Art-terapia temy k attestatsii


Арт-терапевтична робота з людьми похилого віку. Можливості арттерапії в проясненні екзистенціальної ситуації клієнта як умови побудови стратегії психотерапії. Діагностика за допомогою мандали рівня розвитку Я-духовного, архетип мандали.  
Аналіз можливостей танцювально – рухової терапії для роботи з проблемами підлітків. Психосоматика та протипоказання в танцювально-руховій терапії.
Арт-терапевтичні методи в роботі зі сновидіннями. Юнгіанскій підхід в арт-терапії. Психодраматичний підхід при інтерпретації психомалюнків. Інтепрітація глибинних проблем: символи едіпальной залежності. Робота зі снами через малюнок та колаж. 
Арт-терапевтичні техніки в роботі з ініціаційною терапією та етничними траційними ритуалами. Виготовлення рун (рисункові техніки, робота з мандалою, ліплення). Рунічні розклади, і розгляд їх на трьох рівнях (архетипическому, культуральному і особистісному). Виготовлення амулетів. Особливості групової та індивідуальної роботи.
Арт-терапевтичні техніки при використанні символдрами: робота з анімою та анімусом. Мотив «Сосуд», мотив «меч». 
Арт-терапія в роботі з вагітними та молодими мамами. Поєднання з техніками тілесно-орієнтованої терапії та дихальними вправами. 
 Арт-терапія в роботі з дошкільнятами. Техніки «дитячого малюнка», малювання руками (finger paints), «вимішування» фарб, робота з іграшками, «картонні чоловічки». 
Арт-терапія в роботі з підлітками. Особливості проведення арт-терапевтичних групп. Терапевтичні групи для дівчат. Методики індивідуальної роботи з малюнком («настрій», «автопортрет», «фамільний герб», «асоціативний і вільний малюнок» та ін.) .
 Арт-терапія в роботі з правопорушниками. 
Арт-терапія кризових станів. Техніки роботи з втратою. Техніки роботи з гострою травмою. Техніки роботи з суїцидальними станами. Метод Мерелін Мюррей. 
 Арттерапія кризовому стані. Авторська малюнкова техніка «Шлях» при роботі з кризовими станами. 
 Архетипна маска і архетипове амплуа, можливості драматизації внекультурального рівня. Ініціаційна терапія. Особливості роботи з дітьми та дорослими, індивідуальні та групові техніки. 
АСПН: особливості роботи з серією тематичних психомалюнків протагоніста. Техніки найменш хворобливого доступу до глибинного несвідомого: дитячі травми (травми розвитку, abuse тощо), доступ до енергетичних ресурсів та ресурсів креативності. 
 АСПН: робота з груповими феноменами. Групові техніки: «діалог» малюнок по колу, груповий малюнок, колажі, мозаїки, асоціативні і вільні малюнки, "подарунки", колективний автопортерт, та ін. 
 Види казкотерапії: інтерпретація, твір, ілюстрування, казкової подорожжі, медитативна та ресурсна казки, драматерапія казки. Особливості роботи з дітьми та дорослими, індивідуальні та групові техніки. 
Використання арт-терапії в роботі з бездомними.
 Драматерапія і маріонетки. Цілющі можливості маріонетки. Монодраматичні техніки. 
Екзистенціональна арт-терапія. Техніки: "Прагнення"; "Самотність, ізоляція, віддаленість"; "Контакт з самотністю"; "Свобода у моєму уявленні"; "Свобода від чого чи для чого"; "Моя екзистенція". 
Етнотерапія, використання фольклору в корекції.
 Інтегративний підхід в арттерапії. Поєднання з іншими видами арттерапії та тілесно-орієнтованої психотерапією. Давні, магічні, народні танці в поєднанні з розписом тіла. Етнотерапія: базові положення, сфери застосування, психотерапевтичні показання, види. 
 Кольоротерапія.  Психофізіологічне і психологічну дію кольору, рівень апліфікаціі кольору (архетипний, культуральний, особистісний).Прямий вплив кольору. Діагностичні можливості кольоротерапії. Особливості роботи з дітьми та дорослими, індивідуальні та групові техніки. 
Компьютерна арт-терапія у роботі з дітьми та підлітками: діагностика, корекційні прийоми. Анімація, флеш-тренінг, планшетна графіка, піксельна графіка.
 Маскотерапія та робота з  ляльками та маріонетками. Особливості роботи з дітьми та дорослими, індивідуальні та групові техніки. Етномаски.  
Методи інтегративної та тілесно – орієнтованої психотерапії в діагностиці та корекції внутрішніх конфліктів особистості.
Методики корекції дитячих – батьківських відносин засобами арт– терапії.
 Поєднання драматерапіі і роботи з масками. Робота з масками в індивідуальному і груповому режимі: малювання масок, маски з пап'є маше, робота з готовими масками. Маска як спосіб роботи з «персоною» і «тінню». 
Предметні моделі в арт-терапії: робота з каменями, іграшками, ляльками для діагностики сімейних відносин. Особливості роботи з дітьми та дорослими, індивідуальні та групові техніки. 
Програма  казкотерапії  «Стежка до свого Я» Хухлаєвої. .
Психологічна підтримка дитини засобами арт– терапії.
 Психотерапевтичні можливості ляльок, маріонеток, пальчикових ляльок. Робота з архетипними маріонетками. Особливості роботи з дітьми та дорослими, індивідуальні та групові техніки.  
Работа з мандалами: діагностика, символіка, архетип мандали, мандала як спосіб «дуже глибинної аутопсіхотерапіі» (К. Юнг). Робота з християнськими і східними мандалами, індивідуальна та групова мандали, насипна мандала, «мандала відкритого центру», «мандала сили» і т.п. 
Робота з життєвими кризами в арт-терапії. Техніка "Дорога життя" - виявлення труднощів у процесі пошуку індивідуального життєвого шляху, заборон та шляхи подолання . Техніка "Книга" - доступ до внутрішніх імпульсів та намірів, до заборонених бажань, які можуть бути трансформовані в зовнішню активність. Медитація "Старець" - доступ до глибинних ресурсів і усвідомлення екзистенції.
  Театр імпровізації: міфодрама, комедія дель арте. Техніки роботи з гримом (парне і індивідуальне гримирование, «фантазійний грим», ресурсне гримирование, «маска страху» і т.п.). 
Теорія і практика використання лялько терапії у корекційній діяльності
 Техніки психоаналітичної арттерапії для виявлення і усвідомлення витісненого афекту при пріхотерапіі невротичних і психосоматичних розладів: каракулі (особливості роботи з дітьми, дорослими, психіатричними пацієнтами), монотипії, техніка «Автопортрет». 
 Техніки роботи з глиною: ресурси трансформації, екзистенційні ресурси метаморфози.  «Опір матеріалу» при ліпленні. Робота з «ідеальною моделлю», з болем, з агресією. Особливості роботи з дітьми та дорослими, індивідуальні та групові техніки. 
 Техніки роботи з пісочницею у сімейному консультуванні, з дітьми, підлітками, дорослими. Особливості інтерпритації символів.
 Фототерапія. Робота з готовими знімками. Критерії відбору фотоматеріалів.Створення сімейних альбомів. Відмінність фототерапії, фото-арт-терапії та терапевтичної фотографії.


Приложенные файлы

  • docx 24024105
    Размер файла: 21 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий