Нафтопереробна компанія будує новий завод для виробництва 4 видів продукції


Хемдіа Таха – иследования операций
Нафтопереробна компанія будує новий завод для виробництва 4 видів продукції. Дизельне паливо, бензин, мастильні матеріали, авіаційне паливо. Попит на ці види продукції складає відповідно 14, 30, 10, 8 тис. барелів в день. Компанія склала контракти з Іраном і Обєднаними арабськи еміратами на постачання сироної нафти танкерами. Оскільки об’єми видобування нафти квотується рішенням ОПЕК, компанія розраховує, що не менше 40% нафти вона буде отримувати з Ірану, а все інше з арабських еміратів. Компанія також прогнозує, що в найближчі 10 років, попит на її продукцію і квоти на сиру нафту не зміняться.
Нафта, яка постачається з Ірану і об’єднаних еміратів відрізняється своїми якостями. Із одного бареля іранської нафти можна виготовити 0,2 барелі дизельного палива, 0,25 барелі бензину, 0,1 барелів мастильних матеріалів і 0,15 барелів авіаційного палива. Відповідні числа для барелів з об’єднаних еміратів 0,1, 0,6, 0,15, 0,1.
Компанії потрібно визначити мінімальне завантаження нафти для свого заводу.
Задача на складання сумішей. При створення сплаву для нової продукції використовується залізна руда, яка отримується з 4різних шахт. Як показав аналіз щоб отримати сплав з необхідними властивостями необхідно задовольнити мінімальні вимоги по 3 основним елементам, які для простоти позначили a,b,c. Зокрема кожна тонна руди повинна складатися з неменше 5 футів елементів а, 100 кг елемента b, 37 елемента с. Руда з кожної шахти містить всі три елемента, але в різних кількостях, склад руди наведений в наступній таблиці. Знайти таку комбінацію сплаву з кожної шахти щоб задовольнялися мінімальні вимоги і ціна була найдешевша.
Задача на розклад руху. Міська компанія автотранспорта вивчає можливість вести таку систему руху міських автобусів, яка знизила б проблему загазованості в місті шляхом зменшення кількості використаних автобусів. Спочатку необхідно було визначити мінімальну кількість автобусів, яка необхідна для задоволення транспортних потреб городян. Подальше вивчення цього питання дозволило апроксимувати добову потребу в автобусах фукціїєю з 4 годинними інтервалами постійних значень. Ця функція показана на наступному малюнку. При складанні розкладу руху автобусів необхідно враховувати, що кожен автобус повинен знаходитися на лінії неперервно на протязі 8 годин (одна робоча зміна). Отже необхідно визначити кількість автобусів, які виходять на лінію в певну зміну, так щоб задовільнити мінімальні потреби в транспортних послугах і по можливості мінімізувати загальну кількість автобусів, що виходять на лінію на протязі доби.
Деякий інвестор має 4 проекти інвестування суми в розмірі 100 000 доларів. В наступній таблиці показано грошові потоки для кожного інвестиційного проекту. Інвестор також може покласти гроші під 6,5% річних, гроші отримані по результатам року можна реінвестувати в наступні роки. Найдіть рішення, яке оптимізує розміщення інвестицій.
Ст.88, упражнение 2.5, задача 12Завод производит три типа

Приложенные файлы

  • docx 23904933
    Размер файла: 16 kB Загрузок: 1

Добавить комментарий