензії на послуги із перевезення працівників цього підприємства з роботи додому автобусом, що був спеціально придбаний заводом з такою метою.
Питання:
1. Чи вважається діяльність підприємства зі здійснення автотранспортних перевезень власних працівників господарською? Чи має це значення у ситуації, що розглядається?
2. Чи потрібен спеціальний дозвіл (ліцензія) на здійснення подібних автотранспортних перевезень?
3. Чи мав право податковий орган взагалі здійснювати перевірку наявності ліцензії?

Ситуаційне завдання №3.

На початку 2012 р. до складу учасників товариства з обмеженою відповідальністю було введено нового учасника громадянина Ізраїлю, який вніс інвестицію до його статутного фонду у розмірі 100 тис. доларів США. Зважаючи на суму інвестиції, на зборах учасників цього громадянина було призначено на посаду президента товариства, хоча на території України він постійно не проживав, а займався налагодженням зв'язків з ізраїльськими партнерами.
Державна служба зайнятості винесла постанову про накладення на товариство стягнення у вигляді штрафу, посилаючись на відсутність дозволу на працевлаштування іноземного громадянина в Україні. Товариство оскаржило постанову до господарського суду, посилаючись на Конституцію України, згідно зі ст. 43 якої кожен має право на працю, а держава "гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності".
Питання:
1. Якими нормативними актами регламентовано необхідність отримання дозволу на працевлаштування іноземного громадянина в Україні? На яких роботодавців поширюються ці положення?
2. Які санкції передбачено для роботодавців, які використовують працю іноземців без дозволу державної служби зайнятості?
3. Яке рішення має прийняти господарський суд?

Ситуаційне завдання №4.

Посадову особу районної податкової інспекції було звинувачено у корупції і притягнуто до відповідальності за зайняття підприємницькою діяльністю. Під час перевірки було з'ясовано, що ця особа була учасником одного з товариств з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Працівник податкової служби заперечував проти звинувачення, посилаючись на те, що він як фізична особа учасник ТОВ не є підприємцем. Підприємницькою діяльністю, на його думку, займався не він, а засноване за його участю ТОВ.
Питання:
1. Які особи не можуть займатися підприємницькою діяльністю? Якими нормативними актами це визначається?
2. Чи заслуговують на увагу доводи працівника податкової служби?
3. Чи змінилася б ситуація, якби зазначена особа була учасником не ТОВ, а повного товариства?

Ситуаційне завдання №5
Підприємство, яке не підлягає приватизації, за виконання замовлення однієї іноземної фірми отримало прибуток у вільно конвертованій валюті, яка була зарахована на валютний рахунок підприємства. Між адміністрацією та трудовим колективом підприємства виник спір щодо розподілу прибутку. Адміністрація наполягала на тому, щоб більшу частину прибутку використати на придбання імпортного обладнання, оскільки обладнання підприємства морально застаріле.
Трудовий колектив вважає, що отриманий прибуток повинен бути розділений між працівниками підприємства, причому у валюті, внаслідок падіння курсу гривні по відношенню до долара США.
Питання:
Як і в якому порядку може бути вирішено спір? Чи має спір господарський характер?
Ситуаційне завдання №6

Які з наведених нижче ситуацій належать до господарських правовідносин? Обґрунтуйте свою відповідь:
а) Завод “Кварц” придбав для свої працівників у туристичному бюро три путівки до Болгарії;
б) Громадянина Сидорова, який зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності (має відповідне свідоцтво), притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху;
в) Товариство “Знання” уклало договір з фірмою “Кіт” на обслуговування та ремонт комп’ютерної техніки.
Ситуаційне завдання №7
Чи можна назвати підприємницькою таку діяльність:
а) громадянин будує будинок сусіду за винагороду;
б) громадянин купив акції АТ з метою одержання дивідендів;
в) некомерційне підприємство продає надлишки майна, що знаходиться у нього на балансі.
Ситуаційне завдання №8

Громадянин Петров, який здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, звернувся з позовом до господарського суду за захистом порушеного права. Суддя відмовив йому у прийнятті позовної заяви на тій підставі, що Петров не є учасником господарських відносин.
Питання:
Чи правомірна відмова судді? На що повинен був звернути увагу суддя господарського суду на стадії прийняття позовної заяви? Яким документом підтверджується статус Петрова – підприємця?
Що таке промисел і яке на Ваш погляд повинен прийняти рішення суддя в ситуації, коли позивач здійснює діяльність у вигляді промислу?


15

Приложенные файлы

  • doc 25367917
    Размер файла: 35 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий