Ситуаційне завдання Японський ринок кулькових р..

Японський ринок кулькових ручок

У 1988 р. в Японії було вироблено 970 млн. штук кулькових ручок. Кожна сім'я в середньому витрачала за рік на придбання цього товару 297 єн.
Кулькові ручки як високої, так і низької якості, завжди є у продажу, однак такі новинки, як ручки з чорнилом на водній основі, з чорнилом, що стирається, а також модернізовані (з вбудованими кварцовими годинниками або калькулятором) стали доступними порівняно недавно. Опитування, що стосується використання кулькових ручок в Японії, показало, що 96,2% ручок, бажаних покупцем, - японського виробництва; 19,0% опитаних користувалися коли-небудь або користуються зараз ручками американського або європейського виробництва.
Характеристики кулькових ручок, на які звертають увагу японці:
а) більшість (76%) вважає, що наявні ручки цілком задовільні;
б) серед опитаних - дві рівні групи, одна з яких звертає увагу на якість і легкість письма за допомогою кулькових ручок, а інша - ні.
Більшість (62,9%) опитаних бажає в майбутньому використовувати хороші ручки, не звертаючи уваги на країну-виробника. Однак 29,6% відповіли, що вони будуть купувати кулькові ручки, виготовлені в Японії, показуючи тим самим порівняно високий ступінь відданості японським товарам.
Хочуть використати високоякісні ручки - 5,7%. Звертають увагу на якість і легкість письма - 12,6%. Не звертають увагу на якість і легкість письма - 14,3%. Споживачі хотіли б мати ручки, які характеризувалися наступними особливостями: товарним знаком - 5,7%; привабливим оформленням - 45,1%; тривалим використанням - 28,7%; дешевизною - 17,7%; високою якістю - 24,3%; висококласним зовнішнім виглядом - 4,3%; «будь-яка придатна» - 34,5%.
Французька компанія - виробник кулькових ручок, натхнена успіхом фірми BJC France по «стиранню кордонів» американського ринку кулькових ручок, опрацьовувала можливість виходу на японський ринок. Аналізуючи вищенаведену інформацію, віце-президент з маркетингу фірми визнав за необхідне з'ясувати детальніше, ручки яких виробників воліють купувати японці сьогодні і яка буде перспектива. Результати опитування.
1. Країна-виробник використовуваного товару: Японія - 96,2%; США - 7,7%; країни Європи - 11,3%, інші країни - 6,6%, не відповіли - 0,7%.
2. Перспективи використання товарів: припускають використовувати товар у майбутньому - 95,8%; не звертають уваги на країну-виробника - 62,9%; воліють використовувати товар, вироблений в США чи Європі, - 3,0%; воліють використовувати товар, вироблений у Японії, - 29,6%; воліють використовувати товар, вироблений в інших країнах, - 0,3%; не передбачають використовувати товар у майбутньому - 3,3%; не відповіли - 0,9%.


Питання та завдання
1. Чи може французька фірма розраховувати на виявлення цільового сегмента на японському ринку? Якщо може, то чому?
2. Яким чином, враховуючи перевагу покупців та інші фактори, доцільно позиціонувати товар?
3. Який тип міжнародної товарної політики Ви б запропонували компанії?
4. Яка товарна стратегія буде вдалою для виходу та роботи на японського ринку кулькових ручок?
5. Запропонуйте ваші рекомендації для розробки комплексу маркетингу французькій фірмі, яка передбачає продаж кулькових ручок на японському ринку.


Приложенные файлы

  • doc 23604561
    Размер файла: 30 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий