задачі психомоторний розвиток

Ситуаційна задача 1.
Новонароджена дитина, віком 1 день, народилась від другої доношеної вагітності. Вагітність і пологи протікали без особливостей. При огляді: рухи атетозоподібні, гіпертонус м’язів-згиначів, крик голосний, сон тривалий, природжені безумовні рефлекси викликаються жваво; зоровий аналізатор – світлобоязнь, ністагм; слуховий – на звуки реагує здриганням.

Завдання:
Оцініть психомоторний розвиток новонародженої дитини.
Ситуаційна задача 2.
Дитині три місяці. Від першої доношеної вагітності з загрозою переривання, маса при народженні 2400. Вік матері 38 років, батька – 42 роки. Дитина з високим порогом стигматизації: косий розріз очей, деформовані вушні раковини, широке перенісся, епікант, великий висунутий язик, короткі китиці пальців, на долоні – одна поперечна складка. М’язова гіпотонія. Голову не тримає, не агукає, за іграшками не слідкує.

Завдання:
Оцініть психомоторний розвиток, вкажіть орієнтовну причину.Ситуаційна задача 3.
Дитині 1 місяць. Народилась від першої доношеної вагітності. Вагітність і пологи протікали без особливостей. На природному вигодовуванні. Добре набирає вагу. Прислуховується до голосу дорослих. Плавно слідкує за рухомими предметами. Відтворює окремі гортанні звуки, емоційніше кричить. Почала посміхатись
·до матері. В положенні на животі намагається піднімати і утримувати голову.

Завдання:
Оцініть психомоторний розвиток дитини.


Ситуаційна задача 4.
Дитина 7 місяців. Народилась від 2 доношеної вагітності. В першому півріччі перебувала на грудному вигодовуванні, лактація триває. В 6 міс. перехворіла пневмонією. В даний час почала самостійно тягнути пляшечку до рота, їсть з ложечки, п’є з чашечки. Вимовляє окремі склади “ба- ма - тя”, короткочасно самостійно сидить, не повзає.

Завдання:
Оцініть психомоторний розвиток дитини.

Ситуаційна задача 5.
Дитині 1 рік 2 міс.. Здорове слухове зосередження та перша посмішка з’явились в 1 міс. Голівку утримує з 2-х місяців, сидить з 6 міс., повзає з 7 міс., встає з 8 міс., самостійно ходить з 12 міс. Вимовляє 10 слів, розуміє їх значення. Виконує окремі доручення “принеси”, ”віддай”, “поклади”. Розуміє слово “не можна”. Легко повторює нові слова. Самостійно п’є з чашки.
Завдання:
Оцініть психомоторний розвиток дитини.
15

Приложенные файлы

  • doc 23679033
    Размер файла: 24 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий