до мКР 2

До групи кріплених вин входять такі види вина:
Портвейн – кріплене вино з фруктовим ароматом, що містить 17 – 29% об. спирту і 6 – 11 г/100 см3 цукру. Особливістю портвейнів є те, що у вино додають коньячний спирт.
Мадера – кріплене вино, яке готують шляхом витримки виноматеріалів з відносно високим вмістом дубильних речовин при доступі кисню та підвищеній температурі. Мадеру називають „жіночим коньяком”.
Марсала – кріплене вино, яке за органолептичними показниками близьке до мадери. Специфічні особливості зумовлені суслом, яке уварюється до карамелізації та появи коричневого забарвлення.
Херес – кріплене вино, яке відрізняється тим, що його споживні властивості формуються внаслідок життєдіяльності хересних дріжджів, які здатні утворювати на поверхні вин у неповних бочках плівку (солеру). Вино херес відрізняється легкою гірчинкою, горіховим присмаком, сильним різким букетом, колір – від золотистого до темно-бурштинового.

Десертні вина.
Десертні вина за вмістом цукру ділять на солодкі та лікерні.
До них відносять:
біле, рожеве, червоне десертні;
мускатні – отримують із мускатних сортів винограду у стадії повної зрілості і легкого підв’ялювання, які містять від 26 до 33% цукру;
токайського типу виробляють із сортів винограду Фурмінт і Гаре Левелю, які накопичили не менше 23% цукру.;
кагор відрізняється густим темно-червоним забарвленням з гранатовим відтінком, високою екстрактивністю з помітною терпкістю. Особливістю виготовлення є підігрів мезги парою до 55 – 650С;
лікерні – відрізняються від солодких вин відповідних типів більшою екстрактивністю, густотою і маслянистістю;
малага – вино, родом з Іспанії. Особливістю є те, що одна частина цього вина зброджується, а інша уварюється зі спиртом до отримання темного виноградного сусла з легким присмаком горілого, після чого обидві частини змішуються з утворенням вина темно-золотистого кольору. Це своєрідне вино зі смаком карамелі, горіхів та ізюму.
Зберігати вина слід у вентильованих приміщеннях, які не мають стороннього запаху при температурі від 8 до 160С, напівсолодкі і напівсухі - -2 – 80С, вермути – від 10 до 200С і відносній вологості повітря не вище 85%.


Приложенные файлы

  • doc 25367864
    Размер файла: 28 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий