1,51653E+15


ЗАДАЧІ НА ІСПИТ
1.Приватний підприємець Казмірчук О.Б., для здійснення своєї підприємницької діяльності, після державної реєстрації, розмістив торговельну палатку на своїй земельній ділянці, розташованій на землях садівничого товариства. В свою чергу, місцевий орган державної виконавчої влади (орган місцевого самоврядування) заперечував проти встановлення відповідної торговельної точки, оскільки у приватного підприємця не було дозволу на її відкриття та не сплачено збір за отримання такого дозволу.
Запитання:
Чи має право приватний підприємець розмістити торговельну палатку на своїй земельній ділянці, розташованій на землях садівничого товариства?
Якими нормативними актами визначені підстави та порядок відкриття торгової точки?
Чи змінилась ситуація, якщо б приватний підприємець використовував власний будинок, який знаходиться на цій землі, під торгову точку?
На скільки є правомірними вимоги органу місцевого самоврядування?
2. Дем'яненко І.С. - суб'єкт підприємницької діяльності, після державної реєстрації, здійснював торгівлю у стаціонарних приміщеннях на території ринку. Адміністрація ринку висунула вимогу до підприємця Дем'яненко І.С., щодо укладання договору оренди за торгівлю на території ринку. В свою чергу, Дем'яненко відмовився укладати договір оренди, мотивуючи це тим, що здійснення торгівлі через стаціонарні приміщення фізичними особами суб'єктами підприємницької діяльності можливе без укладання такого договору.
Запитання:
1.Яка процедура здійснення торгівлі на території ринку?
2.Чи необхідно фізичним особам – суб’єктам підприємницької діяльності, торгують у стаціонарних приміщеннях (магазинах, кіосках, палатках) на території ринку, укладати з адміністрацією ринку договір оренди?
3.Чи змінилася б ситуація, якщо б фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності здійснював торгівлю через контейнери та розбірні конструкції?
3.Підприємство оптової торгівлі в січні поточного року здійснювало розрахунки з покупцями (суб’єктами підприємницької діяльності) за продані товари як у безготівковій, так і в готівковій формі. Причому розрахунки в готівковій формі здійснювалися через касу підприємства з оформленням прибуткових і видаткових ордерів і видачею відповідних квитанцій, підписаних і засвідчених печаткою у встановленому порядку. Однак, як виявилося, Законом про РРО встановлено, що підприємства оптової торгівлі повинні здійснювати розрахунки в готівковій формі із застосуванням РРО.
Запитання:
1.Чи потрібно підприємству оптової торгівлі використовувати РРО за продані товари як у безготівковій, так і в готівковій формі.
2.Чи передбачені Законом про РРО фінансові санкції за здійснення торгівлі без застосування РРО і в якому розмірі?
4.Громадянин Сергієнко О.П. під час здійснення покупки (шкіргалантерейних товарів) попросив у продавця товару - приватного підприємця Іванова С. П. – платника єдиного податку, видати йому товарний чек на придбаний ним товар, та вказати у ньому гарантійний термін. Однак Іванов С.П. зазначив, що не зобов'язаний видавати товарний чек, оскільки, законодавчо не визначено порядок видачі товарних чеків та їх реквізити.
Запитання:
1.Чи правомірні вимоги громадянина Сергієнка О.П.?
2.Що таке товарний чек та які реквізити повинен містити товарний чек?
3.Чи встановлені законодавством гарантійні терміни для шкіргалантерейних товарів?
4.Яким чином має бути вирішена дана справа?
5.Приватне підприємство "Геліос" має роздрібну торговельну мережу, яка складається з 20 магазинів. Товар, отриманий від постачальників, спочатку поставляється на базу підприємства, а потім відпускається у магазини. При здійсненні відпуску товару в магазині у накладних робиться позначка про те, що сертифікати відповідності на відпущений товар знаходяться на базі приватного підприємства "Геліос". Такий порядок прийнятий з тієї причини, що постачальники при відпуску кожної партії товару видають один примірник сертифіката. Посадові особи органу у справах захисту прав споживачів вимагають наявності копій сертифікатів, засвідчених печаткою постачальників товарів, у кожній торговельній точці.
Запитання:
1.Чи визначено законодавством наявність сертифіката на кожній торговельній точці?
2.Чи правомірні такі вимоги посадовими особами органу у справах прав споживачів?
3.Обґрунтуйте свою відповідь.
6.Торговельне підприємство "Дункан" займалося оптовою торгівлею напоїв. При здійсненні планової перевірки інспектор фіскальної служби вияв, що на реалізацію таких напоїв як "Джин-тонік", «Ром-кола», у торговельного підприємства відсутня ліцензія. Власник такого підприємства мотивував це тим, що оптова торгівля цього напою не підлягає ліцензуванню, оскільки не відноситься до алкогольних напоїв. Інспектор фіскальної служби не погодився із твердженням керівника підприємства і наклав штраф за здійснення такої діяльності без ліцензії. В кінці цього ж робочого дня, той самий інспектор фіскальної служби, прийшов знову і наклав повторний штраф за реалізацію напоїв "Джин-тонік" та "Ром-кола" без ліцензії.
Запитання:
1.Чи підлягає ліцензуванню реалізація напоїв «Джин-тонік», «Ром-кола»?
2.Яка відповідальність передбачена за здійснення торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії?
3.Чи може бути накладено декілька штрафів в один і той самий день одним за те саме правопорушення і тим же органом фіскальної служби?
7.В 2008 році гр. Васильніков зареєструвався в органах державної реєстрації, як фізична особа-підприємець. Після чого він надавав послуги по перевезенню пасажирів і вантажу на легкових автомобілях-таксі. В арсеналі такої діяльності були задіяні 10 легкових автомобілів. Після здійснення перевірки, в травні 2010 року, інспектор фіскальної служби, виявив порушення з боку приватного підприємця. Інспектор фіскальної служби зазначив, що надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі підлягають ліцензуванню, окрім того інспектор фіскальної служби зауважив, що потрібно мати ліцензію на кожен транспортний засіб. В зв'язку з цим, на приватного підприємця були накладені штрафні санкції. В свою чергу, підприємець зазначив, що при здійсненні надання послуг перевезення на легкових автомобілях-таксі він не отримав ліцензії, оскільки в п.33 ст. 9 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" від 6 січня 2001 р., зазначено, що ліцензію потрібно отримати для надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, але, щодо таксі нічого не зазначено.
Запитання:
1.Чи потрібно мати ліцензію на надання послуг по перевезенню пасажирів і вантажів на таксі?
2.Чи правомірні вимоги інспектор фіскальної служби з приводу отримання ліцензії на кожний транспортний засіб?
3.Чи можна притягти суб'єкта господарювання до адміністративної відповідальності без наявності ліцензії?
4.Аргументуйте свою відповідь.
8. Торговельне підприємство "Медікомгруп" вирішило займається торгівлею медичних препаратів партіями. В ході планування такої діяльності, у підприємства постало питання, щодо придбанням ліцензії, а саме, яку ліцензію придбавати, на оптову чи роздрібну торгівлю медикаментами. Керівник торговельного підприємства вирішив звернутися за роз'ясненням, щодо придбання ліцензії до Державної фіскальної служби. В фіскальній службізазначили, що оскільки законодавчо не урегульоване визначення оптової і роздрібної торгівлі, то питання придбання тієї чи іншої ліцензії (на оптову чи роздрібну торгівлю), є не принциповим?
Запитання:
1. Якими нормативно-правовими актами визначено поняття оптової та роздрібної торгівлі?
2. Яку ліцензію (оптову чи роздрібну) необхідно придбати підприємству, якщо воно має намір здійснювати реалізацію медикаментів партіями?
3.Чи справедлива точка зору фіскальної служби?
9. Торговельне підприємство "ТОВ "САМ" зареєструвало знак для товарів та послуг у вигляді зображення яблука та підпису внизу великими літерами "САМ", а також найменування товариства "САМ". Через деякий час працівники фірми випадково виявили, що схожий знак для товарів та послуг використовується ПП "Взуттєва фабрика "САМ".
Вважаючи, що наявність двох юридичних осіб зі схожими найменуваннями та знаками для товарів та послуг може призвести до плутанини та введення споживачів у оману, туристичне агентство звернулося до господарського суду з вимогою про заборону використовувати взуттєвою фабрикою знаку для товарів та послуг та про примусове перейменування фабрики.
Запитання:
1. Яким чином здійснюється реєстрація знаків для товарів та послуг?
2. Чи є використання відповідачем товарного знаку, схожого на товарний знак позивача, неправомірним?
3. Чи є підстави для задоволення вимог позивача?
10. Підприємство оптової торгівлі в січні поточного року здійснювало розрахунки з покупцями (суб’єктами підприємницької діяльності) за продані товари як у безготівковій, так і в готівковій формі. Причому розрахунки в готівковій формі здійснювалися через касу підприємства з оформленням прибуткових і видаткових ордерів і видачею відповідних квитанцій, підписаних і засвідчених печаткою у встановленому порядку. Однак, як виявилося, Законом про РРО встановлено, що підприємства оптової торгівлі повинні здійснювати розрахунки в готівковій формі із застосуванням РРО.
Запитання:
1.Чи потрібно підприємству оптової торгівлі використовувати РРО за продані товари як у безготівковій, так і в готівковій формі.
2.Чи передбачені Законом про РРО фінансові санкції за здійснення торгівлі без застосування РРО і в якому розмірі?
11. Торговельно-закупівельне підприємство звернулося до Облпотребсоюзу з проханням придбати для нього яблука за домовленою ціною. Облпотребсоюз поручив виконання договору своїм заготівельним пунктам. Але придбати яблука за домовленою ціною через неврожайність не вдалось. Заготівельні пункти закупили яблука за більш високою ціною. Торговельно-закупівельне підприємство відмовилось сплачувати вартість яблук за ціною їх придбанні і сплатило Облпотребсоюзу вартість яблук з розрахунку ціни, яка була передбачена договором.
Облпотребсоз звернувся до господарського суду з вимогою до підприємства сплатити різницю в ціні.
Запитання:
1.Які ознаки договору оптової купівлі-продажу?
2.Хто є сторонами за договором оптової купівлі-продажу?
3.Чи правомірні вимоги Облпотребсоюзу в даній ситуації?
4.Яке рішення має винести господарський суд?
12.Антимонопольний комітет України під час здійснення перевірки встановив, що ТОВ «Яричів» неправдиві відомості про споживчі властивості крекеру під назвою «Вершковий Yarych». Зокрема, товариство неправомірно вирисовувало позначення «Вершковий» в той час, як відповідна добавка у складі продукту відсутня. Такі дії посадовою особою Антимонопольного комітету України були визнані порушенням законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.
Запитання:
1.Чи є в діях ТОВ «Яричів» ознаки порушень законодавства?
2.Визначіть які норми законодавства були порушені ТОВ «Яричів»?
3.Які санкції можуть бути застосовані посадовою особою Антимонопольного комітету України до ТОВ «Яричів»?
13.Посадова особа обласної інспекції у справах захисту прав споживачів Онопенко А.А. під час перевірки діяльності підприємства «Добробут», яке займається торговельною діяльністю продовольчими товарами, виявив наступні недоліки:
- зберігання продовольчих товарів кисломолочного асортименту без холодильника;
- часткову відсутність документів, що свідчить про належну якість продуктів харчування.
На підставі того, що зазначені порушення були виявлені вдруге, Онопенко А.А. склав акт про тимчасове припинення діяльності підприємства.
Запитання:
1. Чи правомірні дії Онопенка?
2. Які підстави для тимчасового припинення діяльності підприємства встановлені законодавством?
3. Хто приймає рішення про тимчасове припинення діяльності підприємства сфери торгівлі, громадського харчування та послуг?
4. Складіть акт перевірки підприємства «Добробут».?
14. Приватне підприємство «Лелека», яке працює у сфері громадського харчування, реалізувало товари, які не відповідали вимогам нормативних документів. Деяким покупцям продаж товарів здійснювався без видачі фіскального чеку. На дане підприємство поступила скарга до обласної інспекції у справах захисту прав споживачів.
Запитання:
1.Якими повноваженнями наділені територіальні органи у справах захисту прав споживачів по перевірці реалізації продукції?
2.Чи має право інспекція у справах захисту прав споживачів припинити діяльність суб’єкта господарювання?
15.Обласна інспекція у справах захисту прав споживачів здійснило перевірку діяльності магазину «Прометей». За результатами перевірки було складено акт про реалізацію недоброякісної продукції і ухвалено рішення про тимчасове припинення торговельної діяльності цього магазину.
Запитання:
1.Чи має право управління у справах захисту прав споживачів здійснювати перевірку діяльності магазина «Прометей»?
2. Які нормативні документи складає управління у справах захисту прав споживачів за результатами перевірки?
3.Чи правомірне ухвалення рішення? Чи можна його оскаржити?
16.Територіальна служба з питань захисту прав споживачів перевірило центральний ринок міста. В ході перевірки встановлено грубі порушення вимог чинного законодавства про захист прав споживачів, які можуть заподіяти шкоду здоров’ю та майну споживачів, а саме:
-на ринку нема належних умов для ведення торговельної діяльності;
-на п’яти місцях разом реалізують готову до вживання та сиру продукцію (копчену рибу, морожену рибу, м’ясо, ковбасні вироби);
-харчові продукти реалізують без додержання температурних режимів зберігання, без відповідного обладнання;
-реалізують разом харчову продукцію з товарами парфюмерно-косметичного призначення;
-нема цінників на товари.
Запитання:
Норми яких нормативних актів були порушені в цьому випадку
Сформулюйте повноваження у цій ситуації органу у справах захисту прав споживачів.
Які санкції можуть бути застосовані державними органами?
17.Роблячи покупки, Ніна Філоненко зацікавилася товаром, виставленим на невеликому лотку з м’ясопродуктами. Розглядаючи товар, Філоненко помітила, що таблички приналежності торговельної точки з найменуванням підприємства, що здійснює виїзну торгівлю, не було, а на питання з приводу підприємства-господаря цієї торговельної точки продавець відповіла зустрічним питанням: «А вам навіщо це треба?» Коли Філоненко підійшла до терезів, то побачила, що стрілка відхилена від нуля на 15 грамів. Вона попросила зважити ковбасу. Коли продавець назвала вартість, Ніна попросила відрегулювати терези і зважити ще раз. Продавець голосно обурилася таким проханням.
Запитання:
1.Які правила торговельного обслуговування були порушені в даному випадку?
2.Які санкції і якими органами можуть бути застосовані санкції за визначені види правопорушень?
3. Якими чином Ви пропонуєте захистити права Ніни Філоненко.
18.Під час чергової перевірки службові особи Держпродспоживзахисту України 10.12.2011 року у кіоску № 10 приватного підприємця Хоменко Л.В., який здійснював торгівлю алкогольними напоями, виявив наступні порушення: торгівля алкогольними напоями без на право здійснення торгівельної діяльності та торгівля без ліцензії на право здійснення оптової та роздрібної торгівлі спиртом, алкогольними напоями.
Держспоживзахист виніс постанову про адміністративне правопорушення і притягнув Хоменко Л.В. до адміністративної відповідальності за ст. 155 ч.1 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу в розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян за ст. 155 ч.1 та 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за ст. 156 КУпАП.
Запитання:
1. Чи правомірні дії ДержспоживзахистуУкраїни в даному випадку?
2. На підставі діючого законодавства визначте, як можливо стягнути штраф у разі ухилення Хоменко Л.В. від сплати штрафу у встановлений законом строк.
3. Керуючись ст. 288, 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначте порядок оскарження Постанови про покладення штрафу.
19.Здійснюючи перевірку діяльності магазину «Алан» 5.08.2011 року, службові особи Держспоживінспекції України виявили допущення обрахунку споживачів на суму 163 гривні. Фіскальний чек на апараті розрахункових операцій не вибито та не видано споживачеві.
Запитання:
1. На підставі діючого законодавства визначте які порушення були здійснені продавцем цього магазину.
2. До якої відповідальності треба притягнути продавця цього магазину за скоєні порушення? Обґрунтуйте свою відповідь.
3. Який порядок притягнення до адміністративної відповідальності передбачений законодавством?
20.Працівники служби з питань захисту прав споживачів перевіряв стан дотримання законодавства про захист прав споживачів у товаристві «Кетерінг», що знаходиться в Печерському районі міста Києва. 20.12.2011 року встановили, що в магазині цієї фірми реалізовуються товари, які не відповідають вимогам нормативних документів, без сертифікатів відповідності та вичерпаними термінами придатності.
Запитання:
1. На підставі аналізу нормативно-правових актів знайдіть ті статті, які були порушені фірмою «Кетерінг».
2. Визначіть процедуру накладення санкцій на суб’єкта господарювання держпродспоживзахистом..
3. Які можливі дії з боку територіального управління передбачені законодавством у разі невиконання порушником постанови про накладання стягнення?
21.У магазині підприємства громадського харчування «Затишок» буфетниця Мельниченко С.В. при контрольній закупці на суму 1570 грн. допустила обрахунок споживача на суму 80 грн. Фіскальний чек не видала. Завишена ціна на 1 пляшку на 10 грн. Та усього реалізувала 380 пляшок.
Запитання:
1. Норми яких законодавчих актів України були порушені буфетницею Мельниченко С.В.
2. До якої відповідальності слід притягнути Мельниченко в даному випадку?
3. Визначте вид стягнення за ці порушення та складіть протокол у відповідній формі.
22.Приватний підприємець Казмірчук О.Б., для здійснення своєї підприємницької діяльності, після державної реєстрації, розмістив торговельну палатку на своїй земельній ділянці, розташованій на землях садівничого товариства. В свою чергу, місцевий орган державної виконавчої влади (орган місцевого самоврядування) заперечував проти встановлення відповідної торговельної точки, оскільки у приватного підприємця не було дозволу на її відкриття та не сплачено збір за отримання такого дозволу.
Запитання:
Чи має право приватний підприємець розмістити торговельну палатку на своїй земельній ділянці, розташованій на землях садівничого товариства?
Якими нормативними актами визначені підстави та порядок відкриття торгової точки?
Чи змінилась ситуація, якщо б приватний підприємець використовував власний будинок, який знаходиться на цій землі, під торгову точку?
На скільки є правомірними вимоги органу місцевого самоврядування?
23.На підставі неодноразових скарг покупців про продаж свіжих апельсинів і лимонів без сертифікатів якості та обрахування при їх покупці, службовими особами державної інспекції з питань захисту прав споживачів в місті Києві 05.11.2011 року була здійснена перевірка магазину «Обрій» приватного підприємства. При перевірці був встановлений факт допущення у продаж директором магазину Ткаченко В.П. та продавцем Герасименко Я.А. свіжих апельсинів, лимонів, ківі, бананів без сертифікатів якості. Продаж товарів проводився на вазі з розбитим склом, не читаючим клеймом, гірі були зовсім не клеймені. Виходячи з того, що Ткаченко та Герасименко раніше вже притягувались до адміністративної відповідальності, працівники департаменту склали по цьому факту постанову про адміністративне правопорушення.
Запитання:
1. Норми яких нормативно-правових актів були порушені та в якій частині
2. В Кодексі України про адміністративні правопорушення знайдіть які правопорушення були скоєні даними особами, визначте їх ознаки та відповідальність.
24. ПАТ «Платинум Банк» розмістило рекламну інформацію такого змісту: «весняні кредити та весняні дарунки 0% акція». При цьому, банк не вказував інформацію про суму всіх витрат споживача за користування кредитом, що становить більше ніж 35 % у рік. Йдеться про річну відсоткову ставку в розмірі 0,0001 %, розміри комісії за надання кредиту та щомісячної комісії за користування кредитом, вартість обов’язкового страхування життя позичальника.
В свою чергу, споживачі кредитних правовідносин звернулись до Житомирського відділення Антимонопольного комітету за захистом своїх прав.
Запитання:
1.Чи є в змісті розміщеної рекламної інформації ПАТ «Платинум Банк» порушення вимог законодавства? Якщо так, то норми яких нормативних актів були порушені?
2.Які санкції можуть бути застосовані відділенням Антимонопольного комітету до ПАТ «Платинум Банк»?
25.ТОВ «Український Прогресивний Альянс» в рекламних оголошеннях споживачам гарантувало надання позик, проте фактично підприємство здійснювало діяльність з адміністрування фондів груп, сформованих за рахунок внесків споживачів. Крім того, у разі виходу учасника з групи без попереднього отримання дозволу на оформлення позики, гарантійний платіж та адміністративні витрати учаснику не поверталися.
Запитання:
1. Чи можна такі дії товариства визнати порушенням законодавства про захист від недобросовісної конкуренції. Якщо так, то в якій частині?
2. Які норми законодавства були порушені ТОВ «Український Прогресивний Альянс»?
3. Які санкції може застосувати Антимонопольний комітет України до ТОВ «Український Прогресивний Альянс»?
26.Рекламне агентство - товариство з обмеженою відповідальність (ТОВ) «Сіріус» розмістило в метро у вигляді постерів зі змістом: «У вас ще є депозити у банку Орхідс ??? Тоді Вам може знадобитись наша допомога. Асоціація захисту вкладників. Безкоштовні консультації та допомога за тел...".
Не погодившись з такою рекламою банк «Орхідс» звернувся до господарського суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Сіріус» про спростування недобросовісної реклами та стягнення шкоди.
Запитання:
1.Чи є рекламою інформація розміщена ТОВ «Сіріус»?
2.Чи можна вважати розміщену інформацію недобросовісною та в якій частині? Які доводи можуть бути надані щодо достовірності інформації?
3.Норми якого нормативного акту можуть бути застосовані у випадку недостовірної інформації?
27.Торговельне підприємство "Дункан" займалося оптовою торгівлею напоїв. При здійсненні планової перевірки інспектор фіскальної служби вияв, що на реалізацію таких напоїв як "Джин-тонік", «Ром-кола», у торговельного підприємства відсутня ліцензія. Власник такого підприємства мотивував це тим, що оптова торгівля цього напою не підлягає ліцензуванню, оскільки не відноситься до алкогольних напоїв. Інспектор фіскальної служби не погодився із твердженням керівника підприємства і наклав штраф за здійснення такої діяльності без ліцензії. В кінці цього ж робочого дня, той самий інспектор фіскальної служби, прийшов знову і наклав повторний штраф за реалізацію напоїв "Джин-тонік" та "Ром-кола" без ліцензії.
Запитання:
1.Чи підлягає ліцензуванню реалізація напоїв «Джин-тонік», «Ром-кола»?
2.Яка відповідальність передбачена за здійснення торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії?
3.Чи може бути накладено декілька штрафів в один і той самий день одним за те саме правопорушення і тим же фіскальним органом?
28.Здійснюючи перевірку діяльності магазину «Алан» 5.08.2011 року, службові особи Держпродспоживзахисту України виявили допущення обрахунку споживачів на суму 163 гривні. Фіскальний чек на апараті розрахункових операцій не вибито та не видано споживачеві.
Запитання:
1. На підставі чинного законодавства визначте які порушення були здійснені продавцем цього магазину.
2. До якої відповідальності треба притягнути продавця цього магазину за скоєні порушення? Обґрунтуйте свою відповідь.
3. Який порядок притягнення до адміністративної відповідальності передбачений законодавством?
29. Законодавством про рекламу встановлено, що рекламодавці тютюнових виробів та алкогольних напоїв зобов’язані спрямовувати на виробництво соціальної рекламної інформації щодо шкоди тютюнокуріння та вживання алкоголю не менше 5 % коштів, витрачених на розповсюдження ними у межах України реклами тютюнових виробів та/або алкогольних напоїв.
Запитання:
1.Якою статтею Закону України «Про рекламу» передбачено зобов’язання рекламодавців спрямовувати кошти на виробництво соціальної рекламної інформації щодо шкоди тютюнокуріння та вживання алкоголю?
2.Чи мають право податкові органи контролювати дотримання законодавства про рекламу?
3.Які штрафні санкції передбачено законодавством за несплату коштів на виробництво соціальної реклами?
4.Які державні органи мають право застосовувати штрафні санкції у разі не відрахування відповідних коштів?
30.Приватне підприємство володіє рекламними щитами в багатьох містах України. На одному з таких щитів, встановленому поблизу навчального закладу було розміщено рекламу тютюнових виробів. Обласне управління у справах захисту прав споживачів з посиланням на ст. 5 Закону України "Про захист прав споживачів" вимагає, щоб підприємство надало довідку про вартість реклами, розміщеної на рекламному щиті та демонтувало щит з рекламою тютюнових виробів.
Запитання;
1.Який порядок встановлений законодавством щодо реклами тютюнових виробів?
2.Чи правомірні вимоги управління у справах захисту прав споживачів?
3.Які види порушень вимог законодавства були вчинені організацією?
4.Навіщо управлінню у справах захисту прав споживачів довідка про вартість реклами?
5.Які санкції має застосувати управління по захисту прав споживачів
31.Територіальна служба Держпродспоживзахисту перевірила центральний ринок міста. В ході перевірки встановлено грубі порушення вимог чинного законодавства про захист прав споживачів, які можуть заподіяти шкоду здоров’ю та майну споживачів, а саме:
на ринку нема належних умов для ведення торговельної діяльності;
на п’яти місцях разом реалізують готову до вживання та сиру продукцію (копчену рибу, морожену рибу, м’ясо, ковбасні вироби);
харчові продукти реалізують без додержання температурних режимів зберігання, без відповідного обладнання;
реалізують разом харчову продукцію з товарами парфюмерно-косметичного призначення;
нема цінників на товари.
Запитання:
Які правила торговельного обслуговування населення були порушені (наведіть статті відповідних нормативно-правових актів)?
Як санкції можна застосувати в даній ситуації?
Сформулюйте повноваження у цій ситуації органу у справах захисту прав споживачів.
32. Обласна служба Держпродспоживзахисту здійснила перевірку діяльності магазину «Прометей». За результатами перевірки було складено акт про реалізацію недоброякісної продукції і ухвалено рішення про тимчасове припинення торговельної діяльності цього магазину.
Запитання:
1.Чи має право служба Держпродспоживзахисту здійснювати перевірку діяльності магазина «Прометей»?
2. Які нормативні документи складає управління служби Держпродспоживзахисту результатами перевірки?
3.Чи правомірне ухвалення рішення? Чи можна його оскаржити?
33.Приватне підприємство «Лелека», яке працює у сфері громадського харчування, реалізувало товари, які не відповідали вимогам нормативних документів. Деяким покупцям продаж товарів здійснювався без видачі фіскального чеку. На дане підприємство поступила скарга до обласної служби Держпродспоживзахисту.
Запитання:
1.Якими повноваженнями наділені територіальні органи у справах захисту прав споживачів по перевірці реалізації продукції?
2.Чи має право служба Держпродспоживзахисту припинити діяльність суб’єкта господарювання?
Посадова особа обласної служби Держпродспоживзахисту Онопенко А.А. під час перевірки діяльності підприємства «Добробут», яке займається торговельною діяльністю продовольчими товарами, виявив наступні недоліки:
- зберігання продовольчих товарів кисломолочного асортименту без холодильника;
- часткову відсутність документів, що свідчить про належну якість продуктів харчування.
34.На підставі того, що зазначені порушення були виявлені вдруге, Онопенко А.А. склав акт про тимчасове припинення діяльності підприємства.
Запитання:
1. Чи правомірні дії Онопенка?
2. Які підстави для тимчасового припинення діяльності підприємства встановлені законодавством?
3. Хто приймає рішення про тимчасове припинення діяльності підприємства сфери торгівлі, громадського харчування та послуг?

Приложенные файлы

  • docx 23937932
    Размер файла: 41 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий